Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin Yolları

Gripten kansere kadar birçok hastalık, bağışıklık sistemini güçsüz düşürüyor. Dengesiz beslenme, stres, radyasyon, sigara alkol, hava kirliliği gibi nedenler bağışıklık sistemimizi etkileyen başlıca nedenler.

Bağışıklı sistemini güçlendirmek için bu unsurların en aza indirgenmesi gerekir ki bağışıklık sistemi zayıflığı en basit hastalıklarda ölümlere yol açabiliyor. Ancak bünyemizi güçlendirmek kendi elimizde.

Öncelikle yaşam şekli ve beslenme alışkanlıklarınızı takip ederek sizi yoran şeyleri bulabilirsiniz. Örneğin; evde yoğurt mayalamak, asansör kullanmak yerine merdiven kullanmak gibi ufak önlemler alabilirsiniz.

‘’Kalp Sağlığını Korumanın Yolları’’ yazısında da bahsettiğimiz gibi bunlar ufak ayrıntılarmış gibi görünse de sağlıklı yaşamın ana hatlarını oluşturuyorlar. Herkes için geçerli olan, bağışıklılık sistemimizi güçlendirmek için hayatımızdan çıkarmamız gereken şeyler neler, öğrenin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Bağışıklık Sistemini Yoran Şeyler:

Şekerli Gıdalar

Şekerli gıda tüketimini neredeyse sıfıra indirerek mineral dengenizi sağlayabilirsiniz.

Hareketsizlik

İster ev işi yapın, ister yürüyüş, ister egzersiz, ister dans ama mutlaka hareket edin.

Radyasyon

Hayatımızdan çıkaramasakta telefonu kullaklık aracılığı ile kullanabilir, mikrodalga fırınlardan vazgeçebiliriz.

Abur Cubur

Çoğu katkı maddesi içeren abur cuburlar bağışıklık sistemini yoruyor. 

Su Tüketmemek

Gün içinde çoğu zaman su tüketmeyi unutuyoruz ancak gün içinde 2 litre su tüketmeliyiz.

Dengesiz ve Yetersiz Beslenme

Geçiştirilen öğünler, fastfood gıdalar yerine; ne kadar sebze-meyve tüketirsek o okadar zengin besleniriz.

Kirli Hava

Çok mümkün olmasa da trafiğin, üretimin yoğun olduğu şehir merkezlerinden uzak oturmaya dikkat edilmeli. Ayrıca AVM’ler yerine açık havada zaman geçirilmeli.

Sağlığınız için beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenin yanı sıra; beklenmedik durumlardan korunmak, kötü sürprizlere engel olmak için özel sağlık sigortası yaptırın. En iyi özel hastaneler hakkında yeterli bilgi alabilmek için sigorta şirketleri araştırmalarına başlayın, kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın.

Özel sağlık sigortası fiyatları sorgulama işlemini Sigortam.net üzerinden karşılaştırmalı yapabilir sadece 3 dakikada tekliflere ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL