Bahar Ayları Hastalıklara Davetiye Çıkarıyor!

Bahar ayları, bahar hastalıklarına da davetiye çıkarıyor. Kış mevisminin etkisinden çıkan vücut bahar havasının değişkenliklerine uyum gösteremiyor ve zayıf düşüyor. Bu zayıflık kişileri depresyon, yorgunluk, alerjik reaksiyonlar, sindirim bozuklukları vs. durumlarla karşı karşıya bırakıyor.

Enerjinizi Doğru Kullanmayı Öğrenin

Bahar aylarında kendinizi yorgun ve enerjinizin çok fazla düştüğünüzü mü hissediyorsunuz? Bu durumla başa çıkmak aslında çok zor değil, enerjinizi doğru kullanarak bunu başarabilirsiniz. Çalışma ve dinlenme sürelerinizi iyi ayarlayın. Sık ve az verilen molalar stresi de azaltıcı rol oynar. Çalıştığınız mekanı mutlaka havalandırın. Çay ve kahve yerine su içmeyi tercih edin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

B Vitamini Alın

Böyle dönemlerde B vitamininden zengin olan yiyecekleri tercih edin. Meyve ve sebzeleri bol bol tüketin. Et ve süt ürünlerinden de bolca B vitamini alabilirsiniz.

Egzersiz Yapın

Her gün en az 30 dakika yürüyüş vücut ağırlığını dengeler, kemik sağlığını korur ve gelişmesine yardımcı olur. Düzenli egzersiz yapmak metabolizmayı hızlandırır ve daha fazla enerji sağlar.

Hafife Almayın

Baharın etkilerini hafife almayın. Yorgunluk, fizyolojik bir cevap olabildiği gibi bazı hastalıkların ön belirtisi olarak da ortaya çıkabilir. Mutlaka doktor kontrolünden geçin.

Bahar yorgunluğu ile ilgili daha fazla bilgiye "Bahar Yorgunluğu Nedir, Nasıl Atlatılır?" yazımızı okuyarak ulaşın.
 

Bahar Aylarında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar:
 

 • Az ve sık sık yemek yenmeli, düzenli beslenilmelidir.
   
 • Bol sebze ve meyve tüketilmelidir.
   
 • Günde en az 8 bardak su içilmelidir.
   
 • Alkol ve sigaradan uzak durulmalıdır.
   
 • Günde yarım saat egzersiz mutlaka yapılmalıdır.
   
 • Stresten mümkün olduğunca uzak durulmalı, uykusuz kalmamaya özen gösterilmelidir. 
   
 • Polenlerin yoğun olduğu yerlerden uzak durmaya dikkat edilmelidir.
   

Sigortam.net üzerinden en uygun özel sağlık sigortası fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızda sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşıp, özel sağlık sigortası ile ilgili detaylı bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL