Boğaz Ağrısı için Bitki Çayları | Özel Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Boğaz Ağrısına İyi Gelen 5 Bitki Çayı

Boğaz ağrısı kış mevsiminde oldukça fazla rastlanılan bir rahatsızlıktır. Kişiyi günlük hayatında rahatsız etmesinin yanı sıra önemsenmeyerek gerekli önlemler alınmadığında daha büyük rahatsızlıklara yol açabilir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Soğuk havalarda enfeksiyon kapan boğaz şişip kızarabilir. Sık sık öksürmek ise boğazın tahriş olmasına ve buna bağlı olarak konuşurken, yemek yerken vs. zorlanılmasına ve canın acımasına sebep olur. Bazı bitki çaylarını içerek boğazınızı yumuşatmanız ve iltihaplanmayı azaltmanız mümkündür.

Doğal Antibiyotik Adaçayı

Doğal antibiyotik özelliğine sahip olan adaçayı, öksürüğü engeller. Çayı ister içebilir isterseniz de gargara yapabilirsiniz. Ada çayının içerisine bal ve limon karıştırarak yapacağınız karışım ile de kendinizi soğuk algınlığına karşı daha fazla koruma altına alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

SSK'lılar "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" ile siz de özel sağlık hizmetlerinden faydalanın.

Öksürüğü Hafifleten Meyan Kökü Çayı

Meyan Kökü Çayı öksürüğü hafifletirken boğaz ağrısına da iyi gelir. İster soğuk halde gargara yaparak isterseniz de sıcak halde çay olarak tüketebilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi bunda da fazla tüketim farklı rahatsızlıklara neden olabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Papatya Çayı

Sakinleştirici etkiye sahip olan papatya çayı boğaz ağrısını da hafifletici özelliktedir. Uyku getiren bu bitkinin özellikle çalışırken içilmemesi gerekir. Soğuk bir şekilde yatmadan önce gargara yapmak iyi bir uyku sürecinin de yaşanmasını sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikrop Öldürücü Karaağaç Çayı

Mikropları öldürücü etkisi olan karaağaç çayı boğaz iltihaplanmalarının da önüne geçer. Günde 3 kez içmeniz isteğinizi karşılayacaktır. Boğaz ağrısını da hafifleten bu çay bir tür kalkan görevi de görerek boğazda yaşanacak tahrişlerin önüne geçer.

 

 

 

 

 

 

 

 

Burun Tıkanıklığını Gideren Okaliptüs Çayı

Okaliptüs çayı da boğaz ağrısı tedavisinde oldukça etkilidir. Ayrıca burun tıkanıklığını açarak sinüzite ve gribe de iyi gelir. Çayı isterseniz soğuk olarak gargara suyu şeklinde de kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Boğan Ağrısı için Ayrıca Yapılabilecekler
 

  • Günde birkaç defa tuzlu gargara yapabilirsiniz.
     
  • Zencefil çayına biraz bal katarak boğazınızı yumuşatabilirsiniz.
     
  • Bulunduğunuz ortamın nemli tutulmasına özen gösterin, kuru hava boğazınızı daha fazla kurutarak tahriş olmasına yol açacaktır.
     
  • Bol bol su tüketmeyi unutmayın.

Soğuk algınlığını hafife almayın, rahatsızlıkları daha küçük boyutlardayken yok edin. Çıkacak sağlık masraflarınızı sigorta güvencesine almak için özel sağlık sigortası satın alın. En iyi sigorta şirketlerinin en uygun sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten kolayca sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.


Benzer İçerikler

Kış Mevsiminde Yüz Felcine Dikkat!

Yüz felci yıl içerisinde 100 bin kişide bir görünmekle beraber yaşanılan coğrafi konuma göre de bağlı olabilmektedir.

Devamını Oku

Grip Salgınından Korunmak için 5 Önemli Nokta!

Kış aylarında oldukça yaygın olan, önemsenmediğinde daha büyük hastalıklara yol açan gripten korunmak için önerilerimize dikkat edin, sağlıklı yaşayın.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortasında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Nokta

Uygun primlerle alınabilen özel sağlık sigortası tüketicilere; dilediği hastanede tedavi imkanı, kaliteli hizmet avantajı ve birçok kolaylık sunuyor.

Devamını Oku