Acıbadem Sigorta 2015’in İlk 7 Ayında %25 Büyüdü

2015’in ilk 7 ayında %25’lik bir büyüme başarısı gösteren Türkiye’deki sağlık sigortacılığının güçlü kuruluşu Acıbadem Sigorta, pazardaki payını da 1 puan arttırdı. Konu ile ilgili Dünya Gazetesi’ne açıklamalar yapan Acıbadem Sigorta Genel Müdürü Gökhan Gürcan, sektördeki genel durum ve Acıbadem Sigorta’nın ilerleyen süreçlerdeki hedefleri hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

“Ezberleri Bozduk”

2015’in tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de ekonomik alanda dalgalı bir seyirde geçtiğini belirten Gürcan, sigortacılık sektörünün politik belirsizlik ve çevre ülkelerdeki çatışmacı ortam nedeniyle olumsuz yönde etkilendiğini vurguladı. Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen yılın ilk 7 ayında %25’lik bir büyüme sağladıklarının altını çizen Gürcan, bu performansları ile hem hızlı büyümenin sağlanabileceğini, hem de kar edilebileceğini göstererek, ezberleri bozduklarını ifade etti.

“Alternatif Büyüme Yöntemlerini Dikkate Alıyoruz”

Başarılarının arkasında 2013 yılında Malezya Hükümeti’nin yatırım fonu Khazanah’ın da çok önemli bir rolünün olduğunu belirten Gürcan, Khazanah’ın çok önemli bir güç olduğunu ve bu gücün Türkiye’ye önem verdiğini belirterek, Acıbadem Sigorta olarak öncelikli organik olmak üzere her türlü alternatif büyüme yöntemlerini dikkate aldıklarını vurguladı.

“Yaşlı Bakım Sigortası Kamuya Yük”

Sağlık branşında ise gelecek yıllarda uzun süreli özel sağlık sigortası ile fiyat dalgalanmalarının ve yaş artıkça artan fiyat anlayışının sona ereceğine inandığını ifade eden Gürcan’a göre, yaşlı bakım sigortası yükünün kamunun üzerinden alınarak, özel sektörler paylaştırılması gerekiyor.

Yeni Sürprizler Yolda

Çalışma modelleri ve projeleri ile sektördeki alışıla gelmiş ezberleri bozduklarını yineleyen Gürcan bunun en güzel örneğinin iki yıl önce hayata geçirdikleri ve bugüne kadar yaklaşık 200 bin kişinin yararlandığı kişiye özel sağlık sigortası ürünü olduğunu söyledi. Gürcan yakın gelecekte kişiye özel sağlık sigortası ürünü gibi oldukça ilgi görecek yeni sürprizlere imza atacaklarını belirtti.

Siz de Türkiye’nin sağlıktaki lider sigorta firmalarından olan Acıbadem Sigorta’nın özel sağlık sigortası ürünlerinden yararlanmak istiyorsanız, hemen Sigortam.net’i ziyaretin edin ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın, ihtiyacınız olan sağlık sigortasına Sigortam.net ayrıcalıkları ve avantajlarıyla kısa sürede sahip olun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL