444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2014’te Özel Sağlık Sigortasında Neler Değişiyor?

19 Aralık 2013

Hazine Müsteşarlığı, Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği ile, sigortacılar ve sigortalılar için son derece önemli olan değişiklikler hazırladı. Bu değişikler 2014 yılının Nisan ayı sonunda yürürlüğe girecek.

2014 Özel Sağlık Sigortası Değişiklikleri

•    Yeni yönetmelikle beraber sigortalıya her değişikliği poliçede belirtme zorunluluğu getirilecek.

•    Mevcut yönetmelikte özel sağlık sigortası yaptıran kişi sigortalıyken herhangi bir hastalıkla karşılaşırsa sigorta şirketleri ek prim uygulayabiliyor. Yeni yönetmelikle birlikte bu uygulama kaldırılacak. Sigorta şirketleri teminatları sigortalının aleyhine değiştiremeyecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

•    Sigorta şirketleri ömür boyu yenileme garantisi alan kişiyle ilgili değişiklik yapamayacak. Sigorta teminatlarında değişiklik yapmak istiyorsa da poliçede ‘ömür boyu yenileme garantisi’ yazamayacak. Ayrıca sigorta şirketi sürprim de uygulayamayacak.

•    Mevcut yönetmelikte özel sağlık sigortası yaptıracak kişinin onayının ve imzasının olması yeterliyken yeni yönetmelikte, 18 yaşını doldurmuş tüm sigorta yapılacak fertlerden imza alıncak, 18 yaş altı kişilerde ise vekili olarak ebeveyni imzalayabilecek.

•    Yeni yönetmelikle birlikte Sağlık Bakanlığı Medula’ya (kamu kurumlarından sigortalı bilgilerinin alındığı merkez) erişim için izin veriyor. Medula’da bilgiler Sagmer’e aktarılacak. Sigorta şirketleri bu verilerin dışında başka bilgiler de edinmek istiyorsa sigortalıdan onay alacak fakat bu işlemlerin tüm masrafı sigorta şirketine ait olacak. Sigortalı erişim izni vermezse tüm bu işlemleri sigortalı kendisi yapacak ve masraflarını yine kendisi ödeyecek.

•    Özel şartlar değiştiğinden dolayı özel sağlık sigortası başvuru formu da değişecek.

Sigorta şirketleri tarafından sunulan sağlık sigortası paketlerine bir kaç dakika içerisinde ulaşmak ve size özel teklifinizi almak için özel sağlık sigortası başvuru formumuzu doldurun. Bunun yanı sıra tüm sorularınız için Sigortam.net uzmanlarına 7/24 ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması. 

Işık Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak: Yok Ederek Var Olmayı Önlemek Sektörün Elinde

17 Mayıs 2010 Pazartesi
Işık Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak, satışı kolay olan kasko ve trafik sigortalarında teknik kar edilmemesi için bir sebep olmadığını düşünüyor.