444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bebeğinize Diş Çürüğü Bulaştırmayın

08 Nisan 2013
Diş çürüğü pek çok insanın problemi. Düzenli olarak diş fırçalayarak, tüketilen gıdalara dikkat edilerek bu sorundan kurtulmak her zaman mümkün olmuyor. Çünkü diş çürüklerinin kaynağı bebeklik dönemine dayanabiliyor. Başka bir deyişle, çocuğunuzun çürük dişlerinde sizin de payınız var.
 
Çocuklara düzenli diş fırçalama alışkanlığı kazandırmaya çalışmak veya şekerli besinler tüketmelerini engellemek ağız ve diş sağlıkları için yeterli önlemler değil. Bu durumda anne-babalara daha fazla görev düşüyor.
 

Ağızdaki Bakteriler

 
Diş çürümesine neden olan bakteriler, bebeklere dış etkenlerle bulaşır. Bebekler doğdukları anda bu bakteriyi ağızlarında taşımazlar. Bu bakteriler, hızlıca yayılma özelliğine sahiptir. Bebeğinizi öptüğünüzde, yere düşen emziğini ağzınızla temizleyip bebeğinize verdiğinizde, mamasının sıcaklığına baktığınız kaşıkla yemek yedirdiğinizde ağzınızdaki bakteriler bebeğinize geçer. Bu yüzden bebeklerin yemek yedikleri tabak, kaşık ve benzeri gereçler yalnızca bebek tarafından kullanılmalıdır.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Biberon Çürüğü

 
Biberonlar da bebeklerin diş çürüklerinde önemli etkendir. Bebeğin sık emzirilmesi, şeker içerikli gıdalarla beslenmesi, biberon temizliğinin yapılmaması, biberon emziğine bebekten başkasının temas etmesi gibi nedenler, diş çürüklerine sebep olur.
 
Bebeğiniz büyürken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlar:
 
- Süt dişleri çıkmaya başladığında bir fırça yardımıyla diş yüzeyi temizlenmeli
- Çocuğunuzun ayrı bir diş fırçası olmalı
- Diş fırçasının yanında diş ipi ve gargara kullanımı alıştırılmalı
- Diş muayenesi aksatılmamalı
- Çürük ve diş eti hastalığı durumunda vakit kaybetmeden diş hekimine başvurulmalı
 
Özel sağlık sigortası ile bebeğinizi, ailenizi ve kendinizi sağlık güvencesi altına alın. Size en uygun sağlık sigortası için sigorta sorgulama yapın, Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sağlık sigortası fiyatları ve seçeneklerine ulaşın, sağlık sigortası poliçenizi oluşturun.

Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.