Bu Besinler Hem Güzellik, Hem de Şifa Dağıtıyor!

Sağlıklı yaşam ve güzellik için çok uzaklara gitmenize, çok para harcamanıza gerek yok. Çünkü çok yakından bildiğimiz yiyecekler hem şifa hem de güzellik kaynağı olabiliyor. Bu yiyecekler hem vücudumuz için hayati değerde önemi olan vitaminleri içeriyorken, hem de cildi güzelleştiren ve gençleştiren özellikler taşıyor. Bazıları da zayıflamaya yardımcı oluyor. Bu besinleri düzenli olarak tüketmeyi ihmal etmeyin.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Elma

Üzerine yapılan araştırmalarla faydaları bilimsel açıdan birçok defa kanıtlanan elma, mucizevi bir bitkidir. Elma beyin ve sinir sistemi, kalp sağlığı, kan şekerinin dengelenmesi, kansere karşı koruma ve kemik sağlığını koruma gibi çok ciddi faydaları vardır. Hücre yapısını korur ve strese bağlı hücre hasarını önler.

B1, B2, C ve E vitaminlerini içerisinde barındıran elma, pürüzsüz bir cilt için hem yenilerek tüketilebilir hem de çeşitli kürlerde doğrudan cilde uygulanarak kullanılabilir.

Badem

Bademin hem çiğ hem de yağ olarak vücudumuza çok sayıda faydası bulunur. Bu faydalarından başlıcaları kabızlığı önlemede, yaraların iyileşmesinde, yorgunlukların, baş ağrısının, üreme yollarında ve böbrekte oluşabilecek iltihapların giderilmesinde ve kan şekerinin düzenlenmesinde birebirdir. Hazımsızlığa iyi gelir.

Yağ olarak badem ise cilde uygulandığında cilt kırışıklıklarının önlenmesinde, saçların, kaşların ve kirpiklerin sağlıklı bir biçimde uzamasında faydalıdır.

İncir

İncir yüksek oranda lif içerir ve bu özelliği sayesinde hazım sorunlarının giderilmesinde yardımcı olması açısından oldukça faydalıdır. İçeriğinde kalsiyum, magnezyum ve K, B3, B5 gibi vücut için oldukça önemli mineralleri ve vitaminleri içerir.

Besin sindirimini yavaşlatır, şeker dalgalanmalarını önler ve uzun süre tokluk hissi verir. Bu açıdan kilo vermede oldukça etkilidir. Aynı zamanda akne tedavisinde yüz maskesi olarak kullanıldığında oldukça etkilidir.

Kayısı

Besin değeri yüksek olan kayısı sağlığa oldukça yararlıdır. Hem taze, hem kuru olarak tüketilebilirken cilt güzelliği için yağ olarak da kullanılıyor. Kayısının en çok bilinen faydası hazımsızlığa iyi gelmesi ve metobolizmanın işleyişini hızlandırmasıdır. Bunun yanı sıra kayısının kemik sağlığı, kalp sağlığı ve göz sağlığının korunması açısından da tüketilmesi gerekiyor. İçerisinde aynı zamanda vücudun ihtiyacı olan potasyum ve demiri de bulunduruyor. Cilt sağlığı açısından da yağı oldukça yararlıdır.

Her türlü cilt tipine uygun olan kayısı yağı cildin nemlendirir ve kırışıklıkların önlenmesinde kullanılır. Saç derisinin aşırı kurumasına neden olan egzama, kepek gibi sorunların önlenmesinde birebirdir.

Domates

Sofralarımızın vazgeçilmez sebzelerinden biri olan domates hem sağlığa hem de cilde oldukça yararlı bir besin. Domates içerisinde birçok meyveden çok daha fazla  C vitamini bulunuyor. Bu ise bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve hastalıklar karşısında vücut direncinin daha yüksek olmasına yarıyor.

Yine içerisinde bulunan likopen maddesi sayesinde cildin güzelleşmesini sağlıyor. Domates daha sağlıklı ve uzun süre diri kalabilen bir cilt güzelliği sunuyor. 

Patates

Hemen hemen her gün tükettiğimiz besinlerden biri olan patatesin yararını birçoğumuz bilmeyiz. Oysa ki patates, bağışıklık sistemini güçlendirir, kanı temizlemeye yardımcı olur, kan şekeri oranını düşürür, damar sertliklerini giderir ve bu yolla oluşabilecek hastalıklara karşı vücudun direncini artırır.

Patates aynı zamanda el ve ayaklarda oluşan çatlakları önlemeye yardımcı olur ve özellikle kuru ciltlerin nemlenmesini sağlar. Tabi patatesi kızartarak değil haşlayarak veya yemeklerde tüketmek gerekir.

Salatalık

Salatalık çok eskiden bu yana cilt güzelliğinin olmazsa olmazlarındandır. Ancak salatalık sadece cilt güzelliğine değil içerdiği vitaminlerle sağlık için de önemli bir bitkidir. Özellikle yoğun bir biçimde B vitamini içerir.

Dolayısıyla B vitamininin eksikliğinden kaynaklanan rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcıdır. Dişeti hastalıklarının tedavisinde de kullanılır. Kadınların çokça şikayet ettiği selülitlerin giderilmesinde kalıcı olmasa da fayda sağlar ve cilt sağlığı için çeşitli kürlerde kullanılır. 

Sarımsak

Doğal antibiyotik olarak adlandırmamıza rağmen çoğu zaman kokusundan kaynaklı olarak sarımsak yemekten kaçınırız. Ancak sarımsak ne kadar koku yaparsa yapsın tüketmemiz gereken besinlerden biridir.

Sarımsak bakteri ve virüslerin neden olduğu hastalıkların tedavisinde yardımcıdır. Düzenli olarak çiğ veya az pişmiş sarımsak tüketmenin kolon ve mide kanseri başta olmak üzere birçok kanser çeşidinin önlenmesinde faydalıdır. Aynı zamanda saç dökülmesi, akne ve sivilce, sedef, uçuk ve ayak mantarı gibi rahatsızlıkların giderilmesinde sarımsağın yağı veya kürü kullanılmaktadır.  

Sağlık Sigortasında Sigortam.net’e Güvenin

Şifa ve güzellik için mümkün olduğunca doğal besinlerden yararlanmaya, kimyasallardan ve kozmetik ürünlerinden uzaklaşmaya çalışın. Çünkü doğal besinler aslında ihtiyacımız olanın büyük bir kısmını bize sunuyor. Sağlığınız güvence altına almak içinse içinse mutlaka özel sağlık sigortası avantajlarından yararlanmaya başlayın. Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin sağlık sigortası tekliflerine özel sağlık sigortası başvurusu ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ulaşın, ihtiyacınız olsan poliçeye en iyi fiyat garantisi ile sahip olun. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL