Antioksidan Besinler | Özel Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Antioksidan Besinler Neler?

Antioksidan sebze ve meyveler kanser, kalp hastalıkları, yaşlanma etkileri, tansiyon ve daha pek çok rahatsızlık için adeta doğal savaşçı. Ayrıca antioksidan besinler vücuda serbest radikallerin girişini önlüyor ve onları vücuda zarar vermeden önce vücuttan atıyor. 

Birbiri ardına yapılan çalışmalar kanserin yanı sıra hafızayı koruyarak Parkinson, Alzheimer gibi hastalıkları bertaaraf ettiğiniklemleri koruyarak ağrıyı azalttığını, körlüğe engel olduğunu ve kırışıklıkları giderdiğini gösteriyor.

Günlük hayatta tükettiğimiz, sağlıklı yaşamda rolleri küçük gibi gözüken antioksidan besinler neler ve en önemlisi sağlığımıza getirileri neler öğrenerek yaşamınızı olumsuz etkileyen sağlık problemlerinin üstesinden kolayca gelin. Her yerde rahatlıkla bu gıdalarla ''Az Ödeyerek Sağlıklı Beslenme'' avantıjını da değerlendirin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Domates 

Sofralarımızın vazgeçilmezi domates, kanserle savaşıyor, ilerleyen yaşlarda zihinsel işlevlerin sürdürülmesine yardımcı oluyor ve diğer meyvelerden iki kat daha güçlü. 

Kırmızı üzüm

Kersetin maddesi içeren kırmızı üzüm kalp atış hızının daha güçlü ve hızlı olmasını sağlar bunun yanı sıra; kalp sağlığını destekler, kandaki pıhtılaşmayı azaltır.

Çay

En çok tükettiğimiz çay kanser, felç ve kalp hastalıkları riskini azaltıyor. 

Havuç

Havuç ve diğer sarı-turuncu sebzeler; Pancar, şeker patates ve diğer sarı-turuncu sebzeler, karoten içerikleriyle kansere; özellikle akciğer, mesane, meme, yemek borusu ve mide kanserlerine karşı koruyucu özellikte.

Böğürtlen 

Tüm üzümsü yiyecekler lif, mineral, vitamin ve iyileştirici antioksidan içeriyorlar. Böğürtlen, yabanmersini ve ahududunun içeriğinde bulunan antioksidanlar, kanser ve kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı oluyor. 

Sağlığınız için tükettiğiniz besinlere dikkat etmenin yanı sıra; beklenmedik durumlardan korunmak, kötü sürprizlere engel olmak için özel sağlık sigortası yaptırın. En iyi özel hastaneler hakkında yeterli bilgi alabilmek için sigorta şirketleri araştırmalarına başlayın, kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın.

Özel sağlık sigortası fiyatları sorgulama işlemini Sigortam.net üzerinden karşılaştırmalı yapabilir sadece 3 dakikada tekliflere ulaşabilirsiniz.


Benzer İçerikler

2015 Yılında Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Olacak?

2015 özel sağlık sigortası fiyatlarını etkileyen kriterlerin neler olduğunu öğrenin özel sağlık sigortanıza en uygun fiyatlarla sahip olun.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası İndirimi Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası indirimi ve oranı sigorta şirketlerine göre değişebilir. Yapılan indirimlerden haberdar olun, poliçenizi en uygun fiyata satın alın.

Devamını Oku

Bahar Yorgunluğunu Azaltmanın Yolları

Bahar yorgunluğu mevsim geçişlerinin kişiler üzerinde bıraktığı halsizlik, yorgunluk ve isteksizlik hissidir. Gün ışığının artması ve havaların ısınması kimileri için enerji kaynağıyken kimilerini de olumsuz etkiliyor.

Devamını Oku