444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Diyabetten Korunmanın Yolları

03 Nisan 2014

Tüm dünya gibi Türkiye'de de diyabet hızla artıyor ve sağlıklı yaşam tehlike altına giriyor. Bilinen rakamalara göre Türkiye’de diyabet hastalığı ile ölümler 6.sırada yer almakta. 

Hareketsiz yaşantı süren, hamileliği süresince kan şekeri yükselmesi yaşayanlar ve yüksek tansiyon hastaları diyabete daha yatkın.

Ancak doktorunuz şeker hastalığının belirtilerinin gözükmeye başladığını söylese dahi diyabete giden yoldan sağlıklı beslenme planı ve egzersiz ile dönebilir, riski %60 oranında azaltabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Şeker hastalığı diğer adıyla diyabet rahatsızlığını önlemek, ilerlemesini durdurmak ve risk oranını azaltmak için yapmanız gereken; doğru adımlarla ilerlemek ve yaşam şeklinizi değiştirmek. Malesef çoğunluğumuzun benimsediği yeni yaşam şekli, sağlıksız beslenme alışkanlıkları diyabet riskini en fazla etkileyen sebepler.
 

Diyabetten Korunmanın Yolları

Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Yağ oranınız arttıkça insulin direnciniz o oranda olumsuz etkilenecektir. Fazla kilolar diyabet oluşumunda oldukça tetikleyici. İdeol kiloda olmanız diyabet riskini %70 oranında azaltacaktır.

Bol Lifli Gıdalar

Kan şekerini dengeleyen gıdalar ile beslenmek diyabet oluşumunu riskini azaltacaktır. Öğünlerde sebze veya salata ağırlıklı beslenmek, ekmek yerine buğday ekmeği tüketmek lif ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Sigaraya Yaklaşmayın

Gün boyunca içilen 15’den fazla sigara diyabet oluşum riskini 2 kat arttırmaktadır.

Alkol Tüketme Miktarını Düşürün

İnsulin direncini etkileyen alkol tüketim miktarı ve sıklığına göre diyabet riskini arttırır.

Her gün Egzersiz Yapın

Egzersiz kilo kaybını hızlandırırken kan şekerini dengeleyip insulin direncini kontrol altına alacaktır. Araştırmalar kas kitlesinin artışının diyabet riskini azalttığını gösteriyor.

Karbonhidratlardan Uzak Durun

İçerisinde beyaz un ve sofra şekeri bulunan ürünler, beyaz pirinç kan şekeriniz için düşman besinler. Yerine tam tahıllı ürünler, bulgur, kepekli pirinç tercih edebilirsiniz.

Size önerdiklerimizi yapmak diyabe karşı attığınız ilk önemli adım. Sağlıklı ve güvenli bir yaşamın ilk adımı ise sağlık sigortası hakkına bilgi sahibi olarak özel sağlık sigortası yaptırmak. Sigortam.net üzerinden en uygun özel sağlık sigortası fiyatları hakkında kolayca bilgi alabilir. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.