Annelere Erken Emeklilik Yolu | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Annelere Erken Emeklilik Yolu

Kadın, aile ve istihdam konularında yapılan yasal düzenleme, Meclis’e getirilecek olan torba tasarı ile yasalaşacak. Düzenleme, çalışan annelere pek çok avantaj sağlıyor.
 

Doğum Borçlanması

 
Doğum borçlanması konusunda önemli değişiklikler gerçekleştirilecek. Mevcut yasaya göre yalnızca SSK’lı annelere tanınan doğum borçlanması hakkı, yeni düzenleme ile Tarım-SSK, BAĞ-KUR ve isteğe bağlı sigortalılara da tanınacak. Ayrıca iki doğumu kapsayan doğum borçlanması hakkı, düzenlemeden sonra üç doğumu kapsayacak. Buna ek olarak, sigorta başlangıcı öncesi doğumlar için de doğum borçlanması yapılabilecek. Böylece 500 bin anneye erken emeklilik imkanı tanınacak.
 

Doğum İzni

 
Doğum izni 16 haftadan 17 haftaya çıkarılacak. Daha önce 24 hafta olacağı belirtilen doğum izni sonrasında ise 3 veya 6 ay esnek çalışma dönemi yer alıyor. Esnek çalışma dönemi maaşının yarısını işveren, yarısını ise devlet ödeyecek.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Çocuk Yardımı

 
İleriye dönük doğum yardımı yapılması da düzenleme kapsamında yer alıyor. Buna göre ikinci çocuk için 1000 TL, üçüncü çocuk içinse 5000 TL yardım yapılacak. Yıllık maliyeti 1,5 milyar TL olarak hesaplanan çocuk yardımı, geriye dönük olarak gerçekleşmeyecek, yalnızca yasadan sonra gerçekleştirilecek doğumları kapsayacak.
 

Evlilik Teşviki

 
Düzenleme kapsamında erken yaşta yapılacak evlilikler desteklenecek. 18-26 yaş arası gençlere evlilik desteği olarak 1 yıl vadeli ve 0 faizli 10 bin TL kredi verilecek. Bu desteğin maliyeti ise yıllık 200 milyon TL.
 

Tüp Bebek Desteği

 
Tüp bebek desteği ve katılım payları yeniden düzenlenecek. Şu an 2 deneme ile sınırlı olan tüp bebek uygulaması desteği 3’e çıkarılacak. Katılım payı ise %25’ten %15’e düşürülecek.
 
Özel sağlık sigortası yaptırarak kendinizi ve ailenizi koruyun. Özel sağlık sigortası sistemine erken yaşlarda dahil olarak bekleme süresini erken tamamlayın, doğum masraflarınız sağlık sigortası kapsamında karşılansın.
 
Sağlık sigortası fiyatları için anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen sigorta tekliflerine sağlık sigorta sorgulama yaparak ulaşın, bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun özel sağlık sigortasını seçin. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için www.sigortam.net adresinden veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan destek alın.

Benzer İçerikler

“Özel Sağlık Sigortaları Lüks Değil İhtiyaç”

Temel sağlık koşullarını garanti altına alan sosyal sigortaların özel sağlık sigortaları ile desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Allianz yetkilileri, sigorta şirketlerinin her bütçeye uygun sağlık sigortası ürünleriyle sigortalıları güvence altına aldığı ifade etti.

Devamını Oku

Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir?

Son yıllarda kritik hastalıklardaki artış riskli hastalıklar sigortasına olan talebi arttırdı. Peki riskli hastalıklar sigortası nedir? İşte riskli hastalık sigortası ile ilgili tüm detaylar.

Devamını Oku

1.5 Milyon Özel Sigortalı Devletten Hizmet Almıyor

Mapfre Genel Yaşam Genel Müdürü Muhittin Yurt, özel sağlık sigortasına sahip 1.5 milyon kişinin kamunun sağlık hizmetlerinden yararlanmadıklarını söyledi. 

Devamını Oku