444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Otomobiliniz için Yaz Boyunca Yapacağınız Harcamalar

14 Haziran 2013
Araç yaz bakımı, lastik değişimi, MTV ödemesi, araç muayene derken yaz tatilinizin bir bölümünü otomobilinize harcamış olarak geçireceksiniz. Tüm  bunlar için ne kadar zaman ve para harcayacağınızı, hangilerini kendi kendinize yapabileceğinizi, hangisini hangi tarihte yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?
 

MTV Ödemesi Temmuz’da

 
Motorlu Taşıtlar Vergisi bu yaz aracınız için yapacağınız ilk ve en önemli harcama. Yılda iki taksit halinde ödenen MTV’nin ilk taksidi Ocak ayında, ikincisi ise Temmuz ayında.
 
1-31 Temmuz tarihleri arasında ödenecek olan Motorlu Taşıtlar Vergisi için 16 yaş ve üzeri, motor silindir hacmi 1300 cm3 altı otomobil sahipleri 28 TL ile en az vergiyi ödeyecek.  Bu araç sahipleri yıllık 56 TL vergi öderken, 1-3 yaş arası 1300 cc ve altı otomobiller için 517 TL; 1300-1600 arası için 827 TL vergi  ödenecek. Aynı şekilde 4-6 yaş 1300 cc ve altı araç için 361 TL, 1300-1600 arası içinse 620 TL ödenecek.
 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
MTV hesaplama işlemi yaparak ne kadar vergi ödeyeceğinizi öğrendikten sonra MTV ödeme işleminizi kredi kartınızla 6 taksite bölerek de ödeyebilirsiniz. İnternet Vergi Dairesi üzerinden yapacağınız ödeme işlemi tek çekim olarak yapılır ve kartınıza taksit olarak yansıtılır.
 

Araç Muayenesi için İzlemeniz Gereken Yol

 
3 yaşından büyük tüm hususi araçlar periyodik olarak 2 yılda bir araç muayene istasyonlarında muayene edilir. Aracınızı muayeneye götürmeden önce araçta 1 adet ilkyardım çantası, el feneri, 2 adet üçgen reflektör, yangın söndürme cihazı bulunduğundan emin olun. Ayrıca aracınızın zorunlu trafik sigortası da olması gerekir. Aksi takdirde aracınız bağlanır ve ceza ödemek zorunda kalırsınız. Ayrıca aracınızın vergi borcu olmadığından da emin olun.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN
2013 yılı araç muayene ücretleri  otomobil, minibüs, kamyonet gibi araçlar için 159 TL iken traktörler için 82 TL, otobüs, kamyon benzeri araçlar içinse 4 TL. Araç muayene için 0 850 222 88 88 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.
 
 

Lastik Değişimi ve Araç Bakımı

 
Vergi ödemenizi ve araç muayene işleminizi gerçekleştirdikten sonra güvenle yola çıkmak için lastik değişimi ve araç bakımı yaptırmak da sizin için faydalı olacaktır. Öncelikle kış lastikleri çıkarılmalı ve yaz boyunca muhafaza edebileceğiniz bir yerde tutulmalıdır. Daha sonra araç bakımı yapılmalıdır. Aracınızın hava filtresini temizlemek, motor yağını ve hidrolikleri kontrol etmek, cam suyunu değiştirmek ile başlayabilirsiniz. Ayrıca mekanik bakıma ek olarak araç içi temizliği de yapabilirsiniz. Bakımı, temizliği ve muayenesi yapılmış aracınız ile yaz boyunca güvenle yola çıkabilirsiniz.
 

Aracınızı Korumayı Unutmayın

 
Tüm bakımlarını yaptığınız aracınızı dışarıdan gelebilecek hasarlara karşı korumak için son adım olarak kasko sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Unutmayın, zorunlu trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılarken, sizin aracınızın hasarını karşılayacak olan kasko sigortasıdır. Sigorta koruması altındaki aracınız ile tatile güvenle çıkın, herhangi bir hasar durumunda tamir ve yedek araç gibi hizmetlerden faydalanın, kötü sürprizler tatil planlarınızı bozmasın.
 
Kasko fiyatları için en iyi seçeneklere tek bir form dolduradak 3 dakikada ulaşın. Hemen www.sigortam.net üzerinden araç kasko sorgulama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko tekliflerini görün ve size en uygun sigortayı %45 fiyat avantajı ile seçin.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Araçlarda Yaz Bakımının 5 Püf Noktası

18 Haziran 2012 Pazartesi
Kış mevsiminden çıkmış aracınızı sıcak havalarda kullanırken yaz bakımı yaptırmak ve parçalarını gözden geçirmek önemlidir.

Aracınızın Bakımı için Sizin Yapabilecekleriniz

17 Aralık 2012 Pazartesi
Aracınızın periyodik bakımları için servise götürmeniz şart olsa da bazı küçük bakımları kendiniz yaparak zorunlu haller dışındaki ücretlerden kurtulabilirsiniz.

Aracınıza Bahar Bakımı

11 Mart 2016 Cuma
Sert kış havası, yerini bahara bırakıyor. Aracınız bahara hazır mı? Aracınızı bahara hazırlamak için ne gibi kontroller ve değişiklikler yapmak gerektiğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun.