Anadolu Sigorta Özel Sağlık Sigortası

1925 yılından bu yana hizmet veren ve Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi olma özelliğini taşıyan Anadolu Sigorta, kurulduğu günden bu yana Türk sigorta sektöründeki pek çok yeniliğin öncüsü oldu. 
 
Söz konusu genel ve özel şartlar güncel olmayabilir. Güncel bilgilere ulaşmak için Anadolu Sigorta sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 
 
Anadolu Sigorta, kasko, zorunlu trafik, konut, işyeri, sorumluluk, nakliyat ve özel sağlık sigortası branşlarında geniş ürün yelpazesi ile farklı ihtiyaçlara uygun sigorta çözümleri sunmaktadır. 
 

Anadolu Sigorta’dan Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Avantajları

 
Özel sağlık sigortası poliçelerini Anadolu Sigorta alanların sağlayacağı avantajları sizler için inceledik. 
 

Yaygın Anlaşmalı Kurum Ağı

 
Anadolu Sigorta, Türkiye genelinde 67 ile yayılmış, yaklaşık 3.000 sağlık kurumundan (hastane, tıp merkezi, laboratuar, eczane, görüntüleme merkezi, doktor) oluşan yaygın bir anlaşmalı sağlık kurumları ağına sahiptir. Anadolu Sigorta anlaşmalı sağlık kuruluşları listesini incelemek için tıklayınız.
 

Yılda Bir Kez Check-up Yaptırma Fırsatı 

 
Poliçelerinde ayakta tedavi teminatı olan sigortalılar belli anlaşmalı sağlık kurumlarında check- up yaptırabilmektedir. 
 
Sadece yatarak tedavi teminatı olan sigortalılara ise, arzularına bağlı olarak, ödeyecekleri düşük bir miktar ek prim ile check-up yaptırma fırsatı sunulmaktadır.
 

Poliçeler Yurtdışında da Geçerlidir

 
Yurtdışı teminatı olan ürünlerde, yurtdışında yapılan tedaviler için; ilgili rahatsızlığın Türkiye’de tedavisi olup olmadığına bakılmaksızın, poliçede belirtilen yüksek limitler ve ödeme oranları dahilinde sigortalıların sağlık giderleri karşılanmaktadır. Ayrıca, sigortalıların yurt dışında kalış süresi için herhangi bir gün sınırlaması da bulunmamaktadır.
 

Hastanede Yatış için Gün Sınırlaması Yok

 
Sigortalıların hastanelerde yatarak gördükleri tedaviler için gün sınırlaması bulunmamaktadır. Yoğun bakım giderleri için ise her vak’a başına 90 günlük süre bulunmaktadır.
 

Ömür Boyu Yenileme Garantisi 

 
Ömür Boyu Yenileme Garantisi olmayanlara, 75 yaşına kadar poliçe yenileme hakkı sunulmaktadır.
 
Sigortalıların, ömür boyu yenileme garantisi almaya hak kazanamamış olmaları durumda dahi, 75 yaşına kadar poliçelerini yenileme imkanı bulunmaktadır.
 
Yetişkinlerin doğuştan gelen rahatsızlıklarını teminat altına almak için ömür boyu yenileme garantisi kazanma şartı aranmamaktadır
 
Anadolu Sigortadan özel sağlık sigortası kapsamında kesintisiz olarak en az 4 sene sigortalı olan kişilerin, sigortalılıklarının 5. senesinden itibaren, bireysel olarak sigortalandıkları tarihten sonra ortaya çıkan doğuştan gelen hastalıklarına ait giderleri karşılanmaktadır. 
 
Ömür boyu yenileme garantisi verirken, risk değerlendirmesi yok. Türk Sigorta Sektöründe ilk olarak; 0-18 yaş arasındaki tüm çocuklara, herhangi bir koşula bakmadan, sigorta başlangıç tarihleri itibariyle, ömür boyu yenileme garantisi veriliyor.
 
Sigortalılıklarını Anadolu Sigorta’da 4 yıl kesintisiz olarak devam ettiren ve son 4 yıl, her bir yıl için poliçelerinde ödenen tazminat/kazanılan prim oranları %100’ün altında olan sigortalılara risk değerlendirmesi yapılmadan ömür boyu yenileme garantisi veriliyor.
 

Bekleme Süresi Yok

 
Kanser, kalp, hipertansiyon ve şeker hastalıklarında, rahatsızlığın sigorta başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkması halinde, tedavi giderleri bekleme süresi olmaksızın karşılanmaktadır. 
 

Anadolu Sigorta'nın Kadın ve Çocuklara Özel Avantajları

 
Kadınlara yönelik ek teminatlar ve özel çocuk sigortası teminatlarının kapsamı ile Anadolu Sigorta, pek çok kadının, anne ve babanın da tercihleri arasında yer almaktadır. 
 

Doğum Teminatı için Anlaşmalı Sağlık Kurumu Şartı Yok

 
Özel sağlık sigortası ürünlerinde, sigortalıların doğum giderleri poliçelerinde belirtilen doğum teminatı limiti ve ödeme oranları dahilinde anlaşmalı sağlık kuruluşu şartı aranmaksızın karşılanmaktadır. 
 
Poliçelerinde yurtdışı teminatı olan sigortalıların, yurtdışında doğum yapmayı tercih etmeleri durumunda, doğum giderleri poliçelerinde belirtilen doğum teminatı limiti ve ödeme oranları dahilinde karşılanmaktadır.
 

Türkiye’de Kuvöz Giderleri için Teminat Veren İlk Sigorta Şirketi

 
Özel sağlık sigortası kapsamında, doğum teminatlı bir poliçeye sahip olan ve doğum teminatına hak kazanmış sigortalıların doğan çocuklarının, doğum tarihinden sonraki 15 gün içinde Anadolu Sigorta tarafından sigortalanması durumunda, kuvöz giderleri teminat limitleri dahilinde karşılanmaktadır. 
 

Bebeğin Doğuştan Gelen Hastalıkları Teminat Kapsamındadır

 
Özel sağlık sigortası kapsamında doğum teminatlı bir poliçeye sahip olan ve doğum teminatına hak kazanmış sigortalıların doğan çocuklarının, doğum tarihinden sonraki 15 gün içinde Anadolu Sigorta tarafından sigortalanmış olmaları durumunda doğuştan gelen hastalıklarına ait giderleri poliçe kapsamında ödenmektedir.
 

18 Yaşın Altındaki Çocuklar, Ebeveynleri Olmadan, Tek başlarına Sigortalanabilmektedir

 
Türk Sigorta Sektöründe ilk olarak, bütün özel sağlık sigortası ürünlerinde geçerli olmak üzere 18 yaşın altındaki çocukları tek başlarına sigortalanmaktadır. (18 yaşın altındaki tüm çocukların sigortalanması gerekmektedir.)
 

Çocukların Rutin Kontrol ve Tüm Koruyucu Aşı Giderleri Teminat Kapsamındadır

 
Ayakta  tedavi teminatlarına sahip olan 0-6 yaş arasındaki çocuk sigortalıların rutin doktor muayeneleri ve tüm koruyucu aşı giderleri teminat kapsamı dahilindedir.
 

Kadın Sigortalıların Smear Testlerine İlişkin Giderleri Teminat Kapsamındadır

 
Ayakta  tedavi teminatlarına sahip olan kadın sigortalıların kontrol amaçlı olarak yaptırdıkları jinekolojik muayene ve smear testlerine ait giderler yılda bir kez olmak koşulu ile teminat kapsamındadır.
 

Kontrol Amaçlı Mamografi+Meme Ultrasonografisi ve Psa Giderleri Teminat Kapsamındadır

 
Tüm özel sağlık sigortası ürünlerinde geçerli olmak üzere; özel anlaşmalı sağlık kuruluşlarında 40 ve üstü yaşlardaki kadın sigortalıların kontrol amaçlı yaptırdıkları mamografi ve meme ultrasonografisi ile 40 ve üstü yaşlardaki erkek sigortalıların yaptırdıkları Prostat Specific Antijen (PSA) tetkiklerine ait giderleri yılda bir kez %100 teminat kapsamındadır.
 
Sigorta kapsamındaki standart hizmetler ve ek teminatlar sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterdiğinden özel sağlık sigortası seçiminizi bir uzman eşliğinde yapmanız, size ve ailenize en uygun paketi seçmenizi sağlayacaktır. Genel sağlık durumunuza ve ileride oluşabilecek risklere göre sigorta kapsamınızı belirlemek için Sigortam.net uzmanları size destek olmaya hazır. 
 

Benzer İçerikler

Aksigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları

Aksigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık kurumundan veya...kurumun anlaşmalı olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık tazminatınızın...daha hızlı ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar

Tazminat geri ödeme sürecinizi hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar departmanına kargo ile...göndermeniz gereklidir.

  • Fatura aslı.
  • Tazminat talep formu ( Doktor, kaşe ve...imzalı ) -   Aksigorta tazminat talep formu örneğini indirmek için tıklayın.
  • ...
  • Reçete aslı, ilaç küpürü, kasa fişi
  • Tahlil, tektik istek kağıdı ve sonuç raporları
  • Gereklilik...halinde doktor raporu / Epikriz

Kargo Teslim Adresi ve İletişim Bilgileri

Gerekli...evrakları hazırladıktan sonra aşağıdaki adrese kargo ile göndermelisiniz.

Sencard Hizmet Merkezi.../ Sağlık Tazminat Ödemeleri Küçükbakkalköy Mah. Başar sok. No.20  34750 Ataşehir / İstanbul

Müşteri Hizmetleri : 444 27 27

mim@sencard.com.tr

Geri...Ödemenizin Takibini Sigortam.net Yapsın

Özel sağlık sigortası geri ödemelerinizin...takibinin Sigortam.net tarafından yapılmasını istiyorsanız, fatura fotokopisini saglikhasar@sigortam.net adresine mail atın, uzman müşteri temsilcilerimiz ödemenizle...alakalı tüm bilgilendirme sürecinde size yardımcı olsun. Unutmayın, Sigortam.net 7 gün 24 saat yanınızda!

Ödeme...Ne Zaman Gerçekleşir?

Aksigorta tazminat geri ödemeleri, evrakların kuruma ulaşmasından itibaren...10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Ödemeler Pazartesi, Salı ve Cuma günleri yapılmaktadır.

Sağlık Sigortasında Vergi Avantajı Sağlık sigortası vergi avantajı hangi şartlarda gerçekleşir? Sağlık sigortası vergi avantajı...kimler için geçerlidir? Sağlık sigortası primlerinizi gelir vergisi indirimi olarak alabileceğinizi biliyor...muydunuz? Vergi indirimi sayesinde brüt maaşınızdan kesilen vergi azalacağından net maaşınızda artış sağlanır. Bu yazımızda...vergi indirimi hakkında merak edilenleri sizler için bir araya getirdik

Sağlık Sigortası Vergi Avantajı

sağlık sigortası vergi...avantajı

Sağlık sigortası vergi indirimi, kendiniz ve...aileniz için ödediğiniz özel sağlık sigortası...primlerini belli bir oranda gelir verginizden düşmenizi sağlar. Böylece hem özel sağlık sigortası avantajlarından...faydalanarak özel hastanelerden ayakta tedavi, yatarak tedavi gibi sağlık hizmetlerini en ekonomik yolla alırsınız,...hem de vergi avantajı ile sağlık sigortası harcamanız azalır. 2013 yılından itibaren vergi indirimi oranı %15’e yükseltildi....Daha önce bu oran %5'ti. %15 oranındaki vergi indirimi ile özel sağlık sigortası için ödenen sigorta prim...miktarına göre tüm primin vergiden düşülmesi bile mümkün olabiliyor. [widget id="sigortamnet_saglik_widget-2"] Sağlık sigortası vergi indirimi...kapsamında, aylık 2000 TL brüt alan bir kişi bunun 300 TL’sini  vergi indirimi olarak alabilecek. Yani kişinin aylık sağlık...sigortası primi 300 TL ve daha altındaysa primin tamamını vergiden düşmesi mümkün. Böylece özel sağlık sigortası...avantajlarından en ekonomik şekilde yararlanılabilecek. Üstelik sağlık sigortası için vergi indirimi avantajına ek olarak...özel hastane tedavi masrafları da sağlık sigortası tarafından ödeneceği için kendiniz ve aileniz için özel...hastane standartlarında sağlık hizmetini bütçenizi sarsmadan alabileceksiniz.

Vergi İndirimi Kimler için...Geçerlidir?

Özel sağlık sigortası primlerini ödediğiniz tüm aile bireyleri için vergi indirimi alabilirsiniz. Bunun için sigorta ettiren olmanız...yeterlidir. Özel sağlık sigortası primlerini kendisi ödeyen memur, işçi, beyaz yakalı, serbest meslek çalışanı, işyeri sahibi...herkes vergi indiriminden yararlanabilir.

Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Nasıl Yararlanılır?

Vergi...indirimi avantajından yararlanmak için, çalıştığınız kurumun muhasebe birimine veya muhasebe şirketinize, sağlık...sigorta poliçenizin bir örneği ile sağlık sigorta primi ödemesi yaptığınıza dair bir makbuzu veya kredi kartı ekstresini...iletmeniz gerekiyor. Böylece brüt maaşınızdan yapılacak vergi kesintisinden, ödediğiniz primler düşülüyor. Maaşlı...çalışmayan serbest meslek sahibi, esnaf, işyeri sahibi iseniz yıllık gelir vergisi matrahınızdan yine aynı şekilde ödediğiniz...sağlık sigorta primlerini düşmeniz mümkün.

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası, vergi indirimi...ile birlikte artık çok daha avantajlı bir ürün. Özel sağlık sigortası yaptırarak anlaşmalı özel hastaneler ve diğer sağlık...kuruluşlarında yatarak tedavi veya ayakta tedavi hizmeti alırsınız. Tedavi masraflarınız ise teminatlarınız dahilinde sağlık...sigortanız tarafından karşılanır. Böylece özel hastane sağlık hizmetinden daha ekonomik bir şekilde yararlanırsınız. Ayrıca...bazı sağlık sigortası paketleri kapsamında anlaşmalı spor merkezleri, diş klinikleri veya optik mağazalarında da indirim...hakkınız olur. Özel Hastaneler ve Anlaşmalı...Oldukları Sigorta Şirketleri Özel sağlık sigortası sistemine ne kadar erken dahil olursanız bekleme süresi de o kadar erken tamamlanır. Bekleme süresi tamamlandıktan...sonra  ileride ortaya çıkabilecek pek çok büyük hastalık ve yapılacak pek çok ameliyat için teminat alırsınız. En az bir...poliçe dönemi aşıldıktan sonra doğum teminatı  sigorta...poliçenize dahil olur. Siz sadece bebeğinizin hangi hastanede dünyaya geleceğine karar verirsiniz, tüm doğum masraflarını sağlık...sigortanız karşılar. En iyi standartlardaki sağlık hizmetini en ekonomik fiyata almak için Sigortam.net’ten tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi ve özel sağlık sigortası teklifi alın, en iyi...sağlık sigorta fiyatları ve seçeneklerine ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan sigorta...danışmanlarımızı arayın.