Bebek Sigortası | Sağlık Sigortası |Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bebek Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası temel olarak 18 – 65 yaş aralığındaki kişiler için yapılmaktadır. 18 yaş altındaki çocuklar ise aile sigortası kapsamında ebeveynlerinin sigorta poliçesi dahiline alınabilir, bu şekilde sağlık harcamaları (belirlenen limitler doğrultusunda) özel sağlık sigortası tarafından karşılanabilir.
 
Yeni doğmuş bebekler için ise sigorta şirketleri tarafından yenidoğan sigortası”, “hoşgeldin bebek sigortası” gibi isimler altında bebek sağlık sigortası paketleri oluşturulmaktadır. Bazı sigorta şirketleri bebek sigortası yapmak için ebeveynde de sigortalı olma şartı ararken, bazı şirketler bu şartı aramayarak doğrudan bebeği sigortalayabilmektedir. 
 
Bebek sigortalarında bekleme süresi bulunmamakta, bebek doğduğu andan itibaren poliçe ve teminatlar başlamaktadır. Kapsamı ve detayları şirketlere göre farklılık gösterse de bebek sağlık sigortası genel olarak yatarak tedavi, yoğun bakım ünitesi, hastane sonrası tedavi, yurtdışı tedavi ve evde bakım hizmetlerini kapsamaktadır. Bazı sigorta paketleri dahilinde evde anne eğitimi hizmeti de verilmektedir. Bebek sigortalarında paket detayları için sigorta şirketlerinin sunduğu hizmetler iyice incelendikten sonra karar verilmelidir. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

 

Ailenizin en yeni üyesinin sağlığını doğduğu andan itibaren güvence altına almak için bebek sağlık sigortası yaptırın. Farklı şirketlere ait teklifleri incelemek ve sizin için en uygununu seçmek için Sigortam.net uzmanlarına ister online sigorta sorgulama ile, isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 ulaşın. 

 


Benzer İçerikler

Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir?

Son yıllarda kritik hastalıklardaki artış riskli hastalıklar sigortasına olan talebi arttırdı. Peki riskli hastalıklar sigortası nedir? İşte riskli hastalık sigortası ile ilgili tüm detaylar.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortasında Merak Edilen 10 Soru

Özel sağlık sigortam doğum masraflarımı, bebeğimin sağlık giderlerini karşılar mı… Sağlık sigortasında merak konusu olan diğer konular neler?

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Sahipleri Nerelerde Tedavi Olabilir?

Sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu tüm kurumlarda kontrol, tedavi gibi ihtiyaçlarınızı sigortanızın limitleri ve teminatları dahilinde karşılayabilirsiniz. 

Devamını Oku