444 24 00
7/24 Yanınızdayız

14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart 2014

Osmanlı padişahlarından biri olan 2. Mahmut Dönemi’nde, ilk cerrahhane olan Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin açıldığı tarih olan 14 Mart 1827 Türkiye’de modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilir.

Okulun kuruluş günü olan 14 Mart, 1919’ten bu yana da Tıp Bayramı olarak kutlanıyor. Bu günün ilk kutlanmaya başlaması ise bir bayram kutlamasından çok bir tepki niteliğinde başlamıştır. İstanbul’un işgal altında olduğu o dönemde 14 Mart 1919′da tıp öğrencileri ve tıp doktorlarının İstanbul’un işgalini protesto niteliği taşıyan hareketiyle, o günden itibaren her yıl 14 Mart Tıp Bayramı kutlanmaktadır.

Böyle özel bir gün vesilesiyle hayatlarını insanların hayatlarını kurtarmaya adamış tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Sağlığınızı İhmal Etmeyin:

Tıp Bayramı vesilesiyle sağlığınızı önemseyin ve mutlaka düzenli yaptırmanız gereken kontrolleri atlamayın. Unutmayın hayata bir kez geliyorsunuz ve bu hayatı sağlıklı yaşamak sizin elinizde. Özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin maddi olarak da kendinizi koruyun. 

Kolesterol Testi Yaptırın!

Kalp hastalıklarından birçok kişi hayatını kaybediyor. Kolesterol seviyesinin yüksek olması, kalp hastalıklarına neden olur. Bu nedenle mutlaka düzenli aralıklarla kolesterol testi yaptırın.

Rahim Ağzı Kanserine Dikkat!

Kimi zaman belirtisi bile olmayan ve sinsice ilerleyen bu kansere yakalanmamak ya da erken tedaviye başlayabilmek için düzenli olarak kontrollerinizi yaptırın.

Kolonoskopi Yaptırın!

Kolonoskopi yaptırmak herkesi korkutan bir şey olsa da, bu tehlikeli kanser türünü saptamanın henüz başka bir yolu yok. Testi yaptırmaya karar vermeden önce doktorunuzla konuşmayı unutmayın.

Tansiyonunuzu Ölçtürün!

Tansiyon ne yazık ki pek çok sağlık probleminin de habercisidir. Bu nedenle asla atlamamanız gereken en önemli testlerden de biridir. Bu testi eczanelerde bile yaptırabilirsiniz.

Mamografi (Meme Röntgeni) Çektirin!

Birçok kadın orta yaşa gelene kadar mamografi çektirmiyor. Fakat aile geçmişinizde meme kanseri varsa ya da göğsünüzde herhangi bir değişiklik fark ederseniz kontrollerinizi mutlaka yaptırın.

Kan Şekerinizi Ölçtürün!

Erken teşhisi ile sizi pek çok sıkıntıdan kurtarabilecek olan kan şekeri kontrolü 30 yaşından sonra, düzenli olarak yaptırılmalıdır. Böylece problemler yaşamadan iyileşme sağlanır.

Vücut Kitle İndeksinizi Öğrenin!

Kilo, çoğu kişi için sıkıntılı bir konu ama ne durumda olduğunuzu bilmek sağlıklı olmanıza yardımcı olacaktır. Vücut kitle indeksinizden haberdar olmak obeziteyle alakalı pek çok sorundan başınıza gelmeden önce kurtulmanızı sağlar.

Sağlığınızı önemseyin. Sigortam.net üzerinden sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarımıza ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması. 

Işık Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak: Yok Ederek Var Olmayı Önlemek Sektörün Elinde

17 Mayıs 2010 Pazartesi
Işık Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak, satışı kolay olan kasko ve trafik sigortalarında teknik kar edilmemesi için bir sebep olmadığını düşünüyor.