Çocuk Sağlığını Yaz Sıcağından Korumanın 7 Yolu

Havaların ısınmasıyla üşüme, üşütme derdi kalmadı derken yaz sıcağından kaynaklanan rahatsızlıklar, sağlık sorunları dönemi de başladı. Yaz hastalıklarından en çok etkilenenler ise çocuklar. Güneş yanıkları ve çarpmaları, isilikler, dondurmayı fazla tüketmeden kaynaklı sıkıntılar ve alerjiler bu sağlık sorunlarından bazıları.

Kış hastalıklarında çocuklar üzerinde hakimiyet kurmak daha kolay, ancak yaz gelince bu durum oldukça zorlaşıyor, evde tutabilenlerdenseniz şanslısınız. Yaz mevsiminde çocukların en büyük, vazgeçilmez zevki sürekli dondurma yemek, su dışında farklı içecekler tüketmek ve dışarıda olmak.

Yetersiz sıvı alımından kaynaklanan hastalıklardan güneş çarpmalarına, güneş yanıklarından isiliğe kadar birçok önemli sağlık problemlemi yaz döneminde maalesef çocuk sağlığını etkiliyor.

Ancak yaz sıcağından ve güneşin etkilerinden kaynaklanan bu problemlerin önüne geçmek, keyifle başladığınız yaz tatilini keyifle tamamlamak mümkün..

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Çocukları Yaz Hastalıklarından Korumanın Yolları

1 Öğle sıcağının yoğun olduğu zamanlarda çocukları dışarıdan uzak tutmak çok önemli, bu yüzden 10.00-15.00 arasına dışarda olmasına engel olmalısınız. Özellikle; sarışın ve açık tenli çocuklar güneşten çok daha fazla etkilenip hastalanabiliyor. Ebeveynlerin bu konuda bilinçli olması şart.

2 Yazın çocukları bekleyen tehlikelerin başında güneş yanıkları geliyor. Bütün gününüzün hatta bütün tatilinizin zehir olmaması adına en az 30 faktörlü güneş kremleri ile önlem almakta fayda var.

3 Güneş yanıkları ağrılı olma halini aştıysa ve su toplama gibi sonuçlara sebebiyet verdiyse mutlaka doktor kontrolüne gidilmeli, bir uzmandan yardım alınmalı.

4 Nemle birleşen sıcak hava sonucunda vücutta meydana gelen terleme çocuklarda ciddi oranlarda sıvı kaybına yol açıyor. Buna karşılık alınabilecek en doğru önlem ise sıvı dengesini ayarlamak, sıvı tüketimi konusunda çocuklara ikazda bulunmaktır.

5 Güneş çarpmasına engel olunması için; çocuklar güneşe maruz kalınan ortamdan uzak tutulmalı güneş çarpması gerçekleşmişse; vücut ısısı acilen düşürülmeli, ılık duş aldırılmalı.

6 Güneşin olumsuz etkisini engellemede çocuklara giydirilen kıyafetlerde çok büyük önem taşıyor. Bu yüzden çocukların kıyafetleri seçilirken ince ve açık renklere özen gösterilmeli, mümkün olduğunca az kıyafet tercih edilmelidir.

7 Çocukların sağlığında beslenmenin önemi her an önemli olsa da yaz sıcağında önemi daha da artar. Bu yüzden; çocukların meyve ve sebze ağırlıklı besinler tüketmeleri çok önemli.

Çocuk sağlığını korumada ebeveynlerin etkisi elbette çok büyük ancak ne kadar önlem alınsa da engel olunamayan hastalıklar söz konusu olabiliyor. Bu yüzden mutlaka özel sağlık sigortanız kapsamında çocuk sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin, bir de bütçenizi aşan giderleri düşünmek zorunda kalmayın.

Özel sağlık sigortanıza en uygun fiyatlarla sahip olmanız için çalışan Sigortam.net’in avantajlarından yararlanmak için tıklayın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL