2016’ya Sağlıklı ve Mutlu Girmenizi Sağlayacak 5 Öneri

Yeni yıl, insanların hayatlarında köklü değişiklikler için karar alma eşiklerini belirleme açısından büyük önem taşıyor. Siz de 2016’ya sağlığınız konusunda atacağınız olumlu adımlarla “merhaba” deyin. Unutmayın, 2016’daki en önemli hediyeniz sağlığınız olacak.

Yeni yılda beslenmenizden, alışkanlıklarınıza kadar yapacağınız birtakım küçük değişikliklerle, daha sağlıklı ve daha mutlu bir yıl geçirebilirsiniz. İşte bu nedenle 2016’nın size sağlık ve mutluluk getirmesi adına uygulanması oldukça kolay önerileri biraraya getirdik. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Zararlı Alışkanlıklara “Elveda” Deyin

Yıllarca süren zararlı alışkanlıkların bir çırpıda bırakılması elbette kolay değil. Ancak yeni yılda hedef belirlemenin de önemli bir motivasyon kaynağı olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu nedenle 2016’dan itibaren sigara ve aşırı alkol gibi alışkanlıklarınızı terk edeceğiniz konusunda kendinizi şartlayın. Bu konuda gerekirse profesyonel bir destek alma konusunda asla çekimser kalmayın.

Check-up İçin Yaşlanmayı Beklemeyin

Sağlıklı bir hayatın ilk şartı, vücudunuzu iyi tanımaktır. Bunun için de mutlaka düzenli olarak uzman kontrolünde bulunmanız gerekmektedir. Chech- up’la vücudunuzu baştan aşağıya kontrol ettirerek, mevcut sağlık problemlerinizi öğrenin. Unutmayın, insan hayatındaki  sağlık problemlerinin birçoğu gençlik döneminden kaynaklanan, kalıtsal problemlerle ilgilidir.

Bu nedenle Chech-up yaptırmak için 50’li yaşlarınızın gelmesini beklemeyin. Kaliteli ve problemsiz bir sağlık hizmeti almak ve check-up teminatlarından yararlanmak için hemen özel sağlık sigortası teklifi alın.

Hayatınıza Hareket Katın

Sağlık kontrollerinizi gerçekleştirdikten sonra, gerek nefes alma düzeninizi, gerekse de kondisyonunuzu olumlu yönde etkileyecek fiziksel aktivitelere ağırlık vermeye başlayın. İlk aşamada vücudunuza çok fazla yüklenmeden yapacağınız bu aktivitelerin faydasını günler geçtikçe görmeye başlayacaksınız. Yürüyüş, bisiklet, yüzme gibi çok fazla efor sarf etmeyi gerektirmeyen spor türlerinin yanı sıra, günlük hayatınızda yapacağınız ufak değişikliklerle de olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Örneğin yeni yılla birlikte artık asansör kullanmayı bırakın ve merdivenleri kullanın, ya da yürüme mesafesindeki yolculuklarınızda araç kullanma alışkanlığınızı terk edin.

Diyet Programınıza Sadık Kalın

Eğer kilo problemi yaşıyor fakat yeme alışkanlıklarınızı bir türlü değiştiremiyorsanız yeni yıl sizin için de “yeni” bir başlangıç olabilir. Öncelikle gerekli sağlık kontrollerinizi yaptırarak, kilo problemi kaynağının metobolizma kökenli olup olmadığı konusunda emin olmalısınız. Şeker, un, tuz ve yağlı gıdalardan ise kesinlikle uzak durmaya kendinizi şartlamalısınız. Eğer ki uyguladığınız diyet programına rağmen bir türlü kilo veremediğinizi düşünüyorsanız, diyeti bırakmak yerine zaman zaman ufak değişikliklerle renklendirme yoluna gidebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Avantajlarından Yararlanmaya Başlayın

Sağlık kontrolü, sadece sağlık problemlerinin ortaya çıktığı dönemde değil, hastalıkların tedavi edilemez aşamaya gelmeden önce teşhis edilmesi için de mutlaka düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Siz de sağlık hizmetlerinizi kaliteli ve sorunsuz bir şekilde almak istiyorsanız hemen en iyi fiyat garantisi ile Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin özel sağlık sigortası tekliflerini alın. İhtiyacınız olan sağlık poliçesine online özel sağlık sigortası başvurusu ile ya da 444 24 00 numarlı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak kolayca ulaşın.

Benzer İçerikler

Florence Nightingale Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezi daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre yatarak...tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel sağlık...kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile anlaşmalı...olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Florence Nightingale Hastanesi

Florence Nightingale Hastanesi 1989 yılında kurulmuştur....Grup 5 hastanenin yanı sıra kalp nakli, karaciğer nakli, böbrek nakli ve kök hücre nakli merkezleri ile hizmet vermektedir.