Online Sigorta Yaptırmada 6 Püf Nokta

İnternetin rutin işlemlerimizde girmediği alan kalmadı gibi online işlemler sayesinde saatler süren pek çok işlemi kısa sürede gerçekleştirebiliyor, ödemelerimizi gecikmeden yapabiliyoruz. Online üzerinden tek tıkla alışveriş yapabiliyor, gecikmiş faturamızı dakikalar içerisinde ödeyerek elektrik kesintisinin önüne geçebiliyoruz.

Teknoloji ve internetin avantajları sigorta sektörünü de etkiledi elbette. Rekabet içerisinde olan sigorta şirketleri de bu durumu kendi lehine çevirmeye başladı. Online sigortacılığın tetiklediği rekabet ortamı ise en çok sigortalılara yaradı.

Kasko, özel sağlık veya trafik sigortası herhangi bir sigorta çeşidine ihtiyaç duyan kişiler, oturdukları yerden birçok sigorta şirketinin hizmetlerini ve sağladığı avantajları değerlendirebilme şansına sahip.

    

Online Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Online sigorta yaptırma aşamasında avantak elde etmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. Online sigorta yaptırmanın püf noktalarını sizin bir araya getirdik.

 1. Günümüzde pek çok sigorta şirketi online olarak da hizmet vermektedir. Bu sigortalılar için önemli bir avantajtır. Farklı sigorta şirketlerinin online sayfalarından karşılaştırma yapabilirsiniz.
   
 2. Online sigorta teklifi vermek için hazırlanan ekranlar, son derece net ve kullanışlıdır. Sigorta yaptırmak isteyen kişiler sigorta türüne göre; farklı bilgileri bu ekranlara girmelidir. Örneğin; zorun trafik sigortası almak isteyen kişilerin ruhsat bilgileri girmesi gerekirken, özel sağlık sigortası alacak kişilerin hastalık geçmişine dair bilgileri girmesi gerekir.
   
 3. Online sigortacılığın sunduğu en büyük avantaj karşılaştırma kolaylığıdır. Bu kolaylığı avantajlı bir şekilde kullanabilmek için verilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekir. Çünkü; istenen teminatlar ve güvencelere göre sigorta poliçesi teklifi alınır ve poliçe primleri belirlenir.
   
 4. Teminatları dikkatlice incelemeli, ihtiyacınız olanları tercih etmelisiniz. Aradığınız özellikteki poliçenin hangi şirkette uygun olduğunu karşılaştırma sayesinde görebilirsiniz.
   
 5. Sigortanızın teminatları dışında da alabileceğiniz ek hizmetler olabilir. Araç asistans hizmeti, anlaşmalı araç servisi veya anlaşmalı sağlık kuruluşu gibi hasar sürecinizi kolaylaştıracak hizmetleri sorgulamanız faydanıza olacaktır.
   
 6. Online sigorta teklifi alırken kafanız takılan bazı soru işaretleri varsa, bunları not alın ve müşteri hizmetlerini arayarak soru işaretlerinizi sonlandırın. Böylece çok daha bilinçli bir şekilde sigortalanmış olursunuz.

En uygun sigorta fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 telefon üzerinden sigorta satın alın.

 

Benzer İçerikler