444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Doğum İzni 24 Hafta Olabilir

31 Mayıs 2013
İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda doğum yapacak olan kadın çalışanlar için yeni düzenlemelere gidildi. Düzenlemeler doğum izni, prim desteği, muayene izni ve esnek çalışma gibi konuları içeriyor.
 
Hazırlanan taslağa göre:
 
 Doğum izni 4 aydan 6 aya çıkarılacak,
 
 Kamu kurum ve kuruluşlarında kreş zorunlu olacak,
 
 Kamuda çalışan işçi ve memur kadınlar muayene günlerinde izinli sayılacak,
 
 Doğum borçlanması arttırılacak,
 
 Doğum yapan çalışanın kademeli yükselme, kıdem gibi hakları korunacak,


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 
 Doğum iznine çıkan kadın personelin primini devlet karşılayacak,
 
 İzne çıkan çalışanın yerine geçici personel alınacak,
 
 Doğum sonrası işe dönen kadın çalışan işe geri alınacak.
 

Doğum Sonrası Esnek Çalışma Modeli

 
Doğum izninden dönen kadın çalışanlar için getirilmesi gündemde olan esnek çalışma modeli için iki sistem öngörülüyor. İzinden dönen kadın, isteğe bağlı olarak 3 yıl veya 6 yıl boyunca yarı zamanlı çalışabilecek. Önerilen ilk formül, kadının iş yerinde yarı zamanlı çalışması. İkinci formül ise evden çalışma olarak belirtiliyor. İkinci formül daha çok doğum sonrası bebeğin bakıma ihtiyaç duyduğu ilk yıl için geçerli.
 

Çalışma Ortamı Çalışana Göre Düzenlenecek

 
Doğum yapacak kadın çalışanın çalışma ortamı, hamleliğe kötü etki etmeyecek şekilde düzenlenecek. Hamile kadınlara evrak, çay taşıtılmayacak, ağır işler yaptırılmayacak. Çalışma ortamındaki gürültü seviyesi 80 desibeli aşmayacak, eğer bu sağlanamazsa kişinin çalışma yeri değiştirilecek. Hamileler, hamilelik süresi boyunca klimalı odada çalıştırılmayacak. Çalışılan yerin ısı ve basınç düzeyi buna göre ayarlanacak.
 
Özel sağlık sigortası yaptırarak hamileliğinizde en iyi özel hastanelerden sağlık hizmeti alın. Sağlık sigortası sistemine şimdiden dahil olarak bekleme süresini daha erken tamamlayın, doğumunuzu özel sağlık sigortası güvencesi ile yapın. Bebeğiniz ve kendiniz için en iyi sağlık sigortası fiyatları Sigortam.net’te. Hemen sağlık sigorta sorgulama yapın, anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen teklifler arasından en iyisini seçin. www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 hizmet alarak Sigortam.net ayrıcalığından ve avantajlarından yararlanın.

Okumaya Devam Edin

Sağlıkta Nisan Zammı

13 Mayıs 2013 Pazartesi
Hastane tedavi ücretleri Nisan ayında zamlandı. En çok artış röntgen ve diş tedavi hizmetleri ücretlerinde gerçekleşti.

Çocuklarınızı Unisbul ile Doğru İnsanlara Emanet Edin

21 Mayıs 2013 Salı
Evde olamayacağınız zamanlarda çocuklarınızın yanında çocuğunuzu emanet edebileceğiniz deneyimli, güvenilir ve eğitimli oyun ablaları ve oyun ağabeyleri olsun.

Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Kimler Yararlanabilir?

28 Mayıs 2013 Salı
Sağlık sigortası vergi indiriminden yararlanabilenler için sağlık sigortası daha avantajlı hale geldi. Primin tamamını vergiden düşmek mümkün.