5 Soruda Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortasında belirlenen limitler, sigorta poliçesi içerisinde yer alan özel ve genel şartlar dahilinde ilgili risklere karşı sigortalıyı korur.

Bir özel sağlık sigortasını işlevsel kılan; sigorta poliçesinde yer alan, poliçe sahipleri tarafından belirlenmiş olan teminatlardır. Bu yüzden özel sağlık sigortası poliçesine sahip olacak kişiler, poliçe kapsamındaki haklarını bilemli ve en uygun poliçeye sahip olabilmek adına gerek sigorta şirketlerinden gerek sektörle ilgili kurumlardan yardım-destek almalıdır.

Özel sağlık sigortasını hem sevdikleriniz hem kendiniz için en iyi şekilde değerlendirmeniz için bir araya getirdiğimiz 5 soru, bir nebze de olsa sağlık sigortası ile ilgili soru işaretlerinize yanıt olacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortasında En Çok Merak Edilen 5 Soru

Kimler Özel Sağlık Sigortasına Sahip Olabilirler

Özel sağlık sigortasına hak kazanmak için bilinen yaş sınırı genel olarak 18-65 olarak geçer ancak bu sigorta şirketlerine göre farklılık gösterir. Örneğin; artık pek çok sigorta şirketi yeni doğan bebekler için de özel sağlık sigortası poliçesi düzenliyor.

Özel Sağlık Sigortasına Ailemi Dahil Ettirebilir miyim?

Özel sağlık sigortasına sahip olduktan sonra yıl içerisinde yeni sigortalı girişi yapılması içinbazı şartlar söz konusudur. Örneğin; yeni doğan bebek yahut evlat edinilen çocuk için 60 gün sınırı vardır.

  • Yeni evlenme nedeni ile eşin dahil edilmesi,
  • Doğum sebebiyle bebeğin dahil edilmesi,
  • Yeni evlat edinilen çocuğun dahil edilmesi,

Özel ve Genel şartlar içerisinde kabul edilir ve poliçeye giriş tarihleri olarak da olayların gerçekleşme tarihi baz alınır. Poliçeye yeni eklenecek kişilerin primleri, yıllık primler üzerinden gün hesaplaması yapılarak alınır.

Özel Sağlık Sigortam Dahilinde Doğum Masrafları Ödenir mi?

Özel sağlık sigortası ürünlerinde doğumun karşılanması için doğum teminatı poliçeye dahil edilmelidir. Doğum teminatı alınan poliçelerin teminat tablosunda gösterilmesi şartı ile teminat tablosunda belirtilen limit ve katılım payı oranında ödeme yapılır.

Poliçemin Şartlarını Değiştirebilir miyim?

Yürürlükte olan özel sağlık sigortası poliçesinde kişiler isterse ilk 2 aydan itibaren plan değişikliğine gidebilir ve talepte bulunabilir. Yapılan tektikler sonucunda uygun görülürse değişimler yapılabilir.

Özel Sağlık Sigortası Hizmetlerinden Yurtdışında Yararlanılabilir mi?

Özel sağlık sigortalarında yurtdışı teminatı isteğe bağlı alınmaktadır ve poliçede yer alan teminat tablosunda belirtilen limitler dahilin kişiler sigorta poliçesini yurtdışında da kullanabilir.

Siz de özel sağlık sigortası sorgulama yaparak en doğru teminatlara ulaşın, sevdiklerinizin ve kendinizin sağlığını şansa bırakmayın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL