Çocuk Sağlık Sigortası Nedir?

Çocuk sağlık sigortası  olarak bilinen özel sağlık sigortası ürünü ile kendi sigorta poliçenize bağlı olarak çocuk sağlığını koruyacak sigortayı yaptırabilirsiniz. Özel sağlık sigortası için genellikle 18 yaşından büyük olma şartı aranmasına rağmen bu yaşın altındaki çocuklar, anne babalarının poliçelerine dahil olabilir. Böylece poliçe süresince çocuğunuz da teminatlardan faydalanabilir.
 
Çocukların sağlık sigortası poliçesine dahil olmaları için önce  sağlık durumları, doğuştan gelen veya kalıtımsal sağlık sorunları taşıyıp taşımadıkları belirlenir. Bunların yanı sıra yaş ve cinsiyetleri de göz önüne alınarak poliçede ödenecek ek prim hesaplanır. 
 
Sigorta şirketleri, özel sağlık sigortası yaptırırken daha ekonomik alternatifler sunmak amacı ile aile paketleri oluşturmaktadır. Özel sağlık sigortası Aile Paketi ürünlerine anne-baba ve çocuklar dahil edilerek, yatarak tedavinin yanı sıra ayakta tedavi ve diğer bazı ek teminatlar verilir.
 
Bu paketleri karşılaştırmalı olarak incelemek ve aileniz için en uygun teklifi almak için sigorta sorgulama işleminden yararlanabilirsiniz. 
 
Sadece bir kaç dakikanızı alacak bu işlem ile hem çocuklarınız hem kendiniz için alternatif paketleri görebilir, ailenizin sağlık harcamalarını kontrol altına alabilirsiniz.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

 

Çocuk sağlık sigortası ile ilgili tüm sorularınız için Sigortam.net’e 7 gün 24 saat ister online, isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan ulaşın. 

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL