Besin Alerjisine Çözüm Önerileri

Bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde sıklıkla yaşanan besin alerjisi belirtileri nelerdir,gizli alerjenlerde denilen besin alerjisini neler tetikler? Hangi besinler daha fazla alerji tepkilerine neden olur, haberdar mısınız? 

Yapılan araştırmalara göre insanların %15-20’sinin bir besine alerjisi var. Ancak besinler genellikle farklı karışımlar şeklinde olduklarından hangi besinin alerjiye sebebiyet olduğunu öğrenmek zor. 

Besin alerjisi bebeklik, çocukluk döneminde görüldüğü gibi anne karnında da görülebilmektedir. Ailede alerji geçmişi olan bazı bebekler anne sütünden ufak oranlarda alerjen alması sebebiyle besin alerjisi yaşayabilir. 

Sizin ve sevdiklerinizin huzuru, sağlıklı yaşam için; besin alerjisinin belirtileri ve çözüm önerilerini öğrenin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Besin Alerjisinin Belirtileri
 

 • Karın ve baş ağrıları
 • Kusma ve bulantı
 • Öksürme, hırıltılı soluma
 • Astım
 • Nezle(burunda kaşınma ve geniz akıntısı)

İnsanlar yaşamları devam ettiği sürece birbirinden farklı besinlerle beslenmektedir. Besinler içerisinde besin öğesi denilen küçük yapı taşları mevcuttur hazır gıdalar ile ise bu besinlere ek katkı maddeleri eklenir.

Süt ve yumurta gibi proteinli besinler meyve ve sebzelere oranla daha sık alerjik reaksiyon belirtilerine neden olur. Bazı besinler ise daha ciddi reasksiyonlara sebep olur (yer fıstığı, ağaç fıstıkları gibi)

Bazı besin alerjileri sadece çocukluk döneminde geçerli olurken, bazı hayat boyu devam eder.

Besin Alerjisi Çözüm Önerileri
 

 • Kendinize yasakalrın koymayın, bu durum sizin ve çocuğunuzun gelişimine engel olarak, önemli bir besinden mahrum kalmanıza neden olabilir.
   
 • Besin alerjisi  ve tanısında uzmanlardan destek alın.
   
 • Uzman yardımı ile hangi besin yerine neyi alabileceğinizi değerlendirerek, dengeli beslenme için neler yapabilirsiniz öğrenin.
   
 • Ürün etiketi bilgisi okuma alışkanlığu kazanın (içindekiler, son kullanma tarihi)
   
 • Yemek yaparken değişik alternatifler, lezzetler deneyin.

Besin alerjisine çözüm önerileri getirmenin yanındaözel sağlık sigortası yaptırarak  kendinizi ve çocuklarınızı güvence altına alın.

Sağlık sigortası ile ilgili yeterli bilgi alabilmek için; sağlık sigortası sorgulama,sigorta şirketleriaraştırmalarına başlayın, kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın. 

Özel sağlık sigortası fiyatları 2014 yılı ile ilgili bilgiler için Sigortam.net üzerinden karşılaştırmalı sigorta sorgulama, yapabilir sadece 3 dakikada tekliflere ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Medipol Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medipol Hastanesi

İstanbul Medipol Hastanesi 1997 yılında kurulmuştur. Hastane, 33...kliniği, 20 yoğun bakım yatağı, 6 ameliyathanesi ile pek çok branşta hizmet vermektedir.

Bayındır Hastanesi Anlaşmalı...Sigorta Şirketleri Listesi

Medipol Hastanesi ile anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası...ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem SigortaAksigortaAllianzAnadolu SigortaAxa SigortaErgo SigortaGroupama SigortaGüneş SigortaHDI SigortaMapfre Genel SigortaRay SigortaSompo Japan...SigortaZurich Sigorta

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL