Bütçenize Uygun Sağlık Sigortası Nasıl Olmalı?

Sağlık sigortası, çok önemli bir güvencedir. Bu güvenceden en iyi şekilde yararlanabilmek için ihtiyacınıza uygun sağlık sigortasını satın almalısınız.

Sağlık sigortası kapsamında yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatları olmak üzere iki ayrı ana teminat vardır.

Yatarak tedavi; hem hastanede yatılı tedaviyi gerektiren ameliyat ve anjiyografi gibi harcamaları, hem de alçı, kemoterapi ve radyoterapi gibi yatmayı gerektirmeyen tedavi harcamalarını karşılar.

Ayakta tedavi ise; doktor, ilaç, röntgen ve tahlil gibi hastanede yatmayı gerektirmeyen ayakta yapılan harcamaları karşılar. Öncelikle bunları dikkate alarak sağlık sigortası kapsamını çok iyi belirlemelisiniz.

Doğru bir sağlık sigortasına en uygun primle sahip olmak için çeşitli sigorta şirketlerinin sağlık sigortalarını fiyat ve içerik yönünden karşılaştırmak ve sağlık sigortası teminatları konusunda yeterli bilgiye sahip olmak gerekir.

Bir çok şirketin sağlık poliçelerini içerik ve fiyat yönünden şu anda karşılaştırabilirsiniz!

Sağlık sigortalarında teminatlar kadar anlaşmalı hastanelerin rolü de çok önemlidir. Sağlık sigortasına sahip kişinin anlaşmalı bir hastaneye gitmesi halinde yatarak tedavi masraflarının % 100'ü karşılanır. Yine aynı kişi anlaşmasız bir hastaneye giderse bu masrafları kendi karşılar ve daha sonra sigorta şirketinden tahsil eder. Ayakta tedavilerde ise anlaşmalı hastanelerde poliçe kapsamına göre harcamanın belirli bir yüzdesi olan katılım payı sigortalı tarafından ödenir. Geriye kalan miktarı ise sigorta şirketi öder. Satılan poliçeye göre değişmekle birlikte sigortalı tarafından ödenen miktar genellikle toplam harcamanın % 20'sidir. Tüm ödemeler poliçede belirtilen teminat limitleri ile sınırlıdır.

Ani bir durum karşısında anlaşmalı kurumlar size büyük kolaylık ve rahatlık sağlar.

Masrafları çok yüksek olan yatarak tedavilerde sadece Yatarak Tedavi Teminatı alarak daha düşük bir primle güvence satın alabilirsiniz. Aradığınız sağlık sigortası ile ilgili size özel ve bütçenize uygun güvenceleri Sigortam.net'te bulabilirsiniz.

Sağlık sigortaları bilgi ve tecrübe işidir. Uzman ekibimiz ile ihtiyaç ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını belirleyerek satın almak için 444 24 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Sağlık sigortanızla hem sağlığınızı hem de mali durumunuzu koruyabileceğinizi unutmamalısınız!
 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL