444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Diş Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

26 Kasım 2014

Dişler estetik görünüm sağlamasının yanında hasar aldığında ya da çürüdüğünde sağlık problemleri de oluşturuyor. Dişlere bağlantılı olarak diş eti hastalıkları da meydana geliyor ve oluşan iltihaplanmalar, enfeksiyonlar vücudun diğer organlarında da olumsuz etkiler yaratabilir.

Sorun olan dişlerin ağrı yapması günlük hayatınızı da etkileyen sorunların yaşanmasına da yol açıyor. Arkasından sürekli diş doktoruna gitme ve tedavi olma ihtiyacı insanları bıktırma noktasına getirebiliyor. Aslında tüm bunları yaşamamak için bazı küçük ama önemli diş bakımı noktalarına dikkat etmeniz yeterlidir.

Sık sık diş ağrısı yaşıyorsanız "Diş Ağrınıza Son Verecek 10 Etkili Öneri!" yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yapılan araştırmalar Türkiye'de her 7 kişiden sadece birinin günde 2 kez dişlerini fırçaladığını ortaya koydu. 3-12 yaş grubundaki her 100 çocuktan 98'inde ise diş çürüğü probleminin yaşandığı görüldü. Oldukça önemli olan bu rakamlar dikkate alınmalı ve diş sağlığına mutlaka gereken önem verilmelidir.

  

Diş Fırçası Deyip Geçmeyin!

Diş ve ağız yapınıza uygun bir diş fırçası edinmeniz diş sağlığınız için oldukça önemlidir. Bu noktada kalitesiz ürünlerden kaçınmak ve fonksiyonel özellikleri fazla olan fırçaları seçmeniz gerekir. Orta sertlikte bir fırça tercih edilmelidir fakat dış etiniz hassas ise yumuşak fırçalı ürünleri seçmelisiniz. Yine aynı şekilde diş macununun da dişlerinizi aşındırmayacak özellikte olanlarını edinmeniz gerekir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dişlerinizi Doğru Şekilde Fırçalayın!

Dişlerinizi mutlaka hergün 2 kez fırçalamalı, gece fırçalamadan yatmamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Gün içinde yiyecek ve içeceklerden dişlerde bakteriler oluşur. Bunları yok etmenin en kolay ve hızlı yolu da diş firçalamaktır. Dişleri doğru şekilde fırçalamak dişleri etkin bir şekilde temizlerken açınmasını ve diş etlerine de zarar gelmesini önler. Dairesel hareketlerle ve çok hızlı ya da çok yavaş olmadan fırçalamak gerekir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Diş İpi Kullanmayı İhmal Etmeyin!

Diş ipi diş aralarına giren yiyecekleri etkili bir şekilde temizler. Fırça kılından daha ince olduğu için fırçalamadan sonra kalabilen yiyeceleri tamamen temizlemek için kullanılması gerekir. İpi kullanırken yavaş ve dikkatli olunması, diş etlerini kesmemeye özen gösterilmesi gerekir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yediklerinize ve İçtiklerinize Dikkat Edin!

Çikolata, kola, hamur işleri, kızartmalar vs. asitli yiyecek ve içecekleri tüketmek dişe zarar veriyor. Dişte aşınmalara sebep olan bu ürünler ayrıca dişlerde geçici yumuşama yaparak zamanla diş minesini inceltiyor ve dişlerdeki hassasiyeti arttırıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Diş bakımınızı yapmanızın yanı sıra yılda 2 kez diş kontrolü de yaptırmanız gerektiğini unutmayın.

Hayatta yaşadığınız sürece sadece dişleriniz değil vücüdunuzun başka bölümleri de rahatsızlanabilir ya da hasta olabilirsiniz. Bu durumda oluşacak sağlık harcamalarını güvence altına almak için zaman kaybetmeden özel sağlık sigortası yaptırın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına Sigortam.net’ten kolayca sigorta sorgulama yaparak ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Bebeğinize Diş Çürüğü Bulaştırmayın

08 Nisan 2013 Pazartesi
Diş çürüğü pek çok insanın problemi. Düzenli olarak diş fırçalayarak, tüketilen gıdalara dikkat edilerek bu sorundan kurtulmak her zaman mümkün olmuyor. Çünkü diş çürüklerinin kaynağı bebeklik dönemine dayanabiliyor.

Diş Sağlığına Zarar Veren Alışkanlıklar

08 Nisan 2014 Salı

Diş etlerimizin de sağlıklı yaşamın bir parçası olduğunu çoğu zaman unutuyoruz ancak sağlık ağızdan başlar.

Diş Ağrınıza Son Verecek 10 Etkili Öneri!

17 Temmuz 2014 Perşembe

Diş ağrısına yol açan birçok durum vardır. Bu durumları öğrenerek kaçınmak ve diş ağrınızı hafifletmek için verdiğimiz önerileri okuyun.