Böbrek Sağlığınızı Korumanın Yolları

Kronik böbrek hastalıkları dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de artan bir sağlık sorunu haline geldi.

Uzmanlar bu konuda toplumun bilgilendirilmesinin ve ''Böbrek Sağlığını Korumanın Yolları'' ile ilgili bilgi sahibi olunmasının önemine dikkat çekiyor.

Toplumda en sık görülen hastalıklar içerinde yer alan diyabet, hipertansiyon gibi hastalıklar da böbrek hastalıklarını tetikliyor.

Sağlıklı yaşam ve böbrek sağlığı için uzmanlar altın kurallar veriyor. Sağlığınızı hafife almayın. Bu önerileri uygulayarak sağlığınızı korumak elinde.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Böbrek Sağlığının Korumanın Yolları Neler?
 

Hareket Şart

Düzenli yürüyüş, hafif koşu, bisiklete binmek gibi egzersizler dinç bir bedene sahip olmanızı sağlarken sağlıklı bir yaşam için size destek olur.

Düzenli Kan Şekeri Kontrolü

Diyabet kronik böbrek hastalığını tetikleyen hastalıklar arasında ilk sırayı alıyor. Diyet ve egzersiz programı ile kan basıncı normal düzeyde tutularak böbrekler diyabet rahatsızlığının etkilerinden korunabilir.

Sağlıklı Beslenme

Sağlık beslenme alışkanlıkları böbrek rahatsızlıklarının önlenmesine yardımcı oluyor. Özellikle taze ve doğal yiyecekler tercih edin.

Yeterli Miktarda Sıvı

Günlük su tüketinizi 1.5-2  litrenin altında tutmayın, böbrek hastalığı riskini azaltın.

Tütün ve Sigaradan Uzak Durun

Kan akımında azalmaya sebep olan sigara yeterince süzme yapmasına engel olur ve atık maddeler vücutta birikir.

Bilinçsiz İlaç Kullanmayın

Özellikle reçetesiz kullanılan ağrı kesiciler, yanlış dozdan dolayı böbrek hasarı oluşturabiliyor.

En az Yılda Bir Böbrek Fonksiyonu Kontrolü Yaptırın

Diyabet hastalığı, kilo fazlalığı olan, yakınlarında böbrek hastalığı bulunan kişiler yılda bir kez böbrek fonksiyonunu kontrol ettirmeli.

Böbreklerinizi Özel Sağlık Sigortası ile Koruyun

Böbrek yetmezliği, böbrek kanseri, nefrit, üreme gibi böbrek hastalıklarının başımıza hiç gelmeyeceğini düşünürüz. Oysa uzmanlar böbrek hastalıklarının yaygınlaştığının üzerinde duruyor.

Her ne kadar böbrek sağlığınızı korumak için önlemler alınsa da genetikten kaynaklı durumlardan dolayı böbrek hastalığına engel olunamayabilir. Üstelik kritik hastalıklar yıpratıcı olmakla birlikte tedavi giderleri de oldukça yüksek.

Ancak özel sağlık sigortası yaptırarak hastalığınızı daha rahat bir şekilde ve daha masrafsız geçirebilirsiniz. Özel sağlık sigortası böbrek hastalıkları dışında; göz hastalıkları, kornea, karaciğer gibi hastalıklara karşı da sizi korur. 

Poliçe kapsamındaki limitler ise genel ve özel şartlar ile sigorta yaptıracak kişiyi korur şekilde düzenlenir.

Sigortam.net’ten böbrek sağlığını teminat altına alan sigorta şirketleri ile ilgili bilgi alabilir, poliçe sorgulama yaparak sigorta teklif avantajlarından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek hattımızdan 2014 özel sağlık sigortası fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bayındır Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Bayındır Sağlık Grubu

Bayındır Sağlık Grubu, 15 Temmuz 1992’den bugüne Bayındır Hastanesi...Söğütözü, Bayındır Hastanesi Kavaklıdere, Bayındır Diş Klinikleri, Bayındır Tıp Merkezi ve Bayındır Hastanesi İçerenköy...sağlık kuruluşları ile hizmet vermektedir.

Bayındır Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri Listesi

Bayındır...Sağlık Grubu ile anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya...444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem Sigorta Aksigorta Allianz Anadolu Sigorta Axa Sigorta Ergo Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Mapfre Genel Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan...Sigorta Zurich Sigorta