Acıbadem Sigorta Satıldı | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Acıbadem Sigorta Satıldı

Türk sigorta sektöründe önemli paya sahip olan Acıbadem Sigorta, Malezyalı Khazanah Nasional tarafından satın alındı.

Yapı Kredi Sigorta ve Allianz Sigorta’dan sonra sigorta pazar payında üçüncü sırada gelen Acıbadem Sigorta, Yapı Kredi Sigorta’nın Allianz’a satılmasının ardından sigorta sektörünün ikinci büyük ismi haline gelmişti. Şirketin %50 hissesi Abraaj Group, %50 hissesi ise Aydınlar ailesinde bulunuyordu.

Malezya ulusal yatırım şirketi, Abraaj Group hisselerinin tamamını ve Aydınlar ailesinde bulunan %40 hisseyi alarak Acıbadem Sigorta’da %90 ortaklık payına sahip oldu. Halen %10 hisseye sahip olan Mehmet Ali Aydınlar, Acıbadem Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam edecek.

Acıbadem Sigorta 2010 yılında %7 pazar payı ile sektörün 6. büyük ismi olurken 2012’de pazar payını %10’un üzerine çıkararak Türk sigorta sektöründe ikinciliğe yükseldi. 2012 yılında brüt yazılan primini %30 arttırarak 234 milyon TL’ye ulaşan Acıbadem Sigorta’nın 2012 net gelirleri ise 28 milyon TL civarında.

Sağlık sigortası yaptırarak en iyi özel hastanelerden sağlık hizmeti alın, kendi sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını koruyun. En iyi sağlık sigortası fiyatları için sigorta sorgulama yapın, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun özel sağlık sigortası tekliflerine ulaşın. Anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen teklifler arasından size en uygun özel sağlık sigortası ürününü seçin. Sigorta ile ilgili soru ve sorunlarınız için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.


Benzer İçerikler

Aksigorta ile Sağlığınız Güvencede!

Aksigorta müşterilerinin hizmetine sunduğu yeni özel sağlık sigortası paketiyle birçok avantajlı hizmet sağlayarak sigortalıları güvence altına alıyor.

Devamını Oku

“Özel Sağlık Sigortaları Lüks Değil İhtiyaç”

Temel sağlık koşullarını garanti altına alan sosyal sigortaların özel sağlık sigortaları ile desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Allianz yetkilileri, sigorta şirketlerinin her bütçeye uygun sağlık sigortası ürünleriyle sigortalıları güvence altına aldığı ifade etti.

Devamını Oku

Özel Hastane Muayene Ücretleri

Özel hastane muayene ücretleri, sağlık sigortası kapsamına ve hastanenin sınıfına göre değişiklik gösterir. 

Devamını Oku