Besinlerle Tansiyon Nasıl Düşürülür? | Sağlık Sigortası
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Besinlerle Tansiyon Nasıl Düşürülür?

Dengesiz beslenme, şişmanlık, sigara, stres ve kalp sıkıntılarının sebep olduğu yüksek tansiyon tüm dünyada yaygın olarak görülen hastalıklar arasında.

Ancak yaşam tarzınızda gideceğiniz değişiklikler ile tansiyon yükselmelerinizi düşürebilir, ilaç tedavisine olan bağımlılığınızı yenebilirsiniz.

Tansiyon problemi ile mücadelede olanlar hangi besinleri tüketmeli, tansiyonu düşürürken sağlıklı yaşam için destek olacak besinler neler ve faydaları neler, sağlıklı beslenme tansiyonu nasıl etkiler? Tansiyon rahatsızlığını yenebilmek için cevabı bilinmesi gereken sorular.

''Diyabetten Koruyucu Besinler'' gibi yazılarımızda da bahsettiğimiz sağlıklı öğünler tüketerek ve sağlıkla ilgili birçok sorunun cevabını öğrenerek uzun yıllarla sağlıklı yaşayabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Tansiyonu Düşürmek İçin Yardımcı Gıdalar
 

Yağ Oranı Düşük Süt

Kalp dostu yağsız süt kan basıncınızı %3-10 oranında düşürürken, Kalsiyum ve D vitamini de sağlar.

Ispanak

Bu harika besin kalp sağlığını korumasının yanı sıra kan basıncını düzenleyen potasyum ve magnezyum deposudur.

Fasulye

Hangi tür fasulye olursa olsun, fasulye yüksek lif içeriğiyle kan basıncını dengelemeye destek olur.

Muz

Potasyum denildiğinde ilk akla gelen besin muz, ara öğünlerde tansiyonunuzu dengellemek için tercih edilir.

Soya fasulyesi

Tuzsuz tüketmeye özen göstermeniz gereken soya fasulyesi zengin bir magnezyum kaynağıdır.

Bitter Çikolata

Günde 30 gr bitter çikolata tüketimi, kan basıncını düşürmeye yardımcı olan en lezzetli besinlerden.

Kavun ve Karpuz

Araştırmalarla desteklenen kavun, karpuz günlük potasyum ihtiyacının yüzde 20’sini tek başına sağlamaya yetiyor.

Kayısı

En lezzetli potasyum kaynağı kayısıyı dilerseniz kış aylarında kuru olarak dilerseniz yaş olarak yazın tüketebilirsiniz.

Yaşam standartlarınızı değiştirmenizin ve sağlıklı adımlarla ilerlemenizin ilk adımı özel sağlık sigortası yaptırmaktır.

Sağlığınızı önemseyin, sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net üzerinden özel sağlık sigortası başvuru formu ile 2014 özel sağlık sigortası fiyatları listesine ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşarak, detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primleri Ne Kadar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak sağlık masraflarınızı en aza indirir. Tamamlayıcı sağlık sigortası primlerini etkileyen önemli kriterler vardır.

Devamını Oku

Groupama Sigorta Pozitif Sağlık Planları

Groupama Pozitif Sağlık Planları Tam Size Göre!  Groupama Sigorta’nın Pozitif Sağlık Planları ile bütçenize uygun, istediğiniz kapsamdaki özel sağlık sigortası ürünlerine sahip olabilir, Türkiye’deki yaygın sağlık kuruluşlarından hizmet alabilirsiniz. Ayrıca Groupama Sigorta’nın pozitif planlarından birisine sahip olanlar en geniş içerikli check – up hizmetinden de ücretsiz yararlanıyor! Özel İndirimler Sizi Bekliyor! İlk defa sigortalanacak kişiler için uygulanacak fiyat avantajından yararlanmak, çocuğunuzu özel indirimlerle özel sağlık sigortası ile güvence altına almak ve ömür boyu yenileme garantisinini kullanabilmek için hemen harekete geçin. […]

Devamını Oku

Bilinçsizce Hazırlanan Diyet Listesinin Zararları Çok Büyük!

Kilo vermek uğruna bilinçsizce hazırlanan diyetleri uygulamak sağlığınıza büyük zararlar veriyor. Bu zararları öğrenin, sağlığınızı tehlikeye atmayın.

Devamını Oku