Demir Hayat El Bebek Tüp Bebek Sigortası | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Demir Hayat’tan “El Bebek Tüp Bebek Sigortası”

Ülkemizde tüp bebek tedavisinin SGK tarafından tedavi sayısının azaltılması ve özel sağlık sigortası poliçelerinin bu çalışmaları karşılamaması tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmak isteyen aileleri önemli bir sıkıntıya sokuyor.

Ancak Demir Hayat Sigorta, “El Bebek Tüp Bebek Sigortası” ile sağlık sigortası poliçelerine ek teminatla tüp bebek tedavisini eklettiği gibi, birden fazla tüp bebek denemesinin yapılması fakat başarı sağlanaması halinde ise %50 geri ödeme garantisi veriyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Demir Hayat Sigorta Satış ve Pazarlama Sorumlusu ve Genel Müdür Yardımcısı Hakan Tan, Demir Hayat olarak diğer sigorta şirketlerinin teminat vermediği ya da istisna kabul edilen hastalıklarla ilgili sürekli teminat oluşturma çalışmaları yaptıklarını belirterek, tüp bebek ile ilgili fikrin de bu çalışmalar sonucunda ortaya çıktığını söyledi.

Türkiye’de Bir İlk

El bebek Tüp Bebek Sigortası ile bebek sahibi olmak isteyen fakat olamayan aileler için sağlık sigortası poliçesine ek bir teminat olarak değil, anne – baba olmak isteyen çiftlere sürekli güven sağlayacak bir sigorta ürünü ortaya çıkartmak istediklerini vurgulayan Tan, yeni sigorta ürünlerinin isteğe bağlı alınabilen hamilelik paketi, plan çeşitliliği ve özel ayrıcalıkları ile alanında ilk olduğunu belirtti.

Kimler Yararlanabiliyor?

El Bebek Tüp Bebek sigortasından 18 – 35 yaş arası tüm evli çiftlerin yararlanabileceğinin altını çizen Tan, ayrıca daha önce tüp bebek tedavisi denemiş çiftlerin de bu ürünü alabileceğimi söyledi. Birden fazla tüp bebek denemesinin yapılması fakat başarı sağlanaması durumlarında %50 geri ödeme garantisi sunulduğuna dikkat çeken Tan, ürünün çok denemeli ve %50 geri ödeme garantili planında üç defa tüp bebek denemesinin mevcut olduğunu, %50 geri ödeme garantisinden yararalanabilmek içinse, anne adayının 38 yaşını geçmemiş, 1 yıl içinde en az 3 defa tedavi denemesinde bulunmuş ve tedaviyi kendi isteği ile sonlandırmış olması gerektiğini söyledi. Tan, bütün şartların sağlanmış olması ve poliçe bitim tarihinde halen hamileliğin gerçekleşmemiş olması halinde poliçe bitiş tarihini takip eden ikinci ayın sonunda sigortalının ödediği primin %50’sinin geri iade edileceğini belirtti.

Ortalama Fiyatlar

El Bebek Tüp Bebek Sigortası’nın “Tek denemli tüp bebek planı” ve “Çok denemeli %50 geri ödeme garantili tüp bebek planı” olmak üzere iki ayrı plandan oluştuğunu söyleyen Tan, tek denemeli tüp bebek planının 6.300 TL, çok denemeli %50 geri ödeme garantili tüp bebek planının ise 12.000 TL civarında olduğunu ifade etti.


Benzer İçerikler

Yaratıcı Yılbaşı Hediyeleri

Gerek aile arasında gerek arkadaşlarınız için yıllardır aynı türde hediyeler almaktan sıkıldıysanız, yazımıza mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede bu yılbaşı için yeni ve yaratıcı fikirler bulabilirsiniz. 

Devamını Oku

SGK Özel Hastanelerde Tasarrufa Yöneldi

SGK’nın yeni tasarruf önlemleri, özel hastanelerde tek kullanımlık tıbbi malzemelerin tekrar tekrar kullanılmasının önünü açıyor. Sorumluluk ise hekim ve hastanede olacak.

Devamını Oku

Sigorta Sektörü İlk Altı Ayda Hangi Branşlarda Şaşırtıcı Sonuçlar Açıkladı?

Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) üye şirketlerden derlenen veriler ışığında 2010 yılı Haziran ayı sonu istatistiklerini açıkladı.

Devamını Oku