Çocuklarda Kalp Hastalıkları | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Çocuklarda Kalp Hastalıkları

Dünyada her 1000 bebekten 8’i kalp hastalığı ile doğuyor. Türkiye’de ise her yıl 12 bin doğuştan kalp hastası bebek dünyaya geliyor. Bu bebeklerin 6 bini kalp ameliyatına ihtiyaç duyuyor.
 
Doğuştan kalp hastalığı için erken teşhis çok önemli. Ailede kalp rahatsızlığının bulunması, akraba evliliği, hamilelikte bilinçsizce kullanılan ilaçlar ve geçirilen hastalıklar, annenin alkol kullanması, şeker hastası olması veya radyasyona maruz kalması, bebeğin kalp hastalığı ile doğmasına sebebiyet verebilir. Ayrıca Down Sendromu ve Turner Sendromu gibi durumlarda doğuştan kalp hastalığı sıkça görülür. Down Sendromu ile doğan her 5 bebekten 2’si kalp hastalığına sahiptir.
 
Çocuklarda en sık görülen doğuştan kalp hastalığı VSD olarak da bilinen Ventriküler Septal Defekt’tir. VSD, tüm doğuştan kalp hastalıklarında %20 gibi yüksek bir orana sahiptir. Bu hastalıkta, kalbin iki karıncığı arasındaki duvarda açılma oluşur. Bu durum kalpteki temiz kanın akciğere gitmesine ve akciğer atardamarındaki basıncın artmasına neden olur. Artan kan akımından dolayı kalp daha hızlı çalışır ve kişi daha çabuk yorulur. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL
Bebeğinizin kalp sağlığı için Bebek Sağlık Sigortası ve bebeğiniz büyüdüğünde Çocuk Sağlık Sigortası yaptırarak en değerli varlığınızı koruyun. www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sağlık sigorta sorgulama yaparak bütçenize en uygun sağlık sigortası fiyatları ve seçeneklerine ulaşın. 

 

 
 

Benzer İçerikler

Sağlık Sigortası Kapsamında Alacağım Poliçeyi Nasıl Seçmeliyim?

Özel sağlık sigortanızı seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı ve alışkanlıklarınızı dikkate almalısınız.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Özel sağlık sigortasında ilk sigorta yaptırırken, yenilemelerde, sigorta şirketi değişikliğinde, eş ve çocuk eklemelerinde gerekli belgeleri öğrenin.

Devamını Oku

Yeni Doğan Bebek ve Çocuklar Sigortadan Faydalanabilir mi?

Yaş sınırı, bir çok sigorta şirketi tarafından özel koşullarla esnek hale getirilmektedir. Bebekler için özel bebek sigortası ve çocuklar için de özel çocuk sigortası yapılabilmektedir.

Devamını Oku