Burun Tıkanıklığı için 3 Etkili Çözüm!

Burun tıkanıklığı özellikle kış mevsiminde görülüyor. Çünkü soğuk algınlığı, grip, nezle gibi rahatsızlıklar burunun tıkanmasına ve dolayısı ile nefes almanın zorlaşmasına neden oluyor.

Burun tıkanıklığı nedeni ile tam olarak nefes alamayan kişi yorgun, halsiz, uykusuz bir hayat yaşıyor. Özellikle geceleri ağızdan nefes alma, horlama gibi sıkıntılar da baş gösteriyor.

Kişinin yaşam kalitesini oldukça düşüren bu durum için önlemler alınması gerekiyor.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Kış Mevsiminde Burun Tıkanıklığını Gidermenin Yolları
 

Tuzlu Su Uygulaması

Tuzlu su hazırlayarak burnunuza çekmek faydalı olacaktır. Tuzlu su burun tıkanıklığını gidermede etkilidir. Sabah ve akşamları tekrarlayabilirsiniz.

Sıcak Havlu Kompleksi

Temiz bir havluyu cildinizi yakmayacak şekilde ısıtarak yüzünüze koyabilirsiniz. Günde 3 defa uygulayabileceğiniz bu işlem burun tıkanıklığınızı hafifleterek rahat nefes almanızı sağlar.

Uzman Danışmanlığı

Hala burun tıkanıklığınız geçmediyse ya da hafiflemediyse bir kulak, burun ve boğaz doktoruna giderek muayene olmanız faydalı olacaktır. Burun açıcı spreyler verilebilir fakat bu ürünlerin uzun süre kullanımı zararlı olabilir. Aşağıda sayacağımız nedenlerden dolayı da burun tıkanıklığı yaşıyor olabilirsiniz.

Soğuk havanın dışında burun tıkanıklığına neden olan farklı etkenler de vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

Burunda Kemik Eğriliği

Doğuştan ya da düşme, darbe alma gibi nedenlerle burun kemiğinde eğrilikler oluşur. Bu eğrilikler sağa ya da yola dönük şekilde olur ve burun deliğini kapatarak nefes almayı önler. Boyutuna bağlı olarak ameliyat olunması gerekir. Çünkü ileride vücudun az oksijen almasına neden olarak akciğer ve kalp hastalıklarına yol açabilir.

Burun Etleri

Burunda bulunan etler de yeterli bir şekilde nefes almayı önler. Hormonal değişiklikler nedeni ile de burun etleri şişebilir. Bu etlerin verdiği rahatsızlıkların boyutuna göre ameliyat ile alınması gerekir.

Alerjik Durum

Alerjisi bulunan kişilerde de burun etlerinin şişmesi görülebiliyor. 

Hastalığın ufağı yoktur, en hafif görülen rahatsızlıklar bile büyük hastalıklara yol açabilir. Dolayısı ile alınan önlemler bir işe yaramıyorsa sağlık uzmanına muhakkak görünmek gerekir. Olası sağlık masraflarınız için ise özel sağlık sigortası yaptırırsanız bütçeniz rahat eder. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten hemen sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL