444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bebeğinize Diş Çürüğü Bulaştırmayın

Diş çürüğü pek çok insanın problemi. Düzenli olarak diş fırçalayarak, tüketilen gıdalara dikkat edilerek bu sorundan kurtulmak her zaman mümkün olmuyor. Çünkü diş çürüklerinin kaynağı bebeklik dönemine dayanabiliyor. Başka bir deyişle, çocuğunuzun çürük dişlerinde sizin de payınız var.
 
Çocuklara düzenli diş fırçalama alışkanlığı kazandırmaya çalışmak veya şekerli besinler tüketmelerini engellemek ağız ve diş sağlıkları için yeterli önlemler değil. Bu durumda anne-babalara daha fazla görev düşüyor.
 

Ağızdaki Bakteriler

 
Diş çürümesine neden olan bakteriler, bebeklere dış etkenlerle bulaşır. Bebekler doğdukları anda bu bakteriyi ağızlarında taşımazlar. Bu bakteriler, hızlıca yayılma özelliğine sahiptir. Bebeğinizi öptüğünüzde, yere düşen emziğini ağzınızla temizleyip bebeğinize verdiğinizde, mamasının sıcaklığına baktığınız kaşıkla yemek yedirdiğinizde ağzınızdaki bakteriler bebeğinize geçer. Bu yüzden bebeklerin yemek yedikleri tabak, kaşık ve benzeri gereçler yalnızca bebek tarafından kullanılmalıdır.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Biberon Çürüğü

 
Biberonlar da bebeklerin diş çürüklerinde önemli etkendir. Bebeğin sık emzirilmesi, şeker içerikli gıdalarla beslenmesi, biberon temizliğinin yapılmaması, biberon emziğine bebekten başkasının temas etmesi gibi nedenler, diş çürüklerine sebep olur.
 
Bebeğiniz büyürken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlar:
 
– Süt dişleri çıkmaya başladığında bir fırça yardımıyla diş yüzeyi temizlenmeli
– Çocuğunuzun ayrı bir diş fırçası olmalı
– Diş fırçasının yanında diş ipi ve gargara kullanımı alıştırılmalı
Diş muayenesi aksatılmamalı
– Çürük ve diş eti hastalığı durumunda vakit kaybetmeden diş hekimine başvurulmalı
 
Özel sağlık sigortası ile bebeğinizi, ailenizi ve kendinizi sağlık güvencesi altına alın. Size en uygun sağlık sigortası için sigorta sorgulama yapın, Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sağlık sigortası fiyatları ve seçeneklerine ulaşın, sağlık sigortası poliçenizi oluşturun.

Benzer İçerikler

Doğum Sigortası Nedir?

Doğum sigortası, çocuk bekleyen kadınların, hem bebeğin sağlığı hem de kendi sağlıkları için mutlaka özel sağlık sigortası paketlerinde bulundurmaları gereken,çok önemli bir teminattır. İşte doğum sigortasının detayları.

Devamını Oku

Nezleye Ne İyi Gelir?

Nezle hafife alınmamalıdır, ilerlediğinde daha büyük sorunlara yol açabilir. Nezleye iyi gelen önerilerimizi inceleyerek kolayca atlatabilirsiniz.

Devamını Oku

Anadolu Sigorta’dan Anneler Günü Hediyesi

Anneniz için en güzel Anneler Günü hediyesi Anadolu Sigorta’dan. Anadolu Sigorta Anneler Günü Kampanyası ile anneler ve anne adaylarının sağlık poliçeleri %10 indirimli.

Devamını Oku