Demir Hayat’tan “El Bebek Tüp Bebek Sigortası”

Ülkemizde tüp bebek tedavisinin SGK tarafından tedavi sayısının azaltılması ve özel sağlık sigortası poliçelerinin bu çalışmaları karşılamaması tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmak isteyen aileleri önemli bir sıkıntıya sokuyor.

Ancak Demir Hayat Sigorta, “El Bebek Tüp Bebek Sigortası” ile sağlık sigortası poliçelerine ek teminatla tüp bebek tedavisini eklettiği gibi, birden fazla tüp bebek denemesinin yapılması fakat başarı sağlanaması halinde ise %50 geri ödeme garantisi veriyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Demir Hayat Sigorta Satış ve Pazarlama Sorumlusu ve Genel Müdür Yardımcısı Hakan Tan, Demir Hayat olarak diğer sigorta şirketlerinin teminat vermediği ya da istisna kabul edilen hastalıklarla ilgili sürekli teminat oluşturma çalışmaları yaptıklarını belirterek, tüp bebek ile ilgili fikrin de bu çalışmalar sonucunda ortaya çıktığını söyledi.

Türkiye’de Bir İlk

El bebek Tüp Bebek Sigortası ile bebek sahibi olmak isteyen fakat olamayan aileler için sağlık sigortası poliçesine ek bir teminat olarak değil, anne – baba olmak isteyen çiftlere sürekli güven sağlayacak bir sigorta ürünü ortaya çıkartmak istediklerini vurgulayan Tan, yeni sigorta ürünlerinin isteğe bağlı alınabilen hamilelik paketi, plan çeşitliliği ve özel ayrıcalıkları ile alanında ilk olduğunu belirtti.

Kimler Yararlanabiliyor?

El Bebek Tüp Bebek sigortasından 18 – 35 yaş arası tüm evli çiftlerin yararlanabileceğinin altını çizen Tan, ayrıca daha önce tüp bebek tedavisi denemiş çiftlerin de bu ürünü alabileceğimi söyledi. Birden fazla tüp bebek denemesinin yapılması fakat başarı sağlanaması durumlarında %50 geri ödeme garantisi sunulduğuna dikkat çeken Tan, ürünün çok denemeli ve %50 geri ödeme garantili planında üç defa tüp bebek denemesinin mevcut olduğunu, %50 geri ödeme garantisinden yararalanabilmek içinse, anne adayının 38 yaşını geçmemiş, 1 yıl içinde en az 3 defa tedavi denemesinde bulunmuş ve tedaviyi kendi isteği ile sonlandırmış olması gerektiğini söyledi. Tan, bütün şartların sağlanmış olması ve poliçe bitim tarihinde halen hamileliğin gerçekleşmemiş olması halinde poliçe bitiş tarihini takip eden ikinci ayın sonunda sigortalının ödediği primin %50’sinin geri iade edileceğini belirtti.

Ortalama Fiyatlar

El Bebek Tüp Bebek Sigortası’nın “Tek denemli tüp bebek planı” ve “Çok denemeli %50 geri ödeme garantili tüp bebek planı” olmak üzere iki ayrı plandan oluştuğunu söyleyen Tan, tek denemeli tüp bebek planının 6.300 TL, çok denemeli %50 geri ödeme garantili tüp bebek planının ise 12.000 TL civarında olduğunu ifade etti.

Benzer İçerikler

Anadolu Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları
Anadolu Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık kurumundan veya kurumun anlaşmalı...olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık tazminatınızın daha hızlı...ödenmesini sağlayabilirsiniz.  

Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar

Tazminat geri ödeme sürecinizi...hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar departmanına kargo ile göndermeniz gereklidir.
    ...
  • Fatura aslı.
  • Tazminat talep formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) -  Anadolu Sigorta tazminat talep formu örneğini...indirmek için tıklayın.
  • ...
  • Reçete aslı, ilaç küpürü, kasa fişi
  • Tahlil, tektik istek kağıdı ve sonuç raporları
  • Gereklilik...halinde doktor raporu / Epikriz
 

Kargo Teslim Adresi ve İletişim Bilgileri

Gerekli evrakları...hazırladıktan sonra aşağıdaki adrese kargo ile göndermelisiniz. Adres: Anadolu Sigorta Sağlık Sigortaları...Müdürlüğü / Sağlık Tazminat Ödemeleri Rüzgarlıbahçe Mahallesi Kavak Sokak No:31 Kavacık /...istanbul Müşteri Hizmetleri : 0850 744 07...44 www.bireyselsagliktazminat@anadolusigorta.com.tr  

Geri Ödemenizin Takibini Sigortam.net Yapsın

Özel sağlık sigortası geri ödemelerinizin takibinin Sigortam.net tarafından yapılmasını istiyorsanız, fatura...fotokopisini saglikhasar@sigortam.net adresine mail...atın, uzman müşteri temsilcilerimiz ödemenizle alakalı tüm bilgilendirme...sürecinde size yardımcı olsun. Unutmayın, Sigortam.net 7 gün 24 saat yanınızda!  

Ödeme Ne Zaman...Gerçekleşir?

Anadolu Sigorta sağlık sigortası geri ödemeleri kargonun kuruma ulaştığı günden itibaren...5 iş günü içerisinde değerlendirilmeye alınmaktadır. Ödemenin gerçekleşmesi ise doktor raporuyla birlikte...10 iş gününü bulmaktadır. Ödemeler Pazartesi, Salı ve Cuma günleri yapılmaktadır.