Böbrek Sağlığınızı Korumanın Yolları

Kronik böbrek hastalıkları dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de artan bir sağlık sorunu haline geldi.

Uzmanlar bu konuda toplumun bilgilendirilmesinin ve ''Böbrek Sağlığını Korumanın Yolları'' ile ilgili bilgi sahibi olunmasının önemine dikkat çekiyor.

Toplumda en sık görülen hastalıklar içerinde yer alan diyabet, hipertansiyon gibi hastalıklar da böbrek hastalıklarını tetikliyor.

Sağlıklı yaşam ve böbrek sağlığı için uzmanlar altın kurallar veriyor. Sağlığınızı hafife almayın. Bu önerileri uygulayarak sağlığınızı korumak elinde.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Böbrek Sağlığının Korumanın Yolları Neler?
 

Hareket Şart

Düzenli yürüyüş, hafif koşu, bisiklete binmek gibi egzersizler dinç bir bedene sahip olmanızı sağlarken sağlıklı bir yaşam için size destek olur.

Düzenli Kan Şekeri Kontrolü

Diyabet kronik böbrek hastalığını tetikleyen hastalıklar arasında ilk sırayı alıyor. Diyet ve egzersiz programı ile kan basıncı normal düzeyde tutularak böbrekler diyabet rahatsızlığının etkilerinden korunabilir.

Sağlıklı Beslenme

Sağlık beslenme alışkanlıkları böbrek rahatsızlıklarının önlenmesine yardımcı oluyor. Özellikle taze ve doğal yiyecekler tercih edin.

Yeterli Miktarda Sıvı

Günlük su tüketinizi 1.5-2  litrenin altında tutmayın, böbrek hastalığı riskini azaltın.

Tütün ve Sigaradan Uzak Durun

Kan akımında azalmaya sebep olan sigara yeterince süzme yapmasına engel olur ve atık maddeler vücutta birikir.

Bilinçsiz İlaç Kullanmayın

Özellikle reçetesiz kullanılan ağrı kesiciler, yanlış dozdan dolayı böbrek hasarı oluşturabiliyor.

En az Yılda Bir Böbrek Fonksiyonu Kontrolü Yaptırın

Diyabet hastalığı, kilo fazlalığı olan, yakınlarında böbrek hastalığı bulunan kişiler yılda bir kez böbrek fonksiyonunu kontrol ettirmeli.

Böbreklerinizi Özel Sağlık Sigortası ile Koruyun

Böbrek yetmezliği, böbrek kanseri, nefrit, üreme gibi böbrek hastalıklarının başımıza hiç gelmeyeceğini düşünürüz. Oysa uzmanlar böbrek hastalıklarının yaygınlaştığının üzerinde duruyor.

Her ne kadar böbrek sağlığınızı korumak için önlemler alınsa da genetikten kaynaklı durumlardan dolayı böbrek hastalığına engel olunamayabilir. Üstelik kritik hastalıklar yıpratıcı olmakla birlikte tedavi giderleri de oldukça yüksek.

Ancak özel sağlık sigortası yaptırarak hastalığınızı daha rahat bir şekilde ve daha masrafsız geçirebilirsiniz. Özel sağlık sigortası böbrek hastalıkları dışında; göz hastalıkları, kornea, karaciğer gibi hastalıklara karşı da sizi korur. 

Poliçe kapsamındaki limitler ise genel ve özel şartlar ile sigorta yaptıracak kişiyi korur şekilde düzenlenir.

Sigortam.net’ten böbrek sağlığını teminat altına alan sigorta şirketleri ile ilgili bilgi alabilir, poliçe sorgulama yaparak sigorta teklif avantajlarından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek hattımızdan 2014 özel sağlık sigortası fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL