Online Sigorta Sektörü Sigorta Bilincini Arttırıyor

Sigorta satın alma kararı, satış ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm sigortacılık işlemlerinin online yürütülmesi anlamınna gelen online sigortacılık, sigorta sektörünün gelişimi için önem arz ediyor.

Online sigorta hizmetleri ile sigorta fiyatlarını ve teminatlarını online kanallar sayesinde inceleyebilen sigorta müşterileri, satın alma işlemlerini ve satış sonrası süreci kapsayan tüm süreci online kanalar yolu ile kolayca yürütebiliyor. 

Türkiye’de müşterilerin büyük kısmının yüz yüze iletişimi tercih etse de teknolojik gelişmelere bağlı olarak sigorta sektörünün geliştiğini, e-ticaret hacmindeki olumlu adımların sektörü de etkilediğini ifade eden Eureko Sigorta Online Sigortacılık Direktörü Cem Saltık şu açıklamalarda bulundu. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

‘’Avrupa ve Amerika’da online sigortacılık deneyimleri göz önüne alındığında, Türkiye açısından online sigorta sektörü henüz başlangıç aşamasında ancak son yıllarda e-ticaret alanında yaşanan gelişmelerin, müşterilerin elektronik ortamdan alışveriş yapma devamlılığını kazanmasının ve ilgili kurumlar tarafından yasal düzenlemelerin tamamlanması adına adımlar atılmasının sektörde yeni gelişmelere ön ayak olacağını düşünüyoruz.” Dedi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Online Sigorta Sektörü Sigorta Bilincini Arttıracak

Gelişen online sigortacılığın güçlenmesinin diğer dağıtım kanallarını yok etmesini ya da diğer kanalların gücünü olumsuz etkileyeceğini düşünmedikleri belirten Saltık sözlerine şöyle devam etti:

‘’ Online sigorta çalışmalarının, sigorta bilincini arttıracağı, pozitif etkisiyle pazarı büyüteceğini ve sigorta satış kanallarında bu etkinin olumlu yönde seyredeceğini düşünüyoruz.  Sigorta karşılaştırma yapan sitelerinin artmış olması, yurtdışından gelen var olan mevcut şirketlerin sigortacılığa yatırım yapılması yönünde beklenenden daha kısa sürede dijital dünyata uyum sağlayacağını gösteriyor. Müşterilerin istekleri, talepleri, beklentileri ve satın alam davranışlarındaki değişimler, yeni neslin tüm işlemlerini kolayca tamamlama isteği, online sigortacılığı istenen ve beklen en noktaya getirecektir.’’

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Siz de dilediğiniz sigorta çeşidine kolayca sahip olabilmek için, online sigortacılığın sunduğu bütün avantajları değerlendirin. Sigorta işlemleri için uzun zamanlar harcamak zorunda kalmayın.

Eureko Sigorta Hakkında

Faaliyetlerine 1989'da başlayan Garanti Sigorta Mart 2007'de Eureko B.V. – Garanti ortaklığı neticesinde Eylül 2007'den itibaren Eureko Sigorta adıyla hizmet vermeye devam etmektedir. 

Eureko Sigorta, banka dağıtım kanallarının yanı sıra, yurt çapında yaygın acente ve broker ağı ile de müşterilerine sigortacılık hizmet ve ürünleri sunmaktadır. 2004 yılında Alternatif Dağıtım Kanalları da etkin satış kanalları arasına girmiş, 365 gün 24 saat çalışan Alo Eureko Sigorta, müşteri memnuniyetinin artmasında önemli rol üstlenmiştir. 

Eureko Sigorta, uyguladığı etkin pazarlama politikaları, hızlı ve kaliteli hizmet sunum kabiliyeti ve etik değerlere bağlılığı ile seçkinleşen; ülkemizin en zor ekonomik konjoktürlerinde dahi, istikrarlı ve sürdürülebilir bir performans gösteren bir kurumdur. 

Uygun sigorta fiyatlarına ulaşmak için sigorta sorgulamanızı Sigortam.net’te yapın, sigortanızı şansa bırakmayın! Dilerseniz 7/24 hizmet anlayışıyla hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL