Anlaşmalı Olmayan Hastanelerde Ödeme Prosedürleri

Özel sağlık sigortası bulunan kişilerden, başvurdukları sağlık kuruluşunun anlaşmalı hastane olup olmamasına bağlı olarak istenen belgeler birbirinden farklıdır.
 
Anlaşmalı özel hastanelerde özel sağlık sigortası bulunan kişilerden istenen belgeler çoğunlukla sadece sigorta kartı olmakla beraber bazı durumlarda T.C. kimlik numarası da yeterli olmaktadır.
 
Anlaşmalı olmayan hastane, özel muayenehane veya sağlık merkezlerine başvuran sigortalılardan istenecek belgeler ise sigorta şirketlerine göre bazı farklılıklar göstermekle birlikte genel olarak şu şekildedir:
 

Tazminat Talep Formu

 
Tazminat talep formu doldurulmalı, doktor tarafından kaşelenmeli ve imzalanmalıdır. Bazı sigorta şirketleri formda sigortalının imzasına da gerek duymaktadır.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Hastane Faturası

 
Sigortalı, ödeme yaptığı tüm hizmetler için fatura asıllarını sigorta şirketine ulaştırmalıdır. Alınan hizmete göre muayene ücreti, tahlil ücreti, yatak ücreti, ameliyat bedeli gibi kalemler faturada yer almalıdır.
 

Rapor ve Reçete

 
Muayene sonrası yazılan reçete, rapor vb. belgelerin aslı, ayrıca satın alınan ilaçların fatura aslı, kasa fişi ve ilaç kupürü muhafaza edilmelidir.
 
Sigorta şirketi tarafından istenecek olan belgeleri, fatura teslim süresi içerisinde ilgili sigorta şirketine ulaştırmanız gerekir.
 
Anlaşmalı olmayan sağlık kuruluşuna başvurulacağı zaman sigorta şirketini arayıp ödeme ve gerekli belgeler konusunda bilgi alınması, işlemlerin hızlı ve doğru yürütülmesi açısından yararlı olacaktır.
 
Sigorta fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te. Sağlık sigortası vergi indiriminden yararlanarak en ekonomik fiyata özel hastane standartlarında sağlık hizmeti alın.
 
En  uygun sağlık sigortası için hemen sağlık sigorta sorgulama yapın, anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen sigorta teklifleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun sigortayı seçin. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL