Online Sigorta Satışı Nasıl Gerçekleşir?

Teknolojinin en büyük getirilerinden biri de online işlemlerin hayatımıza girmesidir. Online olarak artık bankacılık hizmetleri, fatura işlemleri, alışveriş gibi işleri gerçekleştirmek mümkün. Üstelik çok kolay ve hızlı şekilde bu işlemler halledilebiliyor. Hiçbir efor sarf etmemenizin yanı sıra zamanınızın çoğu da size kalıyor. Eskiden beklenen kuyruklar, yaşanan tartışmalar geride kaldı.

Sigorta satın almak da online olarak çok kolaylaştı. Önceden çok uzun süren sigorta yaptırma süreçleri sıkıcı ve zaman alıcıydı. Tek tek sigorta şirketlerini dolaşmak ve bilgi almak karar vermenizi de zorlaştırırken online sigortacılık ile bu durum sona erdi. Artık çok az bir kısma dahil olarak en iyi sigortaya ulaşma şansını yakalıyorsunuz.

Online sigorta yaptırma süreçleri aşağıdaki kolay adımlarla gerçekleşir. "Online Sigorta Teklifi Almanın Avantajları Nelerdir?" yazımızdan da bilgi alabilirsiniz. Online sigortanın güvenirliği konusunda kafanızda soru işaretleri varsa "Online Sigorta Ne Kadar Güvenli?" yazımızdan destek alabilirsiniz.

   

Online Sigorta Alırken:
 

 1. Sigorta sorgulama işlemiyle açılan teklif alma formunu doldurursunuz. Doldurduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca eksik bilgi de girilmemelidir.
   
 2. Her branşa göre istenilen bilgiler değişmektedir.Kasko vetrafik sigortası alınırken ruhsat bilgileri, araçla ilgili bilgiler istenirken, özel sağlık sigortasında mevcut ve geçirilen hastalıklar, ailede bulunan rahatsızlıklar sorulur.
   
 3. Bilgilerinizi girdikten sonra bu kriterler değerlendirilir ve size en uygun olan teklifler karşınıza çıkar. Teklifler arasından istediklerinizi seçerek aralarında karşılaştırma yapmanız mümkündür. Online olarak yapabileceğiniz bu karşılaştırmayı limit, teminat ve fiyat açısından dikkatlice incelemeniz gerekir.
   
 4. Belirlediğiniz ürün için yapmanız gereken tek bir adım kalmıştır o da satın almak. Online satın almak için sigorta sorgulama işlemini yapmanız yeterlidir.
   
 5. Yukarıdaki adımlarda görüldüğü gibi artık sigorta satın almak son derece kolay ve vakit almayan bir iş haline dönüştü. Sadece bilgileriniz ile en uygun teklifler en kısa sürede hazırlanıyor. Siz yorulmadan ön eleme yapılarak teklifler sunuluyor. Size sadece en uygun bulduğunuz sigortayı satın almak düşüyor. Böylece değerli vaktiniz size kalıyor.

  

  

Sigortanızı online satın alabileceğiniz gibi dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigortanızı 7/24 telefon üzerinden sigorta uzmanlarımızın yardımıyla yaptırın. Hayatınızı ve aracınızı riske atmayın, risk gerçekleşmeden sigortanızı yaptırın kafanız ve bütçeniz rahat olsun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL