Diş Sağlığına Zarar Veren Alışkanlıklar

Diş etlerimizin de sağlıklı yaşamın bir parçası olduğunu çoğu zaman unutuyoruz ancak sağlık ağızdan başlar. Gün içinde farkında olmadan tekrarladığınız alışkanlıklar diş ve diş etlerinize zarar verebilir. 

Dişlerinize zarar veren kötü alışkanlıkların neler olduğunu öğrenmek ve bu alışkanlıklara bir son vermek için yazımızın devamını okuyun.

Biberon Kullanmak

Bebeğinize süt, meyve suyu ya da mamayı özellikle uyku saatinde biberonla vermek diş çürüklerine sebep olabilir. Bu sebeple gece yatmadan önce biberon ağzındayken uyumasına engel olun.

Diş Gıcırdatma

Stres ve sinir gibi davranışlar zamanla diş ve diş etlerinize zarar vererek ağrıya yol açar. Sert gıdalardan kaçınarak ağrıdan ve dişlerinize zarar vermekten kurtulabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Şekerli Gıdalar Çiğnemek

Şekerli besinler, özellikle uzun süre çiğnendiği zaman diş çürüğüne neden olur.

Şişe kapağı açmak için dişleri kullanmak 

Şişe kapakları ya da plastik ambalajları açmayı dişlerinizle denemek dişlerinizde çatlaklara neden olabilir.

 Kahve ve Sigara Tüketmek

Çok fazla kahve tüketimi dişlerinizde renk değişimi ve sararmalara neden olur. Sigara gibi tütün ürünleri ise dişlerde lekelenme ve diş eti hastalıklarının meydana gelmesine sebebiyet verir.

Yeme Bozuklukları

Özellikle tatlı ile besleniyorsanız diş çürüme problemi ile çok sık karşı karşıya gelebilirsiniz.

Sıklıkla Atıştırmak 

Çok sık birşeyler atıştırmak dişlerinizde gıda kalıntıları bırakarak bakteri plağı oluşturur bu durum çürümeyi hızlandırır.

Alışkanlıklarınızı değiştirmenin yanı sıra özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Özel sağlık sigortası ile diş sağlığını da taminat altına alan şirketler için www.Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yapın, size en uygun sigorta fiyatları ve seçeneklerine 3 dakikada ulaşın veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızı arayarak sigorta uzmanı danışmanlarımızdan destek alın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL