Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarıyla İlgili En Çok Sorulan Sorular

Hastalıklarda veya kazaların yarattığı fiziksel sorunlarla baş etmek zorunda kaldığımız en zor anlarımızda en büyük yardımcımız özel sağlık sigortası olur. Özel sağlık sigortalarının sağladığı en büyük avantaj doktorunuzu ve sağlık kurumunuzu seçebilme olanağı tanımasıdır. Bu avantaj bile tek başına büyük ayrıcalıktır, sağlığımızı kime emanet ettiğimizi bilmek, özellikle ciddi sağlık problemlerinde rahatlatıcı olacaktır. 

Üstelik poliçenizi almadan önce talep ettiğiniz takdirde yurt dışında yaşayabileceğiniz sağlık problemlerini de maddi kaygıya düşmeden karşılayabilirsiniz. Ancak özel sağlık sigortalarının bütün avantajlarını elde edebilmek için bazı noktalara dikkat etmeli, sigortanızın kapsamı içerisindeki hizmetlerden haberdar olmalısınız.

Özel sağlık sigortalarında göz önüne almanız gereken ilk şey alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınızdır. Çünkü; içinde bulunduğunuz koşullar ve beklentileriniz teminat seçiminde çok önemlidir. Örneğin, anlaşmalı sağlık kuruluşlarının yaygınlığını dikkate almak, büyük bir avantaj sağlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Ancak özel sağlık sigortalıların birçoğu, anlaşmalı sağlık kuruluşları avantajı ile ilgili pek çok detayı bilmemektedir. Bu yüzden hem sağlık sigortanızı en iyi şekilde değerlendirmeniz hem de haklarınızın farkında olmanız için anlaşmalı sağlık kuruluşlarıyla ilgili en çok sorulan soruları sıraladık.

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlaryla İlgili En Çok Sorular 
 

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları Nedir?

Anlaşmalı sağlık kuruluşları, özel sağlık sigortanızın kapsamında değerlendirebileceğiniz, poliçenizin özel ve genel şartları içerisinde kalarak herhangi bir ödeme yapmadan sağlık hizmeti alabileceğiniz sağlık kurumlarıdır. Poliçenizin kapsamı içerisinde olması koşuluyla herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle anlaşmalı sağlık kuruluşuna başvurduğunuzda sorunsuz bir şekilde tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarından Nasıl Faydalanılır?

Tedavi görecek olan sigortalıların sağlık kuruluşlarına başvurduklarında öncelikle sahip oldukları özel sağlık sigortasını bildirmeleri gerekir. Sonrasında özel sağlık poliçesinin sağlık kuruluşunda geçerliyse sigortalı kartları ile nüfus cüzdanlarını göstermeleri yeterli olacaktır.

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarının Avantajları Neler?
 

 • 1 yıl yani özel sağlık sigortanızın geçerli olduğu süre boyunca anlaşmalı sağlık kuruluşlarına ihtiyaç duyduğunuz her an başvurabilirsiniz.
   
 • Sigorta şirketlerinin birçok anlaşmalı sağlık kuruluşu olabilir. Bu kuruluşlardan dilediğinizi seçebilir, dilediğiniz doktardan hizmet alabilirsiniz.
   
 • Bütçenizi aşan büyük çaplı ameliyatların maliyetini düşünmek durumunda kalmadan, anlaşmalı sağlık kuruluşlarında tedavi olabilirsiniz.
   
 • Dilediğiniz özel sağlık kuruluşunun konforundan yararlanır, en kaliteli hizmeti alır ve kendinizi güvende hissedersiniz.
   
 • Almış olduğunuz özel sağlık sigortasının limitleri çerçevesinde yurt içinde veya dünyanın herhangi bir yerinde tedavinizi karşılayabilirsiniz.
   
 • Saatin geç veya hafta sonu olmasına takılmadan tedavinizi hızlı bir şekilde olabilirsiniz.

Poliçemi Anlaşmasız Sağlık Kuruluşlarında da Kullanabilir miyim?

Anlaşmasız sağlık kuruluşları, anlaşmalı sağlık kurumlarının dışında kalan muayehanelerdir. Ancak "Sağlık sigortanızı sadece anlaşmalı sağlık kuruluşlarında kullanabilirsiniz." gibi bir durum söz konusu değildir. Sağlık sigortası poliçelerinin anlaşmasız kurum uygulamaları farklılık göstermektedir. Anlaşmasız bir sağlık kurumunda tedavi olmayı planlıyorsanız, beklenmedik bir durumla karşılaşmamanız için tedavi öncesinde satın almış olduğunuz poliçenin anlaşmasız kurum uygulamalarına dair bilgi edinmelisiniz.

Siz de hem özel sağlık sigortalarının hem de Sigortam.net'in avantajlarını değerlendirebilmek, en uygun sağlık sigortası fiyatlarına ulaşabilmek için Sigortam.net'e gelin, dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL