444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Annelere Erken Emeklilik Yolu

12 Haziran 2013
Kadın, aile ve istihdam konularında yapılan yasal düzenleme, Meclis’e getirilecek olan torba tasarı ile yasalaşacak. Düzenleme, çalışan annelere pek çok avantaj sağlıyor.
 

Doğum Borçlanması

 
Doğum borçlanması konusunda önemli değişiklikler gerçekleştirilecek. Mevcut yasaya göre yalnızca SSK’lı annelere tanınan doğum borçlanması hakkı, yeni düzenleme ile Tarım-SSK, BAĞ-KUR ve isteğe bağlı sigortalılara da tanınacak. Ayrıca iki doğumu kapsayan doğum borçlanması hakkı, düzenlemeden sonra üç doğumu kapsayacak. Buna ek olarak, sigorta başlangıcı öncesi doğumlar için de doğum borçlanması yapılabilecek. Böylece 500 bin anneye erken emeklilik imkanı tanınacak.
 

Doğum İzni

 
Doğum izni 16 haftadan 17 haftaya çıkarılacak. Daha önce 24 hafta olacağı belirtilen doğum izni sonrasında ise 3 veya 6 ay esnek çalışma dönemi yer alıyor. Esnek çalışma dönemi maaşının yarısını işveren, yarısını ise devlet ödeyecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Çocuk Yardımı

 
İleriye dönük doğum yardımı yapılması da düzenleme kapsamında yer alıyor. Buna göre ikinci çocuk için 1000 TL, üçüncü çocuk içinse 5000 TL yardım yapılacak. Yıllık maliyeti 1,5 milyar TL olarak hesaplanan çocuk yardımı, geriye dönük olarak gerçekleşmeyecek, yalnızca yasadan sonra gerçekleştirilecek doğumları kapsayacak.
 

Evlilik Teşviki

 
Düzenleme kapsamında erken yaşta yapılacak evlilikler desteklenecek. 18-26 yaş arası gençlere evlilik desteği olarak 1 yıl vadeli ve 0 faizli 10 bin TL kredi verilecek. Bu desteğin maliyeti ise yıllık 200 milyon TL.
 

Tüp Bebek Desteği

 
Tüp bebek desteği ve katılım payları yeniden düzenlenecek. Şu an 2 deneme ile sınırlı olan tüp bebek uygulaması desteği 3’e çıkarılacak. Katılım payı ise %25’ten %15’e düşürülecek.
 
Özel sağlık sigortası yaptırarak kendinizi ve ailenizi koruyun. Özel sağlık sigortası sistemine erken yaşlarda dahil olarak bekleme süresini erken tamamlayın, doğum masraflarınız sağlık sigortası kapsamında karşılansın.
 
Sağlık sigortası fiyatları için anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen sigorta tekliflerine sağlık sigorta sorgulama yaparak ulaşın, bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun özel sağlık sigortasını seçin. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için www.sigortam.net adresinden veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan destek alın.

Okumaya Devam Edin

Doğum Teminatı Bekleme Süresi Nedir?

29 Mart 2011 Salı
Doğum sigortası, doğum teminatı kapsamında bekleme süresi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yakınına Evde Bakan Emekli Oluyor

26 Mart 2013 Salı
Hasta veya engelli olan yakınına evde bakan ve çalışma hayatından uzaklaşan kişiler artık evde bakım uzmanı olarak sigortalanacak ve emekli olabilecek.
 

Doğum Sigortası

03 Nisan 2013 Çarşamba
Doğum sigortası ile doğum ve hamilelik dönemi sağlık giderlerinizi Sigortam.net'in hizmet kalitesi ile teminat altına alın.