444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Çocuk Sağlık Sigortası Nedir?

21 Mart 2013
Çocuk sağlık sigortası  olarak bilinen özel sağlık sigortası ürünü ile kendi sigorta poliçenize bağlı olarak çocuk sağlığını koruyacak sigortayı yaptırabilirsiniz. Özel sağlık sigortası için genellikle 18 yaşından büyük olma şartı aranmasına rağmen bu yaşın altındaki çocuklar, anne babalarının poliçelerine dahil olabilir. Böylece poliçe süresince çocuğunuz da teminatlardan faydalanabilir.
 
Çocukların sağlık sigortası poliçesine dahil olmaları için önce  sağlık durumları, doğuştan gelen veya kalıtımsal sağlık sorunları taşıyıp taşımadıkları belirlenir. Bunların yanı sıra yaş ve cinsiyetleri de göz önüne alınarak poliçede ödenecek ek prim hesaplanır. 
 
Sigorta şirketleri, özel sağlık sigortası yaptırırken daha ekonomik alternatifler sunmak amacı ile aile paketleri oluşturmaktadır. Özel sağlık sigortası Aile Paketi ürünlerine anne-baba ve çocuklar dahil edilerek, yatarak tedavinin yanı sıra ayakta tedavi ve diğer bazı ek teminatlar verilir.
 
Bu paketleri karşılaştırmalı olarak incelemek ve aileniz için en uygun teklifi almak için sigorta sorgulama işleminden yararlanabilirsiniz. 
 
Sadece bir kaç dakikanızı alacak bu işlem ile hem çocuklarınız hem kendiniz için alternatif paketleri görebilir, ailenizin sağlık harcamalarını kontrol altına alabilirsiniz.


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

 

Çocuk sağlık sigortası ile ilgili tüm sorularınız için Sigortam.net’e 7 gün 24 saat ister online, isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan ulaşın. 

 


Okumaya Devam Edin

Niçin Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

18 Haziran 2010 Cuma
Sağlık sigortası sizi sağlık sorunlarınızla ilgili masraflardan kurtaran değerli bir güvencedir.

Sağlık Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

18 Haziran 2010 Cuma
Bu değerli güvenceden en iyi şekilde yararlanmak için dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyaca uygun doğru teminatların seçilmesidir.

Yatarak Tedavi Teminatları Nelerdir?

18 Haziran 2010 Cuma
Cerrahi bir müdahale olsun veya olmasın yatılı tedaviler poliçe kapsamı ve limitleri dahilinde karşılanır.