Doğal Grip İlaçları Nelerdir?

Grip, ülkemizde yaygın olarak görülen bir hastalıktır. Özellikle hava değişiminin neden olduğu grip hastalığı, mevsim değişikliklerinde ve soğuktan dolayı kış aylarında oldukça fazla görülür. Bu sebeple gribe karşı doğal çözümler hakkındaki bilgileri sizler için bir araya getirdik. Doğal grip ilaçları hakkında merak ettikleriniz için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bulaşıcı bir hastalık olan grip, özellikle kapalı havasız ortamlarda, kalabalık toplu taşıma araçlarında, grip olan kişi ile yakın temasta ve hasta kişinin havlu vb. eşyalarını kullanmakla oldukça kolay bulaşabilir.

Grip, gerekli önlemler alınmadığında daha büyük hastalıklara yol açabilir. Konu ile ilgili “Grip Salgınında İlk 48 Saat Çok Önemli!” yazımızı da okumanızı öneririz. Aslında beslenmenize dikkat ederek gripten büyük oranda korunabilir ya da rahatsızlığı daha kolay atlatabilirsiniz. Peki doğal grip ilaçları nelerdir? Doğal grip ilaçları nasıl kullanılır?

Doğal Grip İlaçları

Karışık Bitki Çayı

Zencefil, limon, tarçın ve bal ile yapacağınız bitkisel çay sizi gribe karşı oldukça koruyacaktır. Bağışıklık sisteminizi güçlendiren bu karışım grip olduysanız da hastalığı daha kolay atlatmanızı sağlayacaktır. Doğal grip ilaçları arasında en etkili bitkisel çözümlerden olan karışık bitki çayı, genel olarak bağışıklığınızı da güçlendirir.

doğal grip ilaçları bitki çayı

 

 

 

 

 

 

 

Kivi

Kivi, içerisinde bolca protein ve C vitamini bulundurması açısından sağlık için oldukça faydalı bir besindir. Vücudun direncini artıran bu meyve hastalığın da rahat geçmesini sağlar.

doğal grip ilaçları kivi

 

 

 

 

 

 

 

Kuşburnu

Kuşburnu, kan basıncını düzenlerken bağışıklığı da güçlendirici etkiye sahiptir. Gribe karşı kalkan oluşturan bu besinden sıkça tüketilmesi gerekir. Kuşburnu çayı doğal grip ilaçları arasında ideal bir seçimdir.

doğal grip ilaçları kuşburnu

 

 

 

 

 

 

 

Nane-Limon

Nane-limon kaynatmak ve içmek eskiden bu yana hasta olduğumuzda annelerimizin hazırladığı bir içecekti. Limon vücuttaki toksinleri atarken nane de ateşi düşürür. Her ikisi karıştırıldığında vücut için oldukça faydalı olur ve gripten kolayca kurtulmayı sağlar.

doğal grip ilaçları nane limon

 

 

 

 

 

 

 

Portakal

İçinde bolca C vitamini bulunan portakal, her gün tüketilmelidir. Özellikle portakal suyu içmek lezzetli de olacaktır. Gün de 1 bardak portakal suyu bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirerek gribe karşı kalkan oluşturur.

doğal grip ilaçları portakal

 

 

 

 

 

 

 

Sarımsak

Sarımsak, doğal bir antibiyotiktir. Yoğun vitamin ve mineralleri içerisinde barındırır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren sarımsağın özellikle bir diş olarak her gün tüketilmesi oldukça faydalı olacaktır. Kokusundan çekinenler ve reflüsü olanlar çiğ tüketmek yerine yemeklerle birlikte pişirebilir, pişmiş şekilde tüketebilirler.

doğal grip ilaçları sarımsak

 

 

 

 

 

 

 

Hastalıklara yakalanmadan önce sağlık sigortasıyaptırın, sağlık masraflarınızı sigorta güvencesine alın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatlarıve tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarıiçin Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefonda sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Diş Ağrısına Son Verecek Etkili Öneriler!

Diş Ağrısına Son Verecek Etkili Öneriler!

Ağız ve diş eti hastalıkları günümüzde yaygın olarak...görülen önemli sağlık sorunlarından biridir. Gereken değerin verilmediği dişler belirli bir zaman sonra daha büyük sorunlarla...karşınıza çıkabilmektedir. Bu sorunlar çoğu zaman diş ağrısı ile sonuçlanabilir. Peki diş ağrısı...nasıl geçer, diş ağrısını geçirmek için ne yapılmalı? Sürekli diş tedavisiyle uğraşmak maddi ve...manevi açıdan sizi mutsuz edecektir. Bu nedenle diş bakımı ve diş temizliği çok...önemlidir. Dişinize zarar veren alışkanlıkların neler olduğunu merak ediyorsanız "Diş Sağlığına Zarar Veren Alışkanlıklar
" yazımıza göz atmanızı...öneririz. [widget id="sigortamnet_saglik_widget-2"] Diş ağrısının birçok...sebebi vardır. Diş ağrısını çok fazla yaşıyorsunuz mutlaka doktora görünmeniz gerekir. Biraz sonra geçer demek ya da ağrı...kesicilerle ağrıyı bastırmaya çalışmak, dişinizde ya da diş etinizde var olan büyük sorunu görmenizi engeller. Diş doktoruna...görünmeniz gerektiğinde yüksek masraflardan bütçenizi korumak için diş hastalıklarının teminat altında olduğu sağlık...sigortası yaptırabilirsiniz. Bu sayede diş sağlığınızla ilgili hangi hastaneye gideceğinizi düşünerek vakit kaybetmek yerine...direkt tedaviye başlayarak sağlığınız için zaman kazanabilirsiniz. Peki diş ağrısı sebepleri nelerdir?...Diş ağrısı nasıl geçer? Diş ağrısı hakkında merak ettikleriniz için yazımızın devamını...okuyabilirsiniz.

Diş Ağrısı Sebepleri

 • Dişlerin çürümesi,
 • Dişlerde...kemik kaybının oluşması,
 • Diş eti iltihapları,
 • Yanlış uygulanan diş tedavileri,
 • Diş...gıcırdatması,
 • Hastalık zamanları,
 • Regl dönemi
Bazı diş ağrılarında saattin geç olması,...müsait olamama, çalışıyor olma vs. durumlarında ağrıyı azaltıcı bazı püf noktalarından yararlanabilirsiniz. Bu sayede geçici...de olsa ağrı hafifleyebilir. Ağır ve sürekli diş ağrısı çekiyorsanız şartların mümkün olduğu ilk an doktora gitmeniz...gerekir.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

 • Dişlerinizin arasında kalan bazı besinler...ağrıya neden olabilir. Bu nedenle dişlerinizi fırçalamanızda fayda var. Diş ipinin kullanılması da yararlı olacaktır.
 • ...
 • Tuzlu su ile gargara yapmak oldukça etkili bir yöntemdir. Tuz ayrıca dişlerdeki bakterileri de yok ettiği için diş eti...şişmelerine de iyi gelir.
 • Diş ağrısı nasıl geçer? sorusunun en bilinen cevabı, ağrı kesicilerdir....Ağrınız çok fazlaysa ağrı kesici kullanabilirsiniz. Eğer çok şiddetli ağrı varsa ve iltihaplanma oluşmuşsa antibiyotik...kullanımı gerekebilir. Yine de antibiyotik kullanımı doktor tavsiyesi ile olmalıdır.
 • Karanfil ve karanfil yağının da...enfeksiyonu tedavi edici özelliği vardır. Bakteriyi yok edici özelliği ile diş macunlarının içerisinde de tercih edilir. Ağrıyan...yerin üstünde biraz bekletilirse o bölgeyi uyuşturarak, ağrının hafiflemesini sağlar.
 • Sarımsağın da karanfil gibi...bakterileri yok edici özelliği vardır. Çürüğün üzerinde bekletilmesi iyi gelecektir.
 • Ağrıyan bölgeye buz...uygulanması da ağrıyı azaltacaktır.
 • Çörek otu da düzenli kullanım sonucunda ağrıya sebep olan durumları yok eder....Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi de vardır.
 • Buğday çimi suyunun da enfeksiyonu önleyici özelliği...mevcuttur. Ağızdaki bakterileri öldürür.
 • Antibakteriyel ve antiseptik özelliğe sahip olan Zerdeçal diş ağrılarını...giderir.
 • Antibakteriyel ve antienflamatuar özelliğe sahip bir baharat çeşidi olan karabiber de antibiyotik görevi...üstlenir.
Diş sağlığınızı önemseyin, tedaviye gerektiren durumlardan kaçınmayın. Sigortam.netüzerinden en uygun sağlık sigortası fiyatlarıiçin teklif...alabilirsiniz. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 merak ettiklerinizi öğrenebilir, sigortanızı...satın alabilirsiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL