Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık sigortası, hastalık veya kazalar sonucu yaşanabilecek sağlık sorunlarında  ekonomik bir güvence sağlamak için isteğe bağlı olarak yaptırılan bir sigorta türüdür. 18’den 65 yaşa kadar gerekli şartlara sahip herkes özel sağlık sigortası sahibi alabilir.  Sağlık sigortaları bir yıl olarak yapılmakta olup, yıl bitiminde, sigortalının sağlık durumuna göre yenilenmektedir.

Özel sağlık sigortası, sağlık poliçesi özel ve genel şartları dahilinde sigortalının en iyi, kaliteli ve hızlı hizmet almasını sağlar. Sigorta poliçesi kapsamındaki kişiler, poliçe teminatları dahilinde istedikleri doktoru ve kurumu seçme şansına sahiptir. Sağlık sigortası yaptırılırken, sigortalının arzusuna göre yurt dışı teminatları da poliçeye dahil edilebilir. 

 

Sağlık Sigortası Teminat  Farkları ve Teminatları Karşılaştırmanın Önemi

 
Farklı sigorta şirketlerinin, farklı ihtiyaçlara göre, farklı teminatlarla  hazırlanmış özel sağlık sigortası ürünleri bulunmaktadır. Özel sağlık sigortalarında yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere iki türlü tedavi teminatı vardır. Yatarak tedavi teminatı tek başına alınıp, kullanılabilirken, ayakta tedavi teminatı yalnız başına alınamaz. Genel olarak her iki teminat beraber alınmaktadır. Teminatların katılım oranları da şirketlere göre farklılık içerebilmektedir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

 
Bununla birlikte genel şartlar bütün poliçelerde aynı olsa dahi, özel şartlar bir sigorta şirketinin farklı ürünlerinde dahi değişiklik gösterir.  
 
Sağlık sigortalarında gerçekten ihtiyaca yönelik bir plan belirlemenin temel koşulu, teminatları doğru belirlemekten geçer.
 
Farklı sigorta şirketlerinin farklı ürünleri arasından hem ihtiyaçlara, hem de bütçeye en uygun sağlık sigortasını bulmak için online sağlık sigortası sorgulaması yaparak, çıkan teklifleri karşılaştırmak gerekir. 
 
Kendiniz ve sevdikleriniz için kaliteli bir sağlık hizmeti almak, bu ihtiyaçlarınızı maddi olarak zorlanmadan karşılamak için sağlık sigortanızı en kısa zamanda yaptırmalı, süresi dolan poliçelerinizi yenilemelisiniz. En uygun sağlık sigortası poliçesine ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayarak Sigortam.net’in sağlık sigortaları uzmanlarından yardım alın. 

Benzer İçerikler