444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Diyabetten Korunmanın Yolları

Tüm dünya gibi Türkiye'de de diyabet hızla artıyor ve sağlıklı yaşam tehlike altına giriyor. Bilinen rakamalara göre Türkiye’de diyabet hastalığı ile ölümler 6.sırada yer almakta. 

Hareketsiz yaşantı süren, hamileliği süresince kan şekeri yükselmesi yaşayanlar ve yüksek tansiyon hastaları diyabete daha yatkın.

Ancak doktorunuz şeker hastalığının belirtilerinin gözükmeye başladığını söylese dahi diyabete giden yoldan sağlıklı beslenme planı ve egzersiz ile dönebilir, riski %60 oranında azaltabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Şeker hastalığı diğer adıyla diyabet rahatsızlığını önlemek, ilerlemesini durdurmak ve risk oranını azaltmak için yapmanız gereken; doğru adımlarla ilerlemek ve yaşam şeklinizi değiştirmek. Malesef çoğunluğumuzun benimsediği yeni yaşam şekli, sağlıksız beslenme alışkanlıkları diyabet riskini en fazla etkileyen sebepler.
 

Diyabetten Korunmanın Yolları

Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Yağ oranınız arttıkça insulin direnciniz o oranda olumsuz etkilenecektir. Fazla kilolar diyabet oluşumunda oldukça tetikleyici. İdeol kiloda olmanız diyabet riskini %70 oranında azaltacaktır.

Bol Lifli Gıdalar

Kan şekerini dengeleyen gıdalar ile beslenmek diyabet oluşumunu riskini azaltacaktır. Öğünlerde sebze veya salata ağırlıklı beslenmek, ekmek yerine buğday ekmeği tüketmek lif ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Sigaraya Yaklaşmayın

Gün boyunca içilen 15’den fazla sigara diyabet oluşum riskini 2 kat arttırmaktadır.

Alkol Tüketme Miktarını Düşürün

İnsulin direncini etkileyen alkol tüketim miktarı ve sıklığına göre diyabet riskini arttırır.

Her gün Egzersiz Yapın

Egzersiz kilo kaybını hızlandırırken kan şekerini dengeleyip insulin direncini kontrol altına alacaktır. Araştırmalar kas kitlesinin artışının diyabet riskini azalttığını gösteriyor.

Karbonhidratlardan Uzak Durun

İçerisinde beyaz un ve sofra şekeri bulunan ürünler, beyaz pirinç kan şekeriniz için düşman besinler. Yerine tam tahıllı ürünler, bulgur, kepekli pirinç tercih edebilirsiniz.

Size önerdiklerimizi yapmak diyabe karşı attığınız ilk önemli adım. Sağlıklı ve güvenli bir yaşamın ilk adımı ise sağlık sigortası hakkına bilgi sahibi olarak özel sağlık sigortası yaptırmak. Sigortam.net üzerinden en uygun özel sağlık sigortası fiyatları hakkında kolayca bilgi alabilir. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 


Benzer İçerikler

Ayakta Tedavi Teminatları Nelerdir?

Cerrahi bir müdahale olsun veya olmasın ayakta tedaviler poliçe teminatları ve limitleri dahilinde karşılanır.

Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası SGK’lıların dafa fazla ve daha yüksek kaliteli sağlık hizmeti alması amacıyla Medical Park Hastaneler Grubu ve Mapfre Sigorta işbirliği ile Türkiye’de ilk defa uygulanmaya başladı.

Devamını Oku

Groupama Sigorta Pozitif Sağlık Planları

Groupama Pozitif Sağlık Planları Tam Size Göre!  Groupama Sigorta’nın Pozitif Sağlık Planları ile bütçenize uygun, istediğiniz kapsamdaki özel sağlık sigortası ürünlerine sahip olabilir, Türkiye’deki yaygın sağlık kuruluşlarından hizmet alabilirsiniz. Ayrıca Groupama Sigorta’nın pozitif planlarından birisine sahip olanlar en geniş içerikli check – up hizmetinden de ücretsiz yararlanıyor! Özel İndirimler Sizi Bekliyor! İlk defa sigortalanacak kişiler için uygulanacak fiyat avantajından yararlanmak, çocuğunuzu özel indirimlerle özel sağlık sigortası ile güvence altına almak ve ömür boyu yenileme garantisinini kullanabilmek için hemen harekete geçin. […]

Devamını Oku