444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bahar Depresyonu Nedir?

16 Nisan 2014

Baharın gelmesi bazı kişilerde mutluluk yaratırken bazılarında tam tersi olabiliyor. Bu kişilerde enerji eksikliği, uykusuzluk, yorgunluk ve mutsuzluk görülüyor. Siz de kendinizde bunu görüyorsanız mutlaka önlemler almanız gerekir.

Bahar depresyonu, her baharda yaşanan bir durumdur. Endişeli, telaşlı olmak, uyku bozukluğu, kilo kaybı vs. özellikler bu durumun habercisidir.

Bu depresyon, psikolojik bir sebepten ya da tiroid hormonlarının düzensizliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle mutlaka bir uzmandan yardım almak gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Bahar Depresyonundan Kurtulun

 • Günlerin uzmasının ve güneşin daha erken doğmasından yararlanarak erken kalkın. Her gün aynı saatlerde uyumaya ve uyanmaya dikkat edin.
   
 • Güne mutlaka kahvaltı ile başlayın. Kahvaltı şekeri dengelediğinden dolayı ani ruh hali değişimlerini de engeller.
   
 • Günde 30-40 dakika egzersiz yapmaya çalışın. Eğer mümkün değilse yürünebilecek mesafelerde araba kullanmayın. Örneğin otobüsten 2 durak sonra inin. Küçük günlük aktiviteler bile faydalı olacaktır.
   
 • Taze sebze ve meyve tüketimeye özen gösterin.
   
 • Hayatınızda olumsuz olaylar olsa bile bu durumun geçici olacağını kendinize söyleyin.

Sağlığınızı hafife almayın. Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun özel sağlık sigortası listesine ulaşın. Sigorta ile ilgili detaylı bilgi için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.