Sağlık Sigortası Yenilemede Primleri Neler Etkiler | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sağlık Sigortası Yenilemede Primleri Neler Etkiler?

Özel sağlık sigortası, sigortalılara diledikleri doktor veya sağlık kurumundan tedavi olma şansını yaşatırken, oluşabilecek birçok maddi gideri de taahüt eder. Üstelik özel şartlar kapsamında belirtildiyse yurtiçi ve yurt dışı dahil olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun giderlerini karşılanır.

Özel sağlık sigortası poliçe yenileme aşamasında ise primin belirlenmesini etkileyen faktörleri açıklamak gerekirse; bunların başında hasar/prim oranı ve buna bağlı uygulanan indirim veya ek primler gelir.

Bu oran sigortalı olduğunuz yıl içerisinde poliçenizden karşıladığınız sağlık harcamalarının, sigortalı olduğunuz yıl poliçeniz için ödediğiniz prime oranıdır. Poliçeniz yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatlarına göre de farklılık gösterir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Bazı sigorta şirketleri yatarak tedavili poliçelerde kullanım olmasa dahi bir indirim veya kullanımı dahilinde ek primler uygulamayabilir. Özel sağlık sigortası poliçelerinde ise bazı sigorta şirketleri yenileme prim hesaplamasında kişi bazlı indirim yahut ek prim uygulayabilirken, bazı sigorta şirketleri ise indirim veya ek prim uygulayabilir. 

Özel sağlık sigortası poliçe yenilemesi aşamasında yapılan tıbbi değerlendirme sonuçları da ek prim dahilindedir. Poliçe yenileme döneminde yaşayabileceğiniz bir rahatsızlık poliçe özel şartları gereğince sigorta şirketi tarafından teminat dışı bırakılabilir veya ek prim talep edilerek poliçeye dahil ettirilebilir. 

Aile indirimi, il indirimi veta ödeme şekli indirim gibi faktörler de prim hesabını etkileyecek faktörlerdendir. 

En doğru teminatlarla özel sağlık sigortası sahip olmak için özel sağlık sigortası sorgulamanızı Sigortam.net’te yapın. 2014 özel sağlık sigortası fiyatları arasından karşılaşırma yaparak, en iyi sigorta şirketleriyle sigortalanın.

Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da sigortanızı kolayca yaptırabilir, her türlü sorunuz için yardım alabilirsiniz.


Benzer İçerikler

KOAH Hastalığı Nedir? KOAH’ın Belirtileri

Milyonlarca kişiyi tehdit eden KOAH hastalığı nedir? İşte KOAH hastalığının tanımı, belirtileri ve tedavi yöntemleri. 

Devamını Oku

Soğuk Algınlığı Problemlerinizi Doğal Antibiyotiklerle Halledin!

Doğal antibiyotik işlevi gören bitkileri ve nasıl kullanılmaları gerektiğini öğrenin, kış boyunca ilaçlara mahkum kalmadan, doğal yollarla hastalıklarla mücadele edin.

Devamını Oku

En Doğru Özel Sağlık Sigortası için İpuçları

Devletin sağladığı sağlık hizmetlerine destek olacak, özenli tedavi ve bakım olanakları sunan en doğru özel sağlık sigortası için zaman kaybetmeyin!

Devamını Oku