Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarının Avantajı

Beklenmedik kazalar, hastalıklar manevi sorunların yanı sıra masraflardan dolayı da maddi kaygılara neden olur. Oluşan sağlık probleminin büyüklüğü ödenecek tutarı da yakından etkiler. Neticede genel sağlık sigortalarının verdiği güvence sınırlıdır. Bu süreç, özellikle maddi bir birikimi olmayan kişiler için oldukça sancılıdır. Oysa ödeyebileceğiniz küçük primlerle özel sağlık sigortanıza sahip olabilir, daha büyük masrafların da önüne geçebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası alan sigorta sahipleri, hem anlaşmalı sağlık kuruluşlarında hem de diledikleri hastanelerde tedavi olabilir. Sigorta şirketleri, sağlık sigortası poliçesinin limitlerine göre sigortalının yaşamış olduğu hastalık, kaza gibi olumsuz durumları karşılamayı üstlenmeyi kabul eder. Özel sağlık sigortası, yüksek maliyetli tedavi giderlerini karşılayarak sigorta sahiplerine en zor anlarında yardımcı olur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel sağlık sigortasıyla hem kendiniz hem de sevdikleriniz için önemli bir adım atmış olursunuz. Çünkü; özel sağlık sigortası sigortalıyla beraber sigortalının yakınlarına da pek çok avantaj sağlar. Peki, sadece özel sağlık sigortası alanların kazanabileceği bu avantajlar neler?

Özel Sağlık Sigortası ile Elde Edebileceğiniz Ayrıcalıklar
 

 • Yıllık olarak düzenlenen özel sağlık sigortası poliçesi ile 1 yıllık sağlık hizmeti alırsınız.
   
 • Dilediğiniz doktorda veya sağlık kurumunda tedavi olabilirsiniz.
   
 • Bütçenizi aşan büyük çaplı ameliyatların maliyetlerini dahi sağlık sigortası sayesinde karşılayabilirsiniz. 
   
 • Dilediğiniz özel sağlık kuruluşunun konforundan yararlanır, en kaliteli hizmeti alır ve kendinizi güvende hissedersiniz.
   
 • Almış olduğunuz özel sağlık sigortasının limitleri çerçevesinde yurt içinde veya dünyanın her  hangi bir yerinde tedavinizi karşılayabilirsiniz.
   
 • Sadece hafta içi değil Cumartesi günleri de özel sağlık kuruluşlarından yararlanabilirsiniz.

 

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları Ağı Önemli Bir Ayrıntıdır!

Özel sağlık sigortasının bu avantajları sunmasında yardımcı olan bir takım hizmetler vardır. Bunlardan biri pek çok sigortalının dikkatinden kaçan "Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları" hizmetidir. Özel sağlık sigortası kapsamında değerlendirilen ve kişilere pek çok anlamda kolaylık sağlayan anlaşmalı sağlık kuruluşlarının avantajlarını ve bu hizmetten faydalanabilmenin yolunu sizler için bir araya getirdik.

Sigorta şirketleri müşterilerine daha hızlı ve kaliteli hizmetler sunabilmek adına sağlık kuruluşlarıyla anlaşma yapar. Poliçenizin limitlerine göre anlaşmalı sağlık kuruluşlarında yatarak tedavi veya ayakta tedavi teminatından faydalanabilirsiniz.

Anlaşmalı sağlık kuruluşlarından yararlanmak için yapmanız gereken sitemizden sigorta şirketinizin anlaşmalı kurumlarına bakmak veya ilgili sigorta şirketini arayarak en yakın anlaşmalı sağlık kuruluşlarının adreslerini sormaktır.

Anlaşmalı sağlık kuruluşların tedavi görecek sigortalıların öncelikle poliçesini düzenlettirdikleri sigorta şirketleriyle iletişime geçmesi gerekir. Sonrasında özel sağlık poliçesinin sağlık kuruluşunda geçerli olması durumunda ilgili hizmeti alabilmeleri için sigortalı kartları ile hüviyetlerini göstermeleri yeterli olacaktır.

Anlaşmalı sağlık kuruluşlarının birinde tedavi olan sigortalıların tedavi ücretleri, poliçelerinin teminat limitleri dahilinde sigorta şirketi tarafından doğrudan anlaşmalı sağlık kuruluşlarına ödenir. Tedavi ücretinin poliçe limitlerini aşması durumunda sigortalı kalan kısmı sağlık kuruluşuna ödemekle yükümlüdür.

Her şirketin farklı sağlık kurumları ile anlaşmaları olabilir, özel sağlık sigortası poliçenize karar vermeden önce anlaşmalı sağlık kuruluşlarıyla ilgili bilgi almak faydalı olacaktır. Çünkü; özel sağlık sigortası kapsamında tedavi görecek olan kişiler, sağlık hizmetlerini anlaşmalı sağlık kurumlarında almaları daha avantalıdır.

Her sigorta şirketinin anlaşmalı oluduğu sağlık kuruluşu farklı olabileceği için tedavi için bir yere başvurmadan önce anlaşmalı sağlık kuruluşları listesi kontrol edilmelidir. Bir sigorta şirketinin anlaşmalı sağlık kuruluşu ağı ne kadar yaygınsa, o kadar kaliteli hizmet alabilirsiniz. Neticede hastalık ve kaza gibi insan sağlığını tehdit eden durumlar için erkenden müdahale çok önemlidir. Örneğin; ciddi bir kaza sonrası kanamanız olabilir ve bu durumda sağlık kuruluşunun yakınlığı, hayat kurtarıcı olacaktır.

Sigortacılık işlemlerindeki tüm süreçlerde olduğu gibi anlaşması sağlık kuruluşları ağının araştırılması da zaman alan bir süreçtir. Bu süreci en iyi şekilde yönetmek ve zamandan tasarruf elde edebilmek için Sigortam.net’e gelin, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin anlaşmalı sağlık kuruluşlarını tek bir sayfada görün.

Türkiye’nin en iyi özel sağlık sigortası şirketlerinin sağlık kontrolleri ile ilgili  detaylı bilgi almak, kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını koruyacak özel sağlık sigortası için sigorta sorgulama yapmanız yeterli olacaktır.

En uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına ulaşmak için dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigortanızda 7/24 kesintisiz hizmet alın.

Benzer İçerikler

Şifa Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Memorial Sağlık Grubu

Memorial Sağlık Grubu, 2000 yılından bu yana İstanbul, Antalya ve...Diyarbakır’da bulunan 8 hastane ve 3 tıp merkezi ile hizmet vermektedir. Memorial Grubu, Tüp Bebek, Genetik, Kalp - Damar Cerrahisi ve...Organ Nakli gibi bölümleri ile Cerrahi Bilimler, Kalp Sağlığı, Kadın Sağlığı, Çocuk Sağlığı ve Robotik Cerrahi gibi...branşlarda hizmet vermektedir.

Memorial Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri Listesi

Memorial Hastanesi ile anlaşmalı...olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı...üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem SigortaAksigortaAllianzAnadolu SigortaAxa SigortaErgo SigortaGroupama SigortaGüneş SigortaHDI SigortaMapfre Genel SigortaRay SigortaSompo Japan SigortaZurich...Sigorta

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL