444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin Yolları

10 Nisan 2014

Gripten kansere kadar birçok hastalık, bağışıklık sistemini güçsüz düşürüyor. Dengesiz beslenme, stres, radyasyon, sigara alkol, hava kirliliği gibi nedenler bağışıklık sistemimizi etkileyen başlıca nedenler.

Bağışıklı sistemini güçlendirmek için bu unsurların en aza indirgenmesi gerekir ki bağışıklık sistemi zayıflığı en basit hastalıklarda ölümlere yol açabiliyor. Ancak bünyemizi güçlendirmek kendi elimizde.

Öncelikle yaşam şekli ve beslenme alışkanlıklarınızı takip ederek sizi yoran şeyleri bulabilirsiniz. Örneğin; evde yoğurt mayalamak, asansör kullanmak yerine merdiven kullanmak gibi ufak önlemler alabilirsiniz.

‘’Kalp Sağlığını Korumanın Yolları’’ yazısında da bahsettiğimiz gibi bunlar ufak ayrıntılarmış gibi görünse de sağlıklı yaşamın ana hatlarını oluşturuyorlar. Herkes için geçerli olan, bağışıklılık sistemimizi güçlendirmek için hayatımızdan çıkarmamız gereken şeyler neler, öğrenin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 


Bağışıklık Sistemini Yoran Şeyler:


Şekerli Gıdalar

Şekerli gıda tüketimini neredeyse sıfıra indirerek mineral dengenizi sağlayabilirsiniz.

Hareketsizlik

İster ev işi yapın, ister yürüyüş, ister egzersiz, ister dans ama mutlaka hareket edin.

Radyasyon

Hayatımızdan çıkaramasakta telefonu kullaklık aracılığı ile kullanabilir, mikrodalga fırınlardan vazgeçebiliriz.

Abur Cubur

Çoğu katkı maddesi içeren abur cuburlar bağışıklık sistemini yoruyor. 

Su Tüketmemek

Gün içinde çoğu zaman su tüketmeyi unutuyoruz ancak gün içinde 2 litre su tüketmeliyiz.

Dengesiz ve Yetersiz Beslenme

Geçiştirilen öğünler, fastfood gıdalar yerine; ne kadar sebze-meyve tüketirsek o okadar zengin besleniriz.

Kirli Hava

Çok mümkün olmasa da trafiğin, üretimin yoğun olduğu şehir merkezlerinden uzak oturmaya dikkat edilmeli. Ayrıca AVM’ler yerine açık havada zaman geçirilmeli.

Sağlığınız için beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenin yanı sıra; beklenmedik durumlardan korunmak, kötü sürprizlere engel olmak için özel sağlık sigortası yaptırın. En iyi özel hastaneler hakkında yeterli bilgi alabilmek için sigorta şirketleri araştırmalarına başlayın, kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın.

Özel sağlık sigortası fiyatları sorgulama işlemini Sigortam.net üzerinden karşılaştırmalı yapabilir sadece 3 dakikada tekliflere ulaşabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.