Boğaz Ağrısı için Bitki Çayları | Özel Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Boğaz Ağrısına İyi Gelen 5 Bitki Çayı

Boğaz ağrısı kış mevsiminde oldukça fazla rastlanılan bir rahatsızlıktır. Kişiyi günlük hayatında rahatsız etmesinin yanı sıra önemsenmeyerek gerekli önlemler alınmadığında daha büyük rahatsızlıklara yol açabilir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Soğuk havalarda enfeksiyon kapan boğaz şişip kızarabilir. Sık sık öksürmek ise boğazın tahriş olmasına ve buna bağlı olarak konuşurken, yemek yerken vs. zorlanılmasına ve canın acımasına sebep olur. Bazı bitki çaylarını içerek boğazınızı yumuşatmanız ve iltihaplanmayı azaltmanız mümkündür.

Doğal Antibiyotik Adaçayı

Doğal antibiyotik özelliğine sahip olan adaçayı, öksürüğü engeller. Çayı ister içebilir isterseniz de gargara yapabilirsiniz. Ada çayının içerisine bal ve limon karıştırarak yapacağınız karışım ile de kendinizi soğuk algınlığına karşı daha fazla koruma altına alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

SSK'lılar "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" ile siz de özel sağlık hizmetlerinden faydalanın.

Öksürüğü Hafifleten Meyan Kökü Çayı

Meyan Kökü Çayı öksürüğü hafifletirken boğaz ağrısına da iyi gelir. İster soğuk halde gargara yaparak isterseniz de sıcak halde çay olarak tüketebilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi bunda da fazla tüketim farklı rahatsızlıklara neden olabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Papatya Çayı

Sakinleştirici etkiye sahip olan papatya çayı boğaz ağrısını da hafifletici özelliktedir. Uyku getiren bu bitkinin özellikle çalışırken içilmemesi gerekir. Soğuk bir şekilde yatmadan önce gargara yapmak iyi bir uyku sürecinin de yaşanmasını sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikrop Öldürücü Karaağaç Çayı

Mikropları öldürücü etkisi olan karaağaç çayı boğaz iltihaplanmalarının da önüne geçer. Günde 3 kez içmeniz isteğinizi karşılayacaktır. Boğaz ağrısını da hafifleten bu çay bir tür kalkan görevi de görerek boğazda yaşanacak tahrişlerin önüne geçer.

 

 

 

 

 

 

 

 

Burun Tıkanıklığını Gideren Okaliptüs Çayı

Okaliptüs çayı da boğaz ağrısı tedavisinde oldukça etkilidir. Ayrıca burun tıkanıklığını açarak sinüzite ve gribe de iyi gelir. Çayı isterseniz soğuk olarak gargara suyu şeklinde de kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Boğan Ağrısı için Ayrıca Yapılabilecekler
 

  • Günde birkaç defa tuzlu gargara yapabilirsiniz.
     
  • Zencefil çayına biraz bal katarak boğazınızı yumuşatabilirsiniz.
     
  • Bulunduğunuz ortamın nemli tutulmasına özen gösterin, kuru hava boğazınızı daha fazla kurutarak tahriş olmasına yol açacaktır.
     
  • Bol bol su tüketmeyi unutmayın.

Soğuk algınlığını hafife almayın, rahatsızlıkları daha küçük boyutlardayken yok edin. Çıkacak sağlık masraflarınızı sigorta güvencesine almak için özel sağlık sigortası satın alın. En iyi sigorta şirketlerinin en uygun sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten kolayca sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.


Benzer İçerikler

Doğum Teminatlı Özel Sağlık Sigortası

Doğum teminatı, özel sağlık sigortası kapsamına dahil edilebilir. Poliçede ek teminatlar arasında yer alan doğum teminatı, bekleme süresi de gerektirmektedir.. Doğum teminatlı sigorta detaylarına ulaşmak için yazımızı okuyun.
 

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortasına İlgi Arttı

Özel sağlık sigortalılarının sayısı son iki yılda yüzde 70’in üzerinde artarak, 2,5 milyon kişiye ulaşırken, prim üretimi ise 2011 yılında, bir önceki seneye oranla yüzde 17 artarak, 2 milyar TL’ye çıktı.

Devamını Oku

“Fark Yok” Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Mapfre Genel Sigorta ve Medical Park Hastaneler Grubu işbirliği ile “Fark Yok” Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ilk defa Türkiye’de uygulanmaya başladı. 

Devamını Oku