444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2015 Sağlık Sigortası Fiyatlarını Etkileyen 5 Önemli Özellik!

16 Şubat 2015

Sağlık sigortası her zaman yanınızda bulunması gereken bir güvencedir. Hayattaki en önemli şey sağlıktır. Sağlığınıza zarar geldiğinde hem maddi hem de manevi yönden olumsuzluklar yaşarsınız.

İşte özel sağlık sigortası bu olumsuzlukları en aza indirmek ve rahat bir yaşam sürmeniz için gereklidir. Ne zaman bir sağlık riski ile karşılaşacağınızı önceden bilmeniz mümkün değildir. Aniden yaşanan bir kaza sonucunda ya da birden bire ortaya çıkan bir rahatsızlık durumunda büyük sağlık masrafları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu süreçten dolayı içinde bulunduğunuz mutsuzluk bir de maddi birikiminiz yoksa oldukça sıkıntılı olacak, yapılması gereken tedaviler belki de yapılamayacaktır.

Sağlık sigortası birçok anlaşmalı sağlık kuruluşunda ayakta, yatarak ya da her ikisini de kapsayacak şekilde koruma altında olmanızı sağlar. Bu seçenekler satın aldığınız sağlık sigortası poliçesi teminatlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sağlık poliçeniz sayesinde içiniz rahat bir şekilde tedavinizi olabilir, bütçenizi koruyabilirsiniz.

  

2015 yılında sağlık sigortası fiyatları sigorta yaptıracak kişilerin bazı özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu özellikler aşağıdaki şekildedir:

2015 Sağlık Sigortasını Etkileyen Özellikler
 

 1. Sigorta yapılacak kişinin mevcut sağlık durumu poliçe fiyatlarını etkiler. Kişi hastalığı olmadığını ispatlayabiliyorsa ve sigorta şirketinin doktoru da ileriye dönük bir risk olmadığını görüyorsa kapsam altına alabilir. Kısmi risk varsa sürprim ile poliçeye dahil edilebilir. Kronik rahatsızlıklar genellikle bu kuralın dışında tutulmaktadır.
   
 2. Kişinin geçirmiş olduğu hastalıklar sağlık sigortası fiyatlarını etkiler. Çünkü sigortasını yaptırdıktan sonra bu kişinin aynı hastalıkları tekrar geçirme durumu olabilir.
   
 3. Sigorta yaptırmak isteyen kişinin ailesinde bulunan genetik hastalıklar önemlidir. Çünkü bu hastalıklar kalıtsal olduğu için sigortalı kişide de görülme riski vardır.
   
 4. Sigortalı kişinin geçmişteki hastalıklarının çeşitleri ve boyutları da sağlık sigortası primlerini etkilemektedir.
   
 5. Sigorta yaptıracak kişinin yaşı, cinsiyeti, boyu-kilosu, medeni durumu gibi kişisel özellikleri özel sağlık sigortası fiyatları üzerinde etkilidir. Yaşı büyük olan kişinin genç olan birine göre hastalık geçirme riski daha fazladır.

Zaman kaybetmeden özel sağlık sigortası yaptırın, kayıplar yaşamadan önleminizi alın. En uygun sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten hızlı ve kolay bir şekilde sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.


Okumaya Devam Edin

Özel Sağlık Sigortası Prim Hesaplama Tüyoları

19 Ocak 2015 Pazartesi

Özel sağlık sigortası primlerinin belirlenmesi etkili olan pek çok faktör var. Sigortalının yaşı, cinsiyeti, ikametgah adresi bunlardan sadece birkaç tanesi.

Sağlık Sigortası Genel Şartlarını Okumak Neden Önemli?

30 Ocak 2015 Cuma

Özel sağlık sigortası alırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Sağlık sigortası genel şartlarını dikkatlice inceleyin, en iyi sigortaya ulaşın.

En Uygun Fiyatlar ile Özel Sağlık Sigortası Yenilemenizi Sigortam.net’ten Yapın!

13 Şubat 2015 Cuma

Özel sağlık sigortası yenileme zamanınız geldiyse telaşlanmayın, en iyi sigorta şirketlerinin en uygun tekliflerini sunan Sigortam.net’ten sağlık sigortanızı kolayca yenileyin.