Özel Sağlık Sigortalarında Ayakta Tedavi

Özel sağlık sigortası yaptıranlar sağlık işlemlerini zaman kaybetmeden sonuçlandırmakta ve kendi tercih edecekleri bir sağlık kuruluşunda daha hızlı hizmet alabilmektedirler. Bu nedenlerle özel sağlık sigortaları gün geçtikçe daha çok tercih ediliyor.

özel sağlık sigortası
Özel sağlık sigortası ile sigorta şirketlerinin anlaşmalarına bağlı olarak, poliçenizle birlikte size bildirilen kurumlardan dilediğiniz hastaneyi, sağlık merkezini, eczaneyi ve hekimi seçebilirsiniz. Böylece olası sağlık sorunlarınızı güvenilir ellerde, çağdaş ve kapsamlı bir hizmet anlayışı ile çözüme kavuşturmuş olursunuz.

Sağlık sigortası kapsamında yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere iki türlü tedavi teminatı vardır. Yatarak tedavi teminatının tek başına alınma ve kullanılma imkanı bulunurken, ayakta tedavi teminatı yalnız başına alınamamaktadır. Sağlık sigortalarında genel olarak her iki teminat beraber alınmaktadır.

Ayakta Tedavi ve Yatarak Tedavi Arasındaki Fark Nedir?

Hastalığın tedavisi için cerrahi bir uygulama ya da hastanede yatış gerekiyorsa kullanılan teminat, yatarak tedavi teminatıdır. Sigorta şirketi oluşacak olan masrafları poliçede belirtilen yatarak tedavi limitleri içerisinde karşılar. Ameliyat giderleri, oda – refakatçi giderleri, özellikli tedavi, yoğun bakım giderleri, suni uzuv giderleri, ameliyat malzemeleri, küçük müdahaleler, evde bakım, acil durumlar bu kapsamda değerlendirilmektedir.
Ayakta tedavi teminatı ise, genel olarak sağlık sigortası poliçelerinde belirtilmiş olan özel ve genel şartlar doğrultusunda yatarak tedavinin kullanılmadığı durumlarda devreye girer. Sigortalının doktor, ilaç, tahlil, röntgen, MR, tomografi, sintografi, koruyucu hekimlik, fizik tedavi, 0-6 yaş çocukluk aşıları gibi masrafların karşılandığı teminattır.

Ayakta tedavide sigortalı, tedavi masraflarının bir bölümünü “katılım ücreti” olarak ödemektedir. Örneğin sigortanın karşıladığı miktar %80, sigortalının katılım payı %20 olabilmektedir. Ayakta tedavi teminatının katılım oranı sigorta şirketlerine göre değişmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel sağlık sigortaları, hastalanmanız veya kaza geçirmeniz sebebiyle tedavi ihtiyacınız olması durumunda sizin ve ailenizin en önemli yardımcısıdır. Büyük masraflara sebep olabilecek sağlık harcamalarınızı teminat kapsamı ve teminat limitleri dahilinde karşılar.

Sağlık sigortanızı sağlıklıyken ve erken yaşta yaptırmak alacağınız hizmetlerin kapsamını genişletirken, ödeyeceğiniz primlerin de daha düşük olmasını sağlar. Sağlık sigortanızı bir an önce yaptırarak kendinizi güvence altına alın. Size özel ve en doğru teminatları içeren özel sağlık sigortasını karşılaştırmalı olarak görüp inceleyebilmek için hemen online sağlık sigortası teklifi alın. Sigorta uzmanlarımıza danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bizi arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL