Dikkat, Ağız Kanseri Artıyor!

Kanserin hangi türü olursa olsun kanser olma düşüncesi hepimizi ürkütüyor ancak bazı türleri var ki ölümcül olabiliyor.

Kanser türleri arasında çalışmalar yapan Dünya Sağlık Örgütü WHO en ölümcül kanser türleri arasında ağız kanserini de sayıyor ve her yıl 40 bin kişinin ağız kanserine yakalandığı bilgisini veriyor. 

Ağız kanserine yakalan kişi sayısı her geçen yıl artış gösteriyor ve bir yılda 12 binin üzerinde kişi ağız kanserinden yaşamını kaybediyor.

Ağız kanserinin bu kadar riskli olması ve binlerce kişinin ağız kanserine yakalanarak yaşamını kaybetmesinin altında belirtilerini fark etmenin güçlüğü yatıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Ağız Kanseri ile İlgili Merak Edilenler

Ağız kanseri riskine neden olan faktörleri ve ağız kanserinin belirtileri gibi bu kanser türünün bilinmeyenlerini sizin için sıraladık:

Ağız Kanseri Riskini Arttıran Faktörler Neler?

  • Yoğun alkol ve sigara kullanımı,
  • Ağız temizliğine gereken özenin gösterilmemesi,
  • Genetik yatkınlık,
  • Besinlerden alınan kanserojen maddeler,
  • Stres gibi nedenler ağız kanseri için risk faktörleri olarak kabul ediliyor. Ağız kanserleri çoğunlukla 45 yaşın üzerinde ortaya çıkıyor.

Ağız Kanserinde Erken Teşhis Mümkün mü?

Her kanser türünde olduğu gibi ağız kanserinde de erken teşhis çok kritik. Ağız kanserinin ilk aşamasında ağrı ile belirti gibi bir durum söz konusu değil. Hastalık ilerledikçe, ağrı şikâyeti başlıyor. Bu nedenle ağrı olmasa da en ufak bir değişiklikte diş hekimliğine başvurulması son derece önemli.

Ağız Kanserinin Teşhisi Nasıl Yapılıyor?

Günümüzde ağız kanserinin teşhisini yapabilmek çok basit olan mavi ışık teknolojisi kullanılıyor. Böylece hastalığın teşhisi erken aşamada yapılabiliyor, kanser başlangıç aşamasında olsa bile tedavi aşaması kolaylaşıyor. Kanser vücudun diğer bölgelerine sıçramadan tedavi gerçekleştiriliyor. Kanser yayıldıkça hem hayati risk artıyor, hem de tedavi süreci oldukça güçleşiyor. Bu kanser türünün erken teşhisi, ağzın beyin gibi hayati bölgelere yakın olmasından dolayı da çok önemli.

Ağız Kanserinden Korunmak için Neler Yapılmalı?

  • Ağız kanserinin nedenlerinin ilki sayılan maddeye yani ağız temizliğine maksimum seviyede dikkat etmelisiniz,
  • Birçok hastalığın tetikleyicisi olan sigara ve alkolden uzak durmalısınız,
  • Özellikle yazın uzun süreli güneş ışığından, solaryum seanslarından ve radyasyondan kaçınmalısınız,
  • Kanserde beslenmenin önemi büyük. Bu nedenle meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz.

Ne yazık ki ağız kanseri, kanser türlerinden sadece birkaç tanesi. İnsan yaşamını tehdit eden ve ülkemizde oldukça yaygın olan kanserle mücadele için yapılabilecek en doğru şey özel sağlık sigortasıdır. Uygun primlerle alınan özel sağlık sigortaları zorlu bir dönem olan kanser tedavisi sürecinde kanser hastalarına ve yakınlarına maddi destek sağlıyor.

Özel sağlık sigortalarının kanserde ne gibi bir kolaylık sağladığına dair bilgiler için “Kanserle Mücadelede Yalnız Değilsiniz!” başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.

Başta kanser olmak üzere yaşayabileceğiniz pek çok sağlık problemine karşı tedbir almak, en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına ulaşmak için diler Sigortam.net’in online işlemlerini değerlendirin, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL