444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Diş Sağlığına Zarar Veren Alışkanlıklar

08 Nisan 2014

Diş etlerimizin de sağlıklı yaşamın bir parçası olduğunu çoğu zaman unutuyoruz ancak sağlık ağızdan başlar. Gün içinde farkında olmadan tekrarladığınız alışkanlıklar diş ve diş etlerinize zarar verebilir. 

Dişlerinize zarar veren kötü alışkanlıkların neler olduğunu öğrenmek ve bu alışkanlıklara bir son vermek için yazımızın devamını okuyun.

Biberon Kullanmak

Bebeğinize süt, meyve suyu ya da mamayı özellikle uyku saatinde biberonla vermek diş çürüklerine sebep olabilir. Bu sebeple gece yatmadan önce biberon ağzındayken uyumasına engel olun.

Diş Gıcırdatma

Stres ve sinir gibi davranışlar zamanla diş ve diş etlerinize zarar vererek ağrıya yol açar. Sert gıdalardan kaçınarak ağrıdan ve dişlerinize zarar vermekten kurtulabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Şekerli Gıdalar Çiğnemek

Şekerli besinler, özellikle uzun süre çiğnendiği zaman diş çürüğüne neden olur.

Şişe kapağı açmak için dişleri kullanmak 

Şişe kapakları ya da plastik ambalajları açmayı dişlerinizle denemek dişlerinizde çatlaklara neden olabilir.

 Kahve ve Sigara Tüketmek

Çok fazla kahve tüketimi dişlerinizde renk değişimi ve sararmalara neden olur. Sigara gibi tütün ürünleri ise dişlerde lekelenme ve diş eti hastalıklarının meydana gelmesine sebebiyet verir.

Yeme Bozuklukları

Özellikle tatlı ile besleniyorsanız diş çürüme problemi ile çok sık karşı karşıya gelebilirsiniz.

Sıklıkla Atıştırmak 

Çok sık birşeyler atıştırmak dişlerinizde gıda kalıntıları bırakarak bakteri plağı oluşturur bu durum çürümeyi hızlandırır.

Alışkanlıklarınızı değiştirmenin yanı sıra özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Özel sağlık sigortası ile diş sağlığını da taminat altına alan şirketler için www.Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yapın, size en uygun sigorta fiyatları ve seçeneklerine 3 dakikada ulaşın veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızı arayarak sigorta uzmanı danışmanlarımızdan destek alın. 


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.