Ayakta Tedavinin Kapsamları Hakkında Neler Biliyorsunuz?

20 Mayıs 2014

Özel sağlık sigortası henüz değeri yeterince anlaşılmamış olsa da sigorta çeşitleri arasında en hayati olan sigorta çeşididir.

''Özel Sağlık Sigortasının Kolaylıkları'' elbette çok fazla ancak en önemlisi; sağlık işlemlerini zaman kaybetmeden sonuçlandırabilme ve dilediğiniz sağlık kuruluşundan hizmet alabilme avantajını vermesi.

İnsan kendini ancak sağlıklı ve güven içinde hissederse, sağlığı ve bakımını hiç bir riski göze alamaz. Çeşitli teminatlarla sektörde yer alan özel sağlık sigortası şirketleri, genel olarak iki kategoride hizmet vermektedir.

Sağlık sigortası kapsamında yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere iki türlü tedavi teminatı vardır. Yatarak tedavi teminatının tek başına alınma ve kullanılma imkanı bulunurken, ayakta tedavi teminatı yalnız başına alınamamaktadır. Sağlık sigortalarında genel olarak her iki teminat beraber alınmaktadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL
 

Ancak tedavi türlerinin de belirli oran limitleri vardır, bu anlayışla sigorta şirketleri primleri belirler ve sigorta talebinde bulunan kişileri sigorta ederler.

Oluşabilecek her türlü riski kontrol altına alabilmek için mutlaka özel sağlık sigortası yaptırmanız gerektiği ortada. Tek başına teminatı verilmeyen, ancak yatarak tedavi teminatı ile birlikte alınabilen, ayakta tedavi birçok kapsamı içerir. 

Ayakta Tedavi Teminatlı Özel Sağlık Sigortası Kapsamı

Doktor Muayenesi

Sağlık bakanlığı tarafından çalışma ruhtası verilen hastane, klinik veya özel muayenelerde uzmanlar tarafından yapılan muayeneye ait gideleri karşılamaktadır.

İlaç Giderleri

Doktor teşhis ve tedavi için gerekli kıldığı doktor reçetesinde belirtilen ilaç giderleri karşılar. Reçete olmadan ya da küpürsüz alınan ilaç giderlerini sigorta karşılamaz.

Tanı Birimleri

Doktorun hastalığı teşhisi için gerekli kıldığı her türlü laboratuar, radyoloji, kardiyoloji ve nükleer tıp gibi tanı birimleri kapsamındaki giderleri karşılar.

MR-Sintigrafi-Tomografi

Tanı birimleri gibi doktorun hastalığın teşhisi için gerekli gördüğü durumlarda yapılan MR-Sintigrafi-Tomografi giderleri karşılanır.

Fizik Tedavi

Hastalığın teşhisi sonucu doktorun gerekli gördüğü fizik tedavilere ait giderleri sigorta karşılar.

Sigortam.net  ile sizler de  sağlık sigortası sorgulmayı  hızlıca yapın, 2014 özel sağlık sigortası fiyatları hakkındaki bilgileri kolayca edinin. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi edinin.

 


Okumaya Devam Edin

Niçin Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

Sağlık sigortası sizi sağlık sorunlarınızla ilgili masraflardan kurtaran değerli bir güvencedir.

Sağlık Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

Bu değerli güvenceden en iyi şekilde yararlanmak için dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyaca uygun doğru teminatların seçilmesidir.

Yatarak Tedavi Teminatları Nelerdir?

Cerrahi bir müdahale olsun veya olmasın yatılı tedaviler poliçe kapsamı ve limitleri dahilinde karşılanır.