444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Acıbadem Sigorta Satıldı

12 Ağustos 2013

Türk sigorta sektöründe önemli paya sahip olan Acıbadem Sigorta, Malezyalı Khazanah Nasional tarafından satın alındı.

Yapı Kredi Sigorta ve Allianz Sigorta’dan sonra sigorta pazar payında üçüncü sırada gelen Acıbadem Sigorta, Yapı Kredi Sigorta’nın Allianz’a satılmasının ardından sigorta sektörünün ikinci büyük ismi haline gelmişti. Şirketin %50 hissesi Abraaj Group, %50 hissesi ise Aydınlar ailesinde bulunuyordu.

Malezya ulusal yatırım şirketi, Abraaj Group hisselerinin tamamını ve Aydınlar ailesinde bulunan %40 hisseyi alarak Acıbadem Sigorta’da %90 ortaklık payına sahip oldu. Halen %10 hisseye sahip olan Mehmet Ali Aydınlar, Acıbadem Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam edecek.

Acıbadem Sigorta 2010 yılında %7 pazar payı ile sektörün 6. büyük ismi olurken 2012’de pazar payını %10’un üzerine çıkararak Türk sigorta sektöründe ikinciliğe yükseldi. 2012 yılında brüt yazılan primini %30 arttırarak 234 milyon TL’ye ulaşan Acıbadem Sigorta’nın 2012 net gelirleri ise 28 milyon TL civarında.

Sağlık sigortası yaptırarak en iyi özel hastanelerden sağlık hizmeti alın, kendi sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını koruyun. En iyi sağlık sigortası fiyatları için sigorta sorgulama yapın, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun özel sağlık sigortası tekliflerine ulaşın. Anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen teklifler arasından size en uygun özel sağlık sigortası ürününü seçin. Sigorta ile ilgili soru ve sorunlarınız için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.


Okumaya Devam Edin

Acıbadem Sigorta Sağlık Sigortaları Sigortam.net'te Online

29 Mart 2012 Perşembe
Türkiye’nin önemli sigorta şirketlerinden biri olan Acıbadem Sigorta‘nın, özel sağlık sigortasının hem fiyatlarını hem de teminatlarını Sigortam.net’te online olarak karşılaştırabilirsiniz. 

Yapı Kredi Sigorta Allianz'a Satıldı

28 Mart 2013 Perşembe
Yapı Kredi Sigorta 1.6 milyar TL’ye Alman sigorta devi Allianz’a satıldı. Satış anlaşmasında 15 yıllık bankasürans da bulunuyor.

Allianz Türkiye'nin Yeni CEO'su Solmaz ALTIN

01 Temmuz 2013 Pazartesi
Allianz Sigorta ile Allianz Hayat ve Emeklilik'i bünyesinde barındıran Allianz Türkiye'nin yeni CEO'su Solmaz ALTIN oldu.