2015 Sağlık Sigortası | Özel Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2015 Sağlık Sigortası Fiyatlarını Etkileyen 5 Önemli Özellik!

Sağlık sigortası her zaman yanınızda bulunması gereken bir güvencedir. Hayattaki en önemli şey sağlıktır. Sağlığınıza zarar geldiğinde hem maddi hem de manevi yönden olumsuzluklar yaşarsınız.

İşte özel sağlık sigortası bu olumsuzlukları en aza indirmek ve rahat bir yaşam sürmeniz için gereklidir. Ne zaman bir sağlık riski ile karşılaşacağınızı önceden bilmeniz mümkün değildir. Aniden yaşanan bir kaza sonucunda ya da birden bire ortaya çıkan bir rahatsızlık durumunda büyük sağlık masrafları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu süreçten dolayı içinde bulunduğunuz mutsuzluk bir de maddi birikiminiz yoksa oldukça sıkıntılı olacak, yapılması gereken tedaviler belki de yapılamayacaktır.

Sağlık sigortası birçok anlaşmalı sağlık kuruluşunda ayakta, yatarak ya da her ikisini de kapsayacak şekilde koruma altında olmanızı sağlar. Bu seçenekler satın aldığınız sağlık sigortası poliçesi teminatlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sağlık poliçeniz sayesinde içiniz rahat bir şekilde tedavinizi olabilir, bütçenizi koruyabilirsiniz.

  

2015 yılında sağlık sigortası fiyatları sigorta yaptıracak kişilerin bazı özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu özellikler aşağıdaki şekildedir:

2015 Sağlık Sigortasını Etkileyen Özellikler
 

 1. Sigorta yapılacak kişinin mevcut sağlık durumu poliçe fiyatlarını etkiler. Kişi hastalığı olmadığını ispatlayabiliyorsa ve sigorta şirketinin doktoru da ileriye dönük bir risk olmadığını görüyorsa kapsam altına alabilir. Kısmi risk varsa sürprim ile poliçeye dahil edilebilir. Kronik rahatsızlıklar genellikle bu kuralın dışında tutulmaktadır.
   
 2. Kişinin geçirmiş olduğu hastalıklar sağlık sigortası fiyatlarını etkiler. Çünkü sigortasını yaptırdıktan sonra bu kişinin aynı hastalıkları tekrar geçirme durumu olabilir.
   
 3. Sigorta yaptırmak isteyen kişinin ailesinde bulunan genetik hastalıklar önemlidir. Çünkü bu hastalıklar kalıtsal olduğu için sigortalı kişide de görülme riski vardır.
   
 4. Sigortalı kişinin geçmişteki hastalıklarının çeşitleri ve boyutları da sağlık sigortası primlerini etkilemektedir.
   
 5. Sigorta yaptıracak kişinin yaşı, cinsiyeti, boyu-kilosu, medeni durumu gibi kişisel özellikleri özel sağlık sigortası fiyatları üzerinde etkilidir. Yaşı büyük olan kişinin genç olan birine göre hastalık geçirme riski daha fazladır.

Zaman kaybetmeden özel sağlık sigortası yaptırın, kayıplar yaşamadan önleminizi alın. En uygun sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten hızlı ve kolay bir şekilde sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.


Benzer İçerikler

Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Sağlık sigortası teminatları yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere ikiye ayrılır. Yatarak tedavi ameliyat, yoğun bakım, doğum gibi durumları; ayakta tedavi ise hekim muayenesi, fizik tedavi, ilaç gibi giderleri kapsar. Seçeceğiniz teminat ve limitlere göre primleriniz belirlenir.

Devamını Oku

Genel Sağlık Sigortası – GSS

Genel Sağlık Sigortası herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşların ve ailelerinin sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlar.

Devamını Oku

Ayakta Tedavinin Kapsamları Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Ayakta tedavi kapsamı hakkında bilmedikleriniz öğrenerek, Sigortam.net desteğiyle özel sağlık sigortanızı yaptırmayı geciktirmeyin.

Devamını Oku