2014 Yılında Yaşanan Sağlık Problemleri | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2014 Yılında En Çok Hangi Sağlık Problemleri Görüldü

Mevsimsel geçişlere, kötü hava koşullarına ve çeşitli enfeksiyonlara bağlı olarak yıl içerisinde pek çok kez sağlık problemi yaşayabiliyoruz. Hem ruh hem de fiziksel sağlığımızı yıl boyunca koruyabilmek, gerçekten büyük özen gerektiriyor. 

Yıl içerisinde yaşanan sağlık sorunlarının bir kısmı kısa sürelerde atlatılsa da yıl boyunca canımız sıkacak, yıllık sağlık harcamalarımızı arttıracak pek çok hastalıkla karşılaşabiliyoruz.

Hatta hiç adını duymadığımız hastalıklara, çevremizden veya televizyon programlarından tanık olabiliyoruz. Peki, 2014 yılında en çok hangi sağlık problemleri yaşandı, hangi hastalıklardan dolayı hastahaneler doldu taştı?

Bu yıl yani 2014’te gündelik hayatın bir parçası halini alan ofis yaşamı ve bilgisayara kullanımına bağlı olarak en çok iskelet kas sistemi rahatsızlıkları yaşandı. Kas sistemi rahatsızlığından sonra en sık görülen hastalık ise kardiyovasküler sistem rahatsızlıkları oldu. Acıbadem Mobil Sağlık Uzmanları 2014 yılında Türkiye’de en çok görülen rahatsızlıkları açıkladı. Bu rahatsızlıklar, Türk insanının alışkanlıkları ve yaşam tarzı üzerine de önemli ipuçları veriyor.

  

2014’te en çok iskelet kas sistemi problemleri görüldü. Bu problemlerin yaşanmasında; düşme ve çarpmaya bağlı ortopedik travmalar neden oluyor. Belirtilerin ise bel ve boyun ağrısı gibi rahatsızlıklar ön plana çıkıyor. Ofis yaşamındaki hareketsizlik, ofisteki mobilyaların insan bedenine uygun olaması ile bilgisayar, akıllı telefon ve tabletler gibi gündelik yaşamamızın ayrılmaz bir parçası olan cihazlar, bu problemlerin baş tetikleyicileri arasında bulunuyor.Bu hastalıklara karşı önlem alınmaması; boyun düzleşmesinden fıtığa kadar bir çok farklı sağlık sorununa davetiye çıkarıyor.

Hastalıkların Önüne Geçmenin Yolları

En çok görülen ikinci rahatsızlık kardiyovasküler sistem rahatsızlıklarının belirtileri kalp krizi ve göğüs ağrısı oluyor.  Acıbadem Mobil Sağlık uzmanları, bu problemlerde sigorta kullanımı ve kolestrolün etkili olduğunun altını çizerek uygulanabilecek beslenme programı ile düzenli sporun faydalı olabileceğini dile getiriyor.

Sıklıkla karşılaşılan bir diğer sağlık sorunu da enfeksiyonlardan kaynaklanan sağlık sorunları oluyor. 3.Sırada yerini alan enfeksiyonlar arasında, mevsime bağlı soğuk algınlığı, grip, okul zamanında özellikle kendini gösteren çocuk hastalıkları gibi rahatsızlıklar sayılabilir. 4.sırada ise nörolojik hastalıklar olan; kronik baş ağrısı, migren ve bayılma gibi rahatsızlıklar geliyor.

Beşinci sırayı ise üst solunum yolu hastalıkları izliyor. Bu grubun içindeki hastalıkların arasında; sinüzit, bademcik iltihabı, farenjit, grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar var. Soğuk havaların kendini gösterdiği kış mevsiminde artış gösteren bu hastalıklardan korunmanın yolu ise vitaminli besinlerden ve sağlıklı beslenmeden geçiyor.

Bütün bu süreç hem fiziksel ve ruhsal hem de maddi açıdan oldukça yıpratıcıdır. Yıllık sağlık kontrolleri için gereken maliyeti düşürmek, ansızın oluşan hastalıkların bütçenize yük olmasının önüne geçmek için en ideal yol özel sağlık sigortanızı yaptırmaktır.

Türkiye’nin en iyi özel sağlık sigortası şirketlerinin sağlık kontrolleri ile ilgili  detaylı bilgi almak, kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını koruyacak özel sağlık sigortası için sigorta sorgulama yapmanız yeterli olacaktır.

En uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına ulaşmak için dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigortanızda 7/24 kesintisiz hizmet alın.


Benzer İçerikler

2014 Vadeli Sigortalarımı Şimdiden Alabilir Miyim?

Kasko, zorunlu trafik ve özel sağlık sigortası  poliçelerini 2014 vadeli almak isteyenlerin yılbaşına kadar beklemesi gerekiyor.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Seçilmeli?

Özel sağlık sigortası seçerken dikkat etmeniz gereken noktalara önem vererek, Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yapın en uygun sağlık sigortasına ulaşın. 

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sağlık hizmetlerine, ihtiyaç duyulduğu anda, en hızlı ve en ekonomik yoldan ulaşmayı sağlayan özel sağlık sigortası, kişinin hem kendisi hem de ailesi için yaptırabileceği bir sigorta türüdür.

Devamını Oku