Çocukların Kış Hastalıklarına Sağlık Sigortası Güvencesi

Soğuk havalardan ve kış hastalıklarından en çok etkilenen grubun başında çocuklar geliyor. Kreş, okul veya etkinlik gibi toplu ortamlar, bu hastalıkların yayılmasını kolaylaştırıyor.

Sürekli kapalı ortamda bulunan çocuklarda kış hastalıklarının daha fazla görüldüğünü söyleyen uzmanlar, bir takım önlemlerin üzerinde duruyor ve ebeveynlere yardımcı olacak öneriler veriyor.

Bu önerilere geçmeden önce, kış aylarında çocuklarda görülen hastalıklara dikkat çekmekte fayda var; soğuk algınlığı, nezle, grip, bademcik iltihabı, soluk borusunun iltihabı, sinüzit, orta kulak iltihabı gibi hastalıklar kış aylarında oldukça sık görülen hastalıklar. Bu hastalıkların detayları ile ilgili bilgi almak için; ”Kronik Kış Hastalıklarına Dikkat!” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Günümüzde en gelişmiş ülkelerde dahi 5 yaşın altındaki çocuklar 1 yıl içerisinde ortalama 6 ila 8 arasında sağlık sorunu yaşamaktadır. Bu durum özellikle kreşe ve okula yeni başlayan çocuklarda sıklıkla görülmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Kış hastalıklarıyla mücadele aşamasında en büyük sorumluluk ailelere düşer. Bu nedenle yapılan yanlış uygulamalar ve yapılması gerekenler hakkında ebeveynlerin bilgi sahibi olması gerekir. Uzmanların da desteklediği aşağıdaki detaylara dikkat ederek, çocuklarınızla birlikte sağlıklı bir kış geçirmenizi diliyoruz.

Çocuklardaki Kış Hastalıklarına Karşı Alınacak Önemler

Ekstra Vitaminler Verilmemeli

Ebeveynlerin yaptıkları en büyük hatalardan biri çocuklarına portakal, mandalina, narenciye gibi besinlerle C vitamini depolamaktır. Fazla C vitaminin ekstra bir özelliği bulunmamaktadır. Çocukların gerektiği kadar meyve ve sebze tüketmesi yeterlidir. Okul çağındaki çocuklarda beslenme ile ilgili detaylı bilgi için; ”4-5 Yaş Çocuklar için Sağlıklı Beslenme Önerileri” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Grip Aşısı Sadece Grip içindir

Grip, soğuk algınlığı, üst solunum yolu iltihapları ve nezleden farklı olarak en fazla 1-2 defa geçirilmektedir. Grip aşısı 6 aydan büyük çocuklara yapılmalıdır. Nasıl ki kızamık aşısı su çiçeği için bir önlem oluşturmuyorsa; grip aşısı da soğuk algınlığı ve nezlede koruyucu özellik taşımaz.

Hijyen Kuralları Unutulmamalı

Tuvalet kullanımı ve tuvalet eğitiminde hijyenik temizliklik kuralları, çocuklara benimsetilmelidir. Enfeksiyondan korunmada temizlik kuralları krtik önem arz eder.

Bitkisel İlaçların Etkisi Kanıtlanmamıştır

Bitkisel ilaçların hastalıklardan koruduğuna dair bilimsel bir veri bulunmamaktadır. Bu tür ilaçların bir takım yan etkileri dahi olabilmektedir. Çocukları korumak adına kulaktan dolma bilgilerle, içeriği bilinmeyen bitkisel ilaçlardan uzak durulmalıdır.

3 aylık bebekler her ateşlenmede doktora götürülmelidir.
3 ayı aşan bebeklerde; yüksek ateş, halsizlik, yeterince beslenememe ve ağızdan sıvı alamama gibi durumlar söz konusuysa, çocuklar muhakkak doktor kontrolünden geçmelidir.

Çocuklarda senede bir kaç kez yaşanan bu hastalıkların tedavisi, büyük maliyetlere sebep olabiliyor. Tedaviye geç kalınması durumunda, hastalıklar ciddi boyutlara ulaşabiliyor.

Özel Sağlık Sigortasında Çocuklara Özel Paketler

Böyle bir durumla karşılaşmamak için en ideal ve ekonomik yol özel sağlık sigortası yaptırmaktır. Özel sağlık sigortası yaptıran ebeveynler, dilerlerse çocuklarını da güvenceye alabilir.

Sigorta şirketleri bu anlamda pek çok paket ve seçenek sunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır;

Bebek Sağlık Sigortası,
Çocuk Sağlık Sigortası,
Yeni Doğan Sigortası,

Bu sigortalar dışında avantaj sağlayıcı olacak ve sigorta poliçesi düzenlenmeden önce alınması gereken güvence, doğum teminatı vardır. Doğum teminatı;hamilelik sırasındaki takip giderleri, doğum sırasında ameliyathane ile ilgili harcamalar, zorunlu kürtaj operasyonları, doğum sırasında anne ve bebekte oluşabilecek komplikasyonlara müdahaleleri kapsamaktadır. Bu teminatla ilgili detaylı bilgi için; ”Doğum Teminatlı Sağlık Sigortası” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Siz de hem kendinizin hem de sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak için özel sağlık sigortanızı ertelemeyin!

Türkiye’nin en iyi özel sağlık sigortası şirketlerinin sunduğu avantajları detaylı bir şekilde görmek, birbirleriyle karşılaştırmak ve sizin için en doğru poliçeyi kolayca satın almak için Sigortam.net’e ulaşmanız yeterli. En uygun sağlık sigortası fiyatlarına ulaşmak için dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Medical Park Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medical Park Hastaneler Grubu

Medical Park Hastaneler Grubu 1995'ten beri hastanecilik...alanında 14 Hastane, 2 Hastane Kompleksi ve 2 Tıp Merkezi ile toplam 18 hizmet merkezi, 9.000'i aşkın çalışanıyla Türkiye'nin...çeşitli illerinde hizmet vermektedir.

Medical Park Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Medical Park Hastanesi ile...anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek...Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem...Sigorta Aksigorta Allianz Anadolu Sigorta Axa Sigorta Ergo Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Mapfre Genel Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Zurich...Sigorta