444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2015'te Sağlıklı Olmak için 3 Kolay Yol

02 Ocak 2015

Yeni yıl yeni başlangıçlar demek. Her yıl yeni bir seneye başlayacağımızı fırsat bilerek hayatımızda birçok değişiklikler yapmak isteriz. Bir önceki sene yapamadıklarımızı yapmak isteriz. Bu düşünceler bazen gerçeğe dönerken bazen de dönmez. Aslında gerçekten istenilen kararlar başarıya ulaşmanızı sağlar.

İşte sizin için hazırladığımız sağlığınızın daha iyi olmasını tabii ki hayatınızın daha olumlu olmasını sağlayacak kararlar. Bu kararlara gerçekten inanarak yolunuza devam ettiğinizde farkı görmeniz hiç de zor olmayacaktır. Böylece birçok sağlık riskinden uzak olmanız da kolaylaşacaktır.

Kapsamlı bir Check-Up Yaptırın

Sağlıklı olmak için riskleri önceden bilmek ve daha da büyümeden önlem almak için erken teşhiş oldukça önemlidir. Bu noktada ileri yaşları beklemeden kapsamlı bir check-up yaptırmak gerekir. Kardiyolojik check-up ve efor testi gereklidir.

  

Hareketsiz hayatı olan ve kilolu kişilerin ise daha sonra diyabet hastalığına yakalanma riski olduğu için insülin direncinin kontrol edilmesi gerekir. Ailede bulunan hastalıkların neler olduğu bilinmelidir. Çünkü bu hastalıklar kalıtsal olduğu için ileride bireyde de görülebilir. Şeker, tiroit, metabolik testler, kan şekeri, sigara ve alkol vs. durumlar da değerlendirilmelidir. Yapılacak spor ve diyet çeşidi de sonuca göre belirlenmelidir.

Daha Fazla Hareket Edin

Check-up sonucuna göre bir uzmandan yardım alarak size uygun sporu ve ağırlığını seçin. Öncelikle düşük eforla başlayarak sonradan yükseltin. Vücut spora alışkın değilken yapılan ağır egzersizler sakatlıklara yol açabilir. Özellikle genç yaşta mümkün olduğunca fazla hareket ederek ileriye yatırım yapmaları gerekir. Örneğin asansör yerine merdiven kullanılması ya da yakın mesefelerde araç kullanmak yerine yürümenin tercih edilmesi alternatiflerdendir. Sporda doğru nefes alımı ve giyilen kıyafetler de oldukça önemlidir.

Size Uygun Sporu Tercih Edin

Spor hem sağlığınız hem de fiziğiniz için oldukça önemlidir ve uzun yıllar devam ettirilmesi gerekir. Dolayısıyla ağır sporların tercih edilmesi yanlış olacaktır. İleri yaşlarda ağır sporların yapılması zor olacağı için spor bırakıldığında vücutta yarattığı olumsuz etkiler ve aşırı kilo alımı oldukça fazla olacaktır. 

Sağlığınızı önemseyin, risk gerçekleştiğinde geriye dönüşünüz malesef olamayacaktır. Olası sağlık masraflarını cebinizden ödememek için de mutlaka özel sağlık sigortası yaptırın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefonda sigortanızı satın alın.


Okumaya Devam Edin

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı ile İlgili Merak Edilenler

24 Aralık 2014 Çarşamba

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı ile ilgili tüm bilgileri öğrenin, sigortanızı yaptırırken planlarınızın dışında herhangi bir sürprizle karşılaşmayın.

Özel Sağlık Sigortası İndirimi Neleri Kapsar?

25 Aralık 2014 Perşembe

Özel sağlık sigortası indirimi ve oranı sigorta şirketlerine göre değişebilir. Yapılan indirimlerden haberdar olun, poliçenizi en uygun fiyata satın alın.

2014 Yılında En Çok Hangi Sağlık Problemleri Görüldü

25 Aralık 2014 Perşembe

2014 yılında en çok hangi sağlık problemleri yaşandı, hangi hastalıklardan dolayı hastahenler doldu taştı?