Anlaşmalı Olmayan Hastanelerde Ödeme | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Anlaşmalı Olmayan Hastanelerde Ödeme Prosedürleri

Özel sağlık sigortası bulunan kişilerden, başvurdukları sağlık kuruluşunun anlaşmalı hastane olup olmamasına bağlı olarak istenen belgeler birbirinden farklıdır.
 
Anlaşmalı özel hastanelerde özel sağlık sigortası bulunan kişilerden istenen belgeler çoğunlukla sadece sigorta kartı olmakla beraber bazı durumlarda T.C. kimlik numarası da yeterli olmaktadır.
 
Anlaşmalı olmayan hastane, özel muayenehane veya sağlık merkezlerine başvuran sigortalılardan istenecek belgeler ise sigorta şirketlerine göre bazı farklılıklar göstermekle birlikte genel olarak şu şekildedir:
 

Tazminat Talep Formu

 
Tazminat talep formu doldurulmalı, doktor tarafından kaşelenmeli ve imzalanmalıdır. Bazı sigorta şirketleri formda sigortalının imzasına da gerek duymaktadır.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Hastane Faturası

 
Sigortalı, ödeme yaptığı tüm hizmetler için fatura asıllarını sigorta şirketine ulaştırmalıdır. Alınan hizmete göre muayene ücreti, tahlil ücreti, yatak ücreti, ameliyat bedeli gibi kalemler faturada yer almalıdır.
 

Rapor ve Reçete

 
Muayene sonrası yazılan reçete, rapor vb. belgelerin aslı, ayrıca satın alınan ilaçların fatura aslı, kasa fişi ve ilaç kupürü muhafaza edilmelidir.
 
Sigorta şirketi tarafından istenecek olan belgeleri, fatura teslim süresi içerisinde ilgili sigorta şirketine ulaştırmanız gerekir.
 
Anlaşmalı olmayan sağlık kuruluşuna başvurulacağı zaman sigorta şirketini arayıp ödeme ve gerekli belgeler konusunda bilgi alınması, işlemlerin hızlı ve doğru yürütülmesi açısından yararlı olacaktır.
 
Sigorta fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te. Sağlık sigortası vergi indiriminden yararlanarak en ekonomik fiyata özel hastane standartlarında sağlık hizmeti alın.
 
En  uygun sağlık sigortası için hemen sağlık sigorta sorgulama yapın, anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen sigorta teklifleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun sigortayı seçin. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi

Sigorta Bilgi Merkezi;  hayat, hastalık/sağlık, trafik ve zorunlu sigortalar branşlarındaki bilgilerin daha kapsamlı ve etkin şekilde yürütülmesi amacıyla kurulmuştur.

Devamını Oku

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarıyla İlgili En Çok Sorulan Sorular

Hem sağlık sigortanızı en iyi şekilde değerlendirmeniz hem de haklarınızın farkında olmanız için anlaşmalı sağlık kuruluşlarıyla ilgili en çok sorulan soruları sıraladık.

Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primleri Ne Kadar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak sağlık masraflarınızı en aza indirir. Tamamlayıcı sağlık sigortası primlerini etkileyen önemli kriterler vardır.

Devamını Oku