Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık sigortası nedir? Tedavi teminatları nelerdir ve nasıl kullanılır? Sağlık sigortası ürününe nasıl karar verilir? gibi sorular sağlık sigortası yaptırmayı düşünenlerin en merak ettiği soruların başında gelir. Bizde bu sebeple sağlık sigortası nedir sorusundan başlayarak merak edilenleri sizler için bir araya getirdik.

Sağlık Sigortası Nedir?

sağlık sigortası nedirSağlık sigortası nedir sorusuna verilebilecek en net cevap, hastalık veya kazalar sonucu yaşanabilecek sağlık sorunlarında ekonomik bir güvence sağlamak için isteğe bağlı olarak yaptırılan bir sigorta türü olduğudur.

18’den 65 yaşa kadar gerekli şartlara sahip herkes özel sağlık sigortası sahibi alabilir. Sağlık sigortaları bir yıl olarak yapılmakta olup, yıl bitiminde, sigortalının sağlık durumuna göre yenilenmektedir.

Özel sağlık sigortası, sağlık poliçesi özel ve genel şartları dahilinde sigortalının en iyi, kaliteli ve hızlı hizmet almasını sağlar. Sigorta poliçesi kapsamındaki kişiler, poliçe teminatları dahilinde istedikleri doktoru ve kurumu seçme şansına sahiptir. Sağlık sigortası yaptırılırken, sigortalının arzusuna göre yurt dışı teminatları da poliçeye dahil edilebilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları

Sigortam.net’ten teklif alabileceğiniz sağlık sigortaları, özel sağlık sigortasıve tamamlayıcı sağlık sigortasıolarak ayrılır. Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’lıların da özel hastanelerden uygun primlerle yararlanmasını sağlaması ile dikkat çekerken, özel sağlık sigortası geniş teminatları ile avantajlı yerini koruyor. İhtiyaçlarınız ve bütçenize göre değerlendirebilmek için teklif alarak fiyat ve teminat karşılaştırması yapmanız faydanıza olur.

En uygun tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarıve özel sağlık sigortası fiyatları için tıklayın.

Sağlık Sigortası Teminat Farkları ve Teminatları Karşılaştırmanın Önemi

Farklı sigorta şirketlerinin, farklı ihtiyaçlara göre, farklı teminatlarla hazırlanmış özel sağlık sigortası ürünleri bulunmaktadır. Özel sağlık sigortalarında yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere iki türlü tedavi teminatı vardır. Yatarak tedavi teminatı tek başına alınıp, kullanılabilirken, ayakta tedavi teminatı yalnız başına alınamaz. Genel olarak her iki teminat beraber alınmaktadır. Teminatların katılım oranları da şirketlere göre farklılık içerebilmektedir.

Yatarak ve ayakta tedavi teminatlarının detaylı açıklamaları için tıklayın.

Bununla birlikte genel şartlar bütün poliçelerde aynı olsa dahi, özel şartlar bir sigorta şirketinin farklı ürünlerinde dahi değişiklik gösterir. Sağlık sigortalarında gerçekten ihtiyaca yönelik bir plan belirlemenin temel koşulu, teminatları doğru belirlemekten geçer.

Farklı sigorta şirketlerinin farklı ürünleri arasından hem ihtiyaçlara, hem de bütçeye en uygun sağlık sigortasını bulmak için online sağlık sigortası sorgulamasıyaparak, çıkan teklifleri karşılaştırmak gerekir.

Kendiniz ve sevdikleriniz için kaliteli bir sağlık hizmeti almak, bu ihtiyaçlarınızı maddi olarak zorlanmadan karşılamak için sağlık sigortanızı en kısa zamanda yaptırmalı, süresi dolan poliçelerinizi yenilemelisiniz. En uygun sağlık sigortası poliçesine ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayarak Sigortam.net’in sağlık sigortaları uzmanlarından yardım alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL