Online Sigorta Poliçesi Almanın Avantajları Neler?

Teknolojinin hızla gelişmesi, sigorta sektörünü de derinden etkilemeye devam ediyor. Online sigortacılığın yayılmasının da etkisiyle her an, her saat yüzlerce sigorta poliçesi düzenleniyor, pek çok kişi online sigorta alma deneyimini yaşıyor. İlk sigortasını online alan kişilerin yanı sıra yüzlerce kişi, poliçe yenilemesini online gerçekleştiriyor, sigorta teklifleri alınıyor ve karşılaştırılıyor.

Online sigortacılık ülkemizde yeni bir kavram olmasa da online sigorta poliçesi soru işaretlerine neden olabiliyor. Sigortasını online olarak almayı düşünenlerin kafasındaki en büyük soru işareti ise güven kaynaklı oluyor. Oysa, online sigortacılıkda da süreç normal sigorta işlemlerinde olduğu gibi akıyor.

Online sigorta teklifi alabilmek için atılması gereken ilk adım; teklif almak istediğiniz sigorta türünün fiyatını etkileyecek bilgileri online sigorta sorgulama formuna girmektir. Böylece fiyat araştırma ve karşılaştırma süreciniz başlayacaktır. Sorgulama sonucunda görülen teklifler arasında tercih yapmak, sigortalanacak kişilere kalmıştır.

Günümüzde online ve telefonla satış iç içe geçmiş durumdadır. Bu geçişi, sigorta sektöründe de en iyi şekilde hissedersiniz. Online aldığınız sigorta teklifleriyle ilgili detayları, merak ettiklerinizi veya anlayamadıklarınızı müşteri temsilcilerinden öğrenebilirsiniz. Böylece karışık sigorta işlemlerini tek başına yapmak zorunda kalmadığınız gibi onlarca sigorta teklifini zaman harcamadan, bütçenizi riske atma durumuna düşmeden kısa sürede değerlendirebilirsiniz.

Normal sigorta işlemlerinde harcayacağınız zaman çok fazlayken, online sigortacılık işlemlerinde bulunduğunuz konumdan sigorta tekliflerini tek tek inceleyebilir, acele etmeden sigorta poliçenize sahip olabilirsiniz. En uygun fiyatlı online sigorta poliçesini onayladıktan sonra ödeme seçeneğini de kendiniz belirleyebilirsiniz.

Poliçe ödemenizi gerçekleştirdikten sonra; sigorta poliçeniz oluşturulur,e-posta ile size ulaştırılır. Görüldüğü üzere online sigortacılığın pek çok avantajı bulunmaktadır ancak online sigorta işlemlerini hangi kurumdan yaptığınız, çok kritiktir. Yetersiz yerlerden yapılan online sigorta karşılaştırmaları, bütçenizi zora sokabileceği gibi hasar anında yalnız kalmanıza neden olabilir. İster online ister telefonda onlarca sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürünü seçerken, tüm alternatifleri şeffaf bir şekilde değerlendirme imkanını sadece

Sigortam.net’te bulabilirsiniz. Sigortam.net üzerinden sigorta poliçesi almanın adımlarını sizin için sıraladık!

Sigortam.net’ten Sigorta Sorgulama İşlemiyle En Kolay Online Sigortaya Ulaşın!

1. Sigorta sorgulama işlemiyle açılan teklif alma formunu doldurmalısınız. Doldurduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olmanız gerekir. Örneğin; kasko teklifi alacaksanız; aracınızın markası, modeli, üretim yılı, hasarsızlık indiriminiz gibi bilgileri doğru ve eksiksiz girmelisiniz.

2. Teklifler arasında mutlaka online olarak karşılaştırma yapın. Böylece istediğiniz teminatlardaki poliçeyi en uygun fiyatla sunan şirketten satın alım yaparsınız. Sigortam.net bu online karşılaştırma sayesinde kaskoda %45’e varan fiyat avantıjını yakalamanızı sağlar.

İsterseniz telefon üzerinden de sigorta satın almanız mümkündür. Bunun için sadece 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 aramanız yeterlidir.

 

Müşteri Yorumları