Acıbadem Sigorta Satıldı

Türk sigorta sektöründe önemli paya sahip olan Acıbadem Sigorta, Malezyalı Khazanah Nasional tarafından satın alındı.

Yapı Kredi Sigorta ve Allianz Sigorta’dan sonra sigorta pazar payında üçüncü sırada gelen Acıbadem Sigorta, Yapı Kredi Sigorta’nın Allianz’a satılmasının ardından sigorta sektörünün ikinci büyük ismi haline gelmişti. Şirketin %50 hissesi Abraaj Group, %50 hissesi ise Aydınlar ailesinde bulunuyordu.

Malezya ulusal yatırım şirketi, Abraaj Group hisselerinin tamamını ve Aydınlar ailesinde bulunan %40 hisseyi alarak Acıbadem Sigorta’da %90 ortaklık payına sahip oldu. Halen %10 hisseye sahip olan Mehmet Ali Aydınlar, Acıbadem Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam edecek.

Acıbadem Sigorta 2010 yılında %7 pazar payı ile sektörün 6. büyük ismi olurken 2012’de pazar payını %10’un üzerine çıkararak Türk sigorta sektöründe ikinciliğe yükseldi. 2012 yılında brüt yazılan primini %30 arttırarak 234 milyon TL’ye ulaşan Acıbadem Sigorta’nın 2012 net gelirleri ise 28 milyon TL civarında.

Sağlık sigortası yaptırarak en iyi özel hastanelerden sağlık hizmeti alın, kendi sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını koruyun. En iyi sağlık sigortası fiyatları için sigorta sorgulama yapın, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun özel sağlık sigortası tekliflerine ulaşın. Anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen teklifler arasından size en uygun özel sağlık sigortası ürününü seçin. Sigorta ile ilgili soru ve sorunlarınız için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL