Oto Galerilerinde Sorulması Gereken Sorular

Büyük maliyetlerle yapılan harcamalarda indirim veya tasarruf sağlamanın çok zor, hatta imkansız olduğu düşünülür. Bu harcamalardan biri, belki de en masraflı olanı otomobil almaktır.

Otomobil almadan önce belirlenmesi gereken başlıkları ve gözden geçirilmesi gerekenleri hatırlamakta fayda var. Böylece yapacağınız araştırmalar oldukça kaliteli geçecek, aynı zamanda kısa sürecektir.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Otomobil Almadan Önce Düşünülmesi Gerekenler

1- İhtiyaç analizi,
2- İkinci el araç mı, sıfır araç mı?
3- Otomobilin teknik donanımı ve güvenliği
4- Arabaya ayrılabilecek bütçe ( kasko, bakım, trafik sigortası masrafları dahil)
5- Online karşılaştırmalı araştırma

Otomobil Alırken Galeri Ziyaretleri Neden Önemli?

Araba alma aşamasındaki son aşama; almayı düşündüğünüz araçları inceleyeceğiniz galeri ziyaretleridir. Ziyaretlerde sorulan sorular ve alınan cevaplar araç alım sürecini etkileyeceği için önemlidir. Bu yüzden ön bir hazırlık yapmak, her zaman bir adım ileride başlamanızı sağlar.

1. İlk olarak aracın konforu ve güvenliği ile ilgili sorularınızı hazırlayın. Unutmayın her şeyden önce güvenlik gelir.

  • Aracın gösterge paneli işlevsel mi?
  • Koltuk, direksiyon, ayna ayarı kolay mı?
  • Bu ekipmanlar benim boyuma, cüsseme uygun hale getirilebiliyor mu?
  • Ön ve arka kapılarda giriş-çıkış kolay mı?
  • Araç koltuğu ve iç mekanizması leke tutar mı?
  • Bagaj büyüklüğü yeterli mi?

2. Galeri ziyaretlerinde önemli olan bir diğer unsur, test sürüşleridir. Aracın görüntüsü ve gerçekteki aynı olmayabilir. Yapacağınız test sürüşlerinde, kendinize aşağıdaki soruları sorun;

  • Vites geçişleri rahat mı?
  • Sürüş sırasında gürültü seviyesi nasıl?
  • Aracın yokuşta sürüşü nasıl? (özellikle otomatik vitesli araçlarda, aracın geriye kaçırıp kaçırmadığı önemli.)

Test sürüşleri; aracın çekişi, yol tutuşu, fren kabiliyeti gibi önemli detayları test etme fırsatı sunar. Dur-kalklar yapın, bu esnada savrulma olup olmadığına dikkat edin. Test sürüşü ile ilgili detaylı bilgi için; ”Test Sürüşünün Önemi” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

3. Araç testini tek başınıza gerçekleştirmeyin. Araç normal şartlarda kaç kişi alacaksa, sürüş esnasında da o kadar yolcu bulunsun.

4. Test sürüşlerinden sonra, ödeme koşullarıyla ilgili detayları araştırın. Dönemsel kampanyaları, hediyeleri ve promosyonları yakalamaya çalışın.

Araştırmış, planlamış ve ne istediğini bilen, soru soran müşteriler, her zaman kazançlı çıkar. Bu kazancın devam etmesi için kasko sigortanızı yaptırmayı unutmayın. Uygun fiyatlarla aldığınız aracınız zarar görürse, yaptığınız bütün çalışma boşa gider.

Siz de hala kasko sigortanızı yaptırmadıysanız; Sigortam.net’e gelin, sadece 2 dakikanızı alacak kasko sorgulama formu ile uygun kasko fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Müşteri Yorumları