444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Çocuklarda Kalp Hastalıkları

21 Mayıs 2013
Dünyada her 1000 bebekten 8’i kalp hastalığı ile doğuyor. Türkiye’de ise her yıl 12 bin doğuştan kalp hastası bebek dünyaya geliyor. Bu bebeklerin 6 bini kalp ameliyatına ihtiyaç duyuyor.
 
Doğuştan kalp hastalığı için erken teşhis çok önemli. Ailede kalp rahatsızlığının bulunması, akraba evliliği, hamilelikte bilinçsizce kullanılan ilaçlar ve geçirilen hastalıklar, annenin alkol kullanması, şeker hastası olması veya radyasyona maruz kalması, bebeğin kalp hastalığı ile doğmasına sebebiyet verebilir. Ayrıca Down Sendromu ve Turner Sendromu gibi durumlarda doğuştan kalp hastalığı sıkça görülür. Down Sendromu ile doğan her 5 bebekten 2’si kalp hastalığına sahiptir.
 
Çocuklarda en sık görülen doğuştan kalp hastalığı VSD olarak da bilinen Ventriküler Septal Defekt’tir. VSD, tüm doğuştan kalp hastalıklarında %20 gibi yüksek bir orana sahiptir. Bu hastalıkta, kalbin iki karıncığı arasındaki duvarda açılma oluşur. Bu durum kalpteki temiz kanın akciğere gitmesine ve akciğer atardamarındaki basıncın artmasına neden olur. Artan kan akımından dolayı kalp daha hızlı çalışır ve kişi daha çabuk yorulur. 


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Bebeğinizin kalp sağlığı için Bebek Sağlık Sigortası ve bebeğiniz büyüdüğünde Çocuk Sağlık Sigortası yaptırarak en değerli varlığınızı koruyun. www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sağlık sigorta sorgulama yaparak bütçenize en uygun sağlık sigortası fiyatları ve seçeneklerine ulaşın. 

 

 
 

Okumaya Devam Edin

Yeni Doğan Bebek ve Çocuklar Sigortadan Faydalanabilir mi?

10 Şubat 2011 Perşembe
Yaş sınırı, bir çok sigorta şirketi tarafından özel koşullarla esnek hale getirilmektedir. Bebekler için özel bebek sigortası ve çocuklar için de özel çocuk sigortası yapılabilmektedir.

Bebek Sağlık Sigortası

15 Mart 2013 Cuma
Özel sağlık sigortası ile kendinizi ve ailenizi koruma altına alabilirsiniz. Ailenizin en yeni üyesini de doğum anından itibaren güvence altına almak için Sigortam.net bebek sağlık sigortası seçeneklerini inceleyin.

Bebeğinize Diş Çürüğü Bulaştırmayın

08 Nisan 2013 Pazartesi
Diş çürüğü pek çok insanın problemi. Düzenli olarak diş fırçalayarak, tüketilen gıdalara dikkat edilerek bu sorundan kurtulmak her zaman mümkün olmuyor. Çünkü diş çürüklerinin kaynağı bebeklik dönemine dayanabiliyor.