Özel Sağlık Sigortasında Ayakta Tedavi Güvencesi

Özel sağlık sigortası alan sigortalılar, temelde 2 farklı güvenceye sahip olabilirler. İsterlerse sadece yatarak tedavi güvencesine alabilirler, isterlerse de hem yatarak hem de ayakta tedavi güvencesine sahip olabilirler. 

Bu noktada sigortalıların tercihleri ve beklentileri devreye girecektir. Beklentilerini en doğru şekilde belirleyerek sigortalanan bireyler, sağlık sigortasının tüm avantajlarından yararlanabilir ve anlaşmalı sağlık kuruluşları arasından seçim yapabilir.

Hem yatarak tedavi hem de ayakta tedavi teminatı dahil edilen sigorta poliçeleri, daha fazla güvenceyi içerisinde barındıracaktır. Yatarak ve ayakta tedavi güvencesi birlikte alınmışsa; doktor muayene ücretleri, ilaç masrafları ve tahliller, röntgen, ultrason, tomografi, MR ve benzeri tanıya yönelik yapılan harcamalar ve fizik tedavi harcamaları da sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sigorta şirketlerinin artmasıyla birlikte rekabet ortamı arttı. Dolayısıyla, sigorta şirketleri özel sağlık sigortası kapsamında sundukları hizmetlerde avantajlı paketler vermeye başladı. Bu avantajlı paketlerden bir veya birkaçı hakkında bilgi almak isterseniz; ''Sigorta Şirketlerinin Avantajlı Sağlık Sigortası Paketleri'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ayakta Tedavi Teminatının Güvenceleri

Ayakta tedavi güvencesi kapsamında verilen güvenceler, temel olarak aşağıdaki şekildedir;

Doktor Muayene Ücretleri

Ayakta tedavi edilebilecek hastalıklar için verilen hizmetlerdir. Hizmetin hastane, özel muayenehane veya bir klinikte verilmiş olması gerekir.

İleri Tetkik Giderleri

Doktorun teşhise yönelik olarak istediği, röntgen, endoskopi, kolonoskopi, ve benzeri ileri tetkik giderleridir. 

Teşhise Yönelik Giderler

Hastalığın teşhisine yönelik olarak isteği her türlü laboratuar, kardioloji, radyoloji ve nükleer tıp ve benzeri giderlerdir.

Reçeteli İlaç Giderleri

Sağlık kuruluşları dışında doktorun yazdığı ilaçları kapsar. Kemoterapi ve diyaliz tedavilerinde kullanılan ilaçları da kapsa. Reçetesiz alınan ilaç giderleri karşılanmaz. Bu arada tahiller, tetkikler ve anestezi sırasında kullanılan ilaçlar da bu güvence altındadır.

Fizik Tedavi Giderleri

Tedavi için doktorun gerekli gördüğü fizik tedavi giderleridir

Doğum Sonrası Kontroller

Doğum teminatı alındıysa, doğum sonrası kontrol amaçlı yapılan muayeneler de güvence altına alınmış olur.

Sayılan bütün bu güvenceler, sağlık sigortası poliçe koşullarına ve limitlerine uygun olmak şartıyla yapılır.

Ayakta tedavi güvencesi ile birlikte poliçede tasarruf sağlanmak isteniyorsa, alınacak teminatları iyi analiz etmek gerekir. Sadece gereksinim duyulacak güvenceleri almak, uygun sağlık sigortası fiyatlarına ulaşmanızı sağlayacak ilk ve en önemli adımdır.

Siz de farklı sigorta şirketlerinin uygun sağlık sigortası paketlerine ulaşmak için sigorta sorgulama yapın, sigortanızı şansa bırakmayın.Yatarak ve ayakta tedavi teminatları ile ilgili merak ettiğiniz her konuda sigorta uzmanlarımıza ulaşmak için bizi 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan arayın. 

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL