444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Ray Sigortalılar Engelleri Aşıyor

16 Aralık 2013

Ray Sigorta çalışanlarının gönüllük esasıyla toplumsal sorunlara katkı sağladığı Gönüllüyüm Yanındayım Projesi kapsamında 53  Ray Sigorta çalışanı; Şehit Üsteğmen Ali Büyük Dicle Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi öğrencileriyle bir gün geçirerek, eğitim ve sosyal yaşam becerilerinin gelişimine destekte bulunuyor.

Ray Sigorta çalışanları, okul eğitmenleri eşliğinde zihinsel engelli çocuklarla kavram ve değerler eğitim çalışmalarına katılıyor, sosyal yaşam becerilerinin gelişimine yönelik eğitsel faaliyetlerde bulunuyor, spor ve sanat etkinliklerinde birlikte oluyorlar. 

Gönüllüyüm Yanındayım Projesiyle engeller kalkıyor

Gönüllülük esasıyla zihinsel engelli çocukların eğitimine ve toplumsal yaşamdaki rolünün gelişimine katkı sağlamak, toplumsal sorunlara ortak çabayla çözüm üretmek anlayışından hareketle oluşan Gönüllüyüm Yanındayım Projesi’yle ilgili olarak Ray Sigorta Genel Müdürü Levent Şişmanoğlu şunları söyledi: “Ray Sigorta personelinin içinde yaşadığı topluma olumlu katkılar yapan, paylaşan ve fark yaratan bilinçli bireyler olmasına destek sağlamak amacıyla zihinsel engelli çocuklarımızın eğitim ve toplumsal yaşamdaki eşitsizliği sorunundan hareket ederek başladığımız bu projeyle; yaşadığımız ülkenin sorunlarına hassasiyetle yaklaşıyor, bu sorunların çözümü için yürekten katkı sağlıyoruz.” Gönüllüyüm Yanındayım Projesi ile engellerin kalktığını ifade eden Şişmanoğlu; “Okulda eğitim gören özel çocuklarımızla personelimiz arasında duygusal bir bağ kurarak, bu birlikteliğin devamını sağlayacak ileriye dönük adımlar attık. Zihinsel engelli kardeşlerimizin hayatın bir parçası olduğunu ve özel eğitim yöntemleriyle, belirli bir eğitim süreci sonrasında toplumsal yaşama kazandırıldıklarını görmek bizi umutlandırdı. Bu eğitim sürecinin bir parçası olmaktan son derece onur duyuyoruz” dedi.


Okumaya Devam Edin

Trafik Kazaları Sigorta Kapsamına Alındı

29 Kasım 2010 Pazartesi
2 yıldır kaza sonrası hastane masraflarını vatandaş kendi ödemek zorunda kaldığını söyleyen SGK Başkanı Emin Zararsız, yaptıkları değişiklikle bu durumun önüne geçtiklerini söyledi.

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası için Ankara'da Akademisyenlerle Buluştu

29 Kasım 2010 Pazartesi
DASK, Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında akademisyenlerle yaptığı toplantıların ikincisini Ankara’da düzenledi.

Sigorta Tüketicileri İnternete Yönelecek

05 Nisan 2011 Salı
TSRŞB Başkanı Hulusi Taşkıran, '5-10 lira fark yaratabilirim umuduyla trafik poliçesi için birkaç acenteden fiyat araştıran sigorta alıcısının, birkaç sene sonra bu poliçeleri internet vasıtasıyla alması çok uzak bir ihtimal değil' diye konuştu.