2015 Sağlık Sigortası | Özel Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2015 Sağlık Sigortası Fiyatlarını Etkileyen 5 Önemli Özellik!

Sağlık sigortası her zaman yanınızda bulunması gereken bir güvencedir. Hayattaki en önemli şey sağlıktır. Sağlığınıza zarar geldiğinde hem maddi hem de manevi yönden olumsuzluklar yaşarsınız.

İşte özel sağlık sigortası bu olumsuzlukları en aza indirmek ve rahat bir yaşam sürmeniz için gereklidir. Ne zaman bir sağlık riski ile karşılaşacağınızı önceden bilmeniz mümkün değildir. Aniden yaşanan bir kaza sonucunda ya da birden bire ortaya çıkan bir rahatsızlık durumunda büyük sağlık masrafları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu süreçten dolayı içinde bulunduğunuz mutsuzluk bir de maddi birikiminiz yoksa oldukça sıkıntılı olacak, yapılması gereken tedaviler belki de yapılamayacaktır.

Sağlık sigortası birçok anlaşmalı sağlık kuruluşunda ayakta, yatarak ya da her ikisini de kapsayacak şekilde koruma altında olmanızı sağlar. Bu seçenekler satın aldığınız sağlık sigortası poliçesi teminatlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sağlık poliçeniz sayesinde içiniz rahat bir şekilde tedavinizi olabilir, bütçenizi koruyabilirsiniz.

  

2015 yılında sağlık sigortası fiyatları sigorta yaptıracak kişilerin bazı özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu özellikler aşağıdaki şekildedir:

2015 Sağlık Sigortasını Etkileyen Özellikler
 

 1. Sigorta yapılacak kişinin mevcut sağlık durumu poliçe fiyatlarını etkiler. Kişi hastalığı olmadığını ispatlayabiliyorsa ve sigorta şirketinin doktoru da ileriye dönük bir risk olmadığını görüyorsa kapsam altına alabilir. Kısmi risk varsa sürprim ile poliçeye dahil edilebilir. Kronik rahatsızlıklar genellikle bu kuralın dışında tutulmaktadır.
   
 2. Kişinin geçirmiş olduğu hastalıklar sağlık sigortası fiyatlarını etkiler. Çünkü sigortasını yaptırdıktan sonra bu kişinin aynı hastalıkları tekrar geçirme durumu olabilir.
   
 3. Sigorta yaptırmak isteyen kişinin ailesinde bulunan genetik hastalıklar önemlidir. Çünkü bu hastalıklar kalıtsal olduğu için sigortalı kişide de görülme riski vardır.
   
 4. Sigortalı kişinin geçmişteki hastalıklarının çeşitleri ve boyutları da sağlık sigortası primlerini etkilemektedir.
   
 5. Sigorta yaptıracak kişinin yaşı, cinsiyeti, boyu-kilosu, medeni durumu gibi kişisel özellikleri özel sağlık sigortası fiyatları üzerinde etkilidir. Yaşı büyük olan kişinin genç olan birine göre hastalık geçirme riski daha fazladır.

Zaman kaybetmeden özel sağlık sigortası yaptırın, kayıplar yaşamadan önleminizi alın. En uygun sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten hızlı ve kolay bir şekilde sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.


Benzer İçerikler

Yatarak Tedavi Teminatı Hakkı

En doğru özel sağlık sigortası ile sigortalanmanız, yatarak tedavi teminatı hakkındaki merak ettiklerinizi öğrenmeniz için Sigortam.net yanınızda.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortasında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Nokta

Uygun primlerle alınabilen özel sağlık sigortası tüketicilere; dilediği hastanede tedavi imkanı, kaliteli hizmet avantajı ve birçok kolaylık sunuyor.

Devamını Oku

En Doğru Özel Sağlık Sigortası için İpuçları

Devletin sağladığı sağlık hizmetlerine destek olacak, özenli tedavi ve bakım olanakları sunan en doğru özel sağlık sigortası için zaman kaybetmeyin!

Devamını Oku